Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 15.06.2018 09:05

Construction update: Jarabinky, 11.06.2018

V meniacej sa štvrti Nivy - Západ rastie okrem CityParku Ružinov aj ďalší prevažne rezidenčný projekt - Jarabinky, ktorý po dokončení vyplní celý mestský blok a svojim charakterom sa vymedzí spomedzi ostatných lokálnych projektov.

Article Big

Jarabinky od developera Sibareal je svojim urbanistickým členením asi najmestskejšie pôsobiacim projektom v zóne. Pozostáva z nižšej, sedempodlažnej časti, ktorá spoločne tvorí blok, a vertikálnej dominanty v podobe 16-podlažnej veže Jarabinky Grande. Vo vnútrobloku vznikol pomerne rozsiahly vnútorný priestor, ktorý je predelený šesťpodlažnou časťou, čím vznikajú dva menšie vyvýšené vnútrobloky s rekreačným účelom. Medzi nimi a objektom na západnej strane tak vznikla akási pasáž, z ktorej chce developer spraviť mestsky pôsobiacu nákupnú ulicu. Projekt je budovaný postupne v štyroch etapách, plus veža tvorí samostatnú etapu.

Jarabinky sú pomerne veľkým projektom, v ktorom vznikne 385 bytov (z toho 42 vo veži), voľných je ešte 120 bytov (11 vo veži). Štandard je priemerný, výnimku tvoria Jarabinky Grande, kde išiel developer s výbavou trochu ďalej. Najväčším benefitom projektu je rozsiahla občianska vybavenosť, ktorá by mala byť jeho súčasťou - okrem zmieňovanej nákupnej pasáže developer avizuje aj vznik materskej školy, wellness centra či širokej gastronomickej ponuky. Celková výmera komerčných priestorov bude 6.800 metrov štvorcových. Parkovanie je riešené prevažne v podzemnej garáži.

Zo zatiaľ zverejnených materiálov sa zdá, že architektonická úroveň bude podobná ako bytový štandard - teda priemerná, to však neprekáža, architekti z kancelárie SPDe architekti sa aj tak nemajú za čo hanbiť. Projekt je totiž dostatočne mestský, čo je v prostredí, kde rezidenčnému segmentu dominujú skôr výškové solitéry alebo transformované kancelárske budovy zmena - v tomto prípade k lepšiemu. Zóna bude postupne prechádzať ďalším redevelopmentom a bolo by príjemné, keby čím viac projektov malo podobný charakter ako Jarabinky.

Celkové dokončenie Jarabiniek developer očakáva na prelome rokov 2018 a 2019 s prvými fázami už na jeseň 2018. Kým v prípade prvej fázy je to naozaj reálny termín, v prípade iných veľmi ambiciózny. Projekt bude podľa všetkého plne dokončený v skutočnosti až neskoro v druhej polovici roka 2019.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Jarabinky z východnej strany.
  • Jarabinky Grande.
  • Vznikajúca pasáž.
  • Jeden z blokov je ešte len na úrovni prvého nadzemného podlažia, čo znamená, že avizovaný termín dokončenia na konci roka 2018 určite nestihne.
  • Jarabinky Grande.
  • Jarabinky zo severu.
  • Pasáž zo severnej strany.
  • Jarabinky a v susedstve vznikajúci CityPark Ružinov.
  • Detail balkóna.
  • Zdroj: Sibareal

Súvisiace články

Jarabinky sú dokončené

07.05.2020 17:33:40 Adrian Gubčo

Približne trinásť rokov od spustenia výstavby je ružinovský projekt Jarabinky konečne dokončený. V pomerne rozsiahlom polyfunkčnom developmente v transformačnom území Mlynských Nív už prebiehajú posledné úpravy, komplex ako taký je však stavebne ukončený. V budúcnosti pôjde o súčasť expandujúceho centra mesta.

Čítať viac

Kedy budú dokončené Jarabinky?

15.11.2019 11:12:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa blíži k dokončeniu. Jarabinky, polyfunkčný súbor zaberajúci celý mestský blok v rozvojovej lokalite Mlynské Nivy – Západ, vyzerajú byť takmer pripravené na odovzdávanie priestorov klientom, napriek tomu kolaudácia projektu viazne.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube