YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 22.02.2018 09:30

V Karlovej Vsi pribudne Karlove

V mestskej časti Karlova Ves sa pripravuje nový projekt, nazvaný Karlove. Ide o rebrandovaný zámer, známy už niekoľko rokov pod názvom Boomerang.

Zdroj: RETEP Slovakia

Zdroj: RETEP Slovakia

Kým pôvodný názov projektu odkazoval na jeho nezvyčajný pôdorys, nový naráža na lokalitu, kde sa nachádza. Budova vznikne na mieste jedného z posledných reliktov pôvodnej zástavby obce, pričom tvar budovy je daný práve charakterom pozemku. Inak ide o pomerne komorný projekt, kde na piatich podlažiach vznikne 39 bytov. Výmery dosahujú od 26 do 90 štvorcových metrov, byty budú ponúkané v štandarde. Parkovanie je riešené v podzemí, na povrchu, ale aj na prvom nadzemnom podlaží, keďže parter nevznikne. Developerom projektu je spoločnosť Retep Slovakia.

V Karlovej Vsi sa v poslednej dobe development a výstavba postupne utlmuje, čo zrejme súvisí s rezervovaným vzťahom vedenia mestskej časti k developerom. Hoci tento vzťah má nepochybne svoje dôvody, ktoré môžu niekomu dávať zmysel, opatrnosť pri posudzovaní zámerov je na mieste - ak nechce Karlova Ves riskovať, že sa prestane rozvíjať, čo povedie k nárastu cien nehnuteľností, ktoré budú odrádzať ľudí od života v tejto mestskej časti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: RETEP Slovakia
  • Zdroj: RETEP Slovakia
  • Zdroj: RETEP Slovakia
  • Zdroj: RETEP Slovakia
  • Zdroj: RETEP Slovakia

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube