Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.10.2017 10:00

Construction update: Jarabinky, 9.10.2017

Jarabinky patria po CityParku Ružinov k ďalším prevažne rezidenčným projektom, ktoré vznikajú v zóne Nivy, a mali byť dokončené už dávno. Projekt zasiahla kríza a až nedávno ho rozostaval nový developer Sibareal.

Article Big

Projekt pozostáva zo štyroch fáz, najpokročilejšia prvá fáza so 120 bytmi by mala byť dokončená na jeseň 2018, podobný termín je avizovaný aj pre druhú. Tretia a štvrtá v podobe 16-podlažnej výškovej dominanty Jarabinky Grande s 38 bytmi by mali nasledovať na prelome rokov 2018 a 2019. Ide o pomerne reálne termíny, celá stavba je už založená a na úrovni prvého nadzemného podlažia. Celkový počet bytov dosiahne 385, počnúc jednozibovými a veľkými penthousmi končiac.

Jarabinky sa vyznačujú pomerne rozsiahlou občianskou vybavenosťou, veľká časť z nej bude orientovaná do centrálnej pešej pasáže. Časť domov je zároveň v tvare písmen U, čo vytvorí priestor pre vyvýšené zelené nádvoria. Hoci architektonicky nepôjde o výnimočnú realizáciu, stále to bude príjemný projekt, za ktorým stoja architekti z kancelárie SPDe.

Samozrejme, okolie je ešte stále rozvojovou lokalitou, čiže budúci obyvatelia sa budú musieť vyrovnať s perspektívou stavebného ruchu na niekoľko rokov dopredu, Jarabinky ako také sú však dobrým príkladom, ako developovať podobné územia.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Sibareal

Súvisiace články

Jarabinky sú dokončené

07.05.2020 17:33:40 Adrian Gubčo

Približne trinásť rokov od spustenia výstavby je ružinovský projekt Jarabinky konečne dokončený. V pomerne rozsiahlom polyfunkčnom developmente v transformačnom území Mlynských Nív už prebiehajú posledné úpravy, komplex ako taký je však stavebne ukončený. V budúcnosti pôjde o súčasť expandujúceho centra mesta.

Čítať viac

Kedy budú dokončené Jarabinky?

15.11.2019 11:12:00 Adrian Gubčo

Jeden z väčších bratislavských projektov sa blíži k dokončeniu. Jarabinky, polyfunkčný súbor zaberajúci celý mestský blok v rozvojovej lokalite Mlynské Nivy – Západ, vyzerajú byť takmer pripravené na odovzdávanie priestorov klientom, napriek tomu kolaudácia projektu viazne.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre