Author photoAdrian Gubčo 29.06.2018 13:00

Pri Freshmarkete vznikne kancelárska budova

Pri vstupe do populárnej tržnice Fresh Market od Klientskeho centra sa nachádzajú odhalené základy, pripravené na ďalšiu výstavbu. Má tu vzniknúť administratívna veža, no až teraz sa developer začína viac aktivizovať a vykonáva kroky k naštartovaniu výstavby. Informácie priniesol ako prvý portál TREND Reality.

Zdroj: BZ, spol. s.r.o.

Zdroj: BZ, spol. s.r.o.

Developer BZ, spol. s.r.o., pôvodne pripravil projekt tak, aby ho mohol okamžite realizovať celý, čo znamená, že aktuálne by už nič nemalo stáť v ceste skorej výstavbe. Vznikne tu 14-podlažný objekt s výškou viac ako 53 metrov, ktorý prinesie približne 10-tisíc štvorcových metrov kancelárskych plôch. Poskytne parkovanie pre 300 automobilov, hlavným benefitom by však mala byť prítomnosť asi najväčšej gastronomickej ponuky v Bratislave. Architektom je ateliér 3M, realizácia by mala prebehnúť pravdepodobne v rokoch 2018-2019.

Okolie Freshmarketu je zónou s veľkým a stále nenaplneným potenciálom. V okolí sa nachádzajú voľné pozemky, ktoré by si vyžadovali urbanizáciu.

Zmena by mohla prísť aj v prípade susedného Klientského centra - hoci ide o jeden z najvýznamnejších bodov kontaktu medzi verejnosťou a štátnou správou, architektúra Klientskeho centra je ako zo zlého sna - a to aj napriek zlepšeniu štandardu vnútri budovy oproti praxi predtým. Ak je toto spôsob reprezentácie Slovenskej republiky, vypovedá to o štáte veľmi veľa - nie však pozitívne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Zdroj: BZ, spol. s.r.o.
  • Foto z 20.6.2018

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube