YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 29.06.2018 13:00

Pri Freshmarkete vznikne kancelárska budova

Pri vstupe do populárnej tržnice Fresh Market od Klientskeho centra sa nachádzajú odhalené základy, pripravené na ďalšiu výstavbu. Má tu vzniknúť administratívna veža, no až teraz sa developer začína viac aktivizovať a vykonáva kroky k naštartovaniu výstavby. Informácie priniesol ako prvý portál TREND Reality.

Zdroj: BZ, spol. s.r.o.

Zdroj: BZ, spol. s.r.o.

Developer BZ, spol. s.r.o., pôvodne pripravil projekt tak, aby ho mohol okamžite realizovať celý, čo znamená, že aktuálne by už nič nemalo stáť v ceste skorej výstavbe. Vznikne tu 14-podlažný objekt s výškou viac ako 53 metrov, ktorý prinesie približne 10-tisíc štvorcových metrov kancelárskych plôch. Poskytne parkovanie pre 300 automobilov, hlavným benefitom by však mala byť prítomnosť asi najväčšej gastronomickej ponuky v Bratislave. Architektom je ateliér 3M, realizácia by mala prebehnúť pravdepodobne v rokoch 2018-2019.

Okolie Freshmarketu je zónou s veľkým a stále nenaplneným potenciálom. V okolí sa nachádzajú voľné pozemky, ktoré by si vyžadovali urbanizáciu.

Zmena by mohla prísť aj v prípade susedného Klientského centra - hoci ide o jeden z najvýznamnejších bodov kontaktu medzi verejnosťou a štátnou správou, architektúra Klientskeho centra je ako zo zlého sna - a to aj napriek zlepšeniu štandardu vnútri budovy oproti praxi predtým. Ak je toto spôsob reprezentácie Slovenskej republiky, vypovedá to o štáte veľmi veľa - nie však pozitívne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Foto z 20.6.2018

Súvisiace články

Veža pri známej tržnici sa stáva realitou: Olivia Residence začína rásť

27.02.2023 11:53:43 Andrej Sárközi

Relatívne nedávno išlo o prázdne a nezastavané územie, dnes tu však pribúdajú projekty - vrátane rezidenčných. Okolie križovatky Trnavskej cesty a Tomášikovej čoskoro získa suseda s prevažne obytnou funkciou. O apartmánovom dome Olivia Residence sme informovali ešte v októbri minulého roka, dnes už možno pozorovať jej rast. Developerom je BZ Group. 

Čítať viac

Známa tržnica získa suseda. Kancelárska veža sa zmení na apartmánový dom

25.10.2022 16:01:42 Andrej Sárközi

Apartmánový dom hneď vedľa Fresh Marketu. Rožňavskú ulicu doplní development Olivia Residence, nachádzajúci sa v tesnej blízkosti frekventovanej križovatky, ale aj populárnej tržnice s potravinami či Klientskeho centra. Pozemok mal pôvodne slúžiť na kancelárske účely, naskytá sa teda otázka – je táto zmena u ubyvateľov Bratislavy žiadúca?

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube