YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.12.2018 14:00

Discovery Residence má stavebné povolenie

Rezidenčný projekt Discovery Residence sa po niekoľkomesačnom zdržaní konečne blíži k spusteniu výstavby. Mestská časť Ružinov, do ktorej pôsobnosti projekt patrí, totiž vydala stavebné povolenie pre bytový dom, ktorý bude ďalším moderným doplnkom do transformujúcej sa zóny okolo ulice Mlynské nivy.

Zdroj: REMAC Properties

Zdroj: REMAC Properties

Discovery Residence sa nachádza na severnej strane ulice v dotyku s areálom kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II či s pripravovaným komplexom Bratislava Business Center VI. Narozdiel od nich však prináša rezidenčnú funkciu, čím prevažne kancelársku zónu obohatí.

Projekt má podobu 22-podlažnej veže, osadenej na mierne vyvýšenom suteréne, kde sa nachádza parking. Pomerne veľká časť pozemku ostáva nezastavaná a parkovo upravená, čím sa dobre dobre prepojí s podobne upravenými plochami v Apollo BC II. S výškou 77 metrov development nadviaže na iné veže, ktoré sa v okolí už nachádzajú, sú vo výstavbe alebo budú čoskoro vybudované.

Developer, ktorým je spoločnosť REMAC Properties, spustil predaj bytov už dávnejšie, podľa oficiálnej stránky je aktuálne predaných 54 bytov z celkového počtu 137. S ohľadom na lokalitu a relatívne dobrý štandard, ako aj pôvodne ponúkané ceny na úrovni 2,2-tisíc eur na meter štvorcový, je to pomerne nízke číslo, hoci stavebné povolenie by mohlo byť impulzom k spusteniu intenzívnejšieho predaja. Projekt okrem bytov obsahuje občiansku vybavenosť vo výmere 778 metrov štvorcových na prvých dvoch nadzemných podlažiach, kapacita parkovania je 199 miest.

Discovery Residence patrí k lepším bratislavským projektom, čo je okrem nastavenia dané aj architektúrou. Po prvotných nepresvedčivých návrhoch od HFD Architects sa projektu chopila kancelária Pantograph, ktorá, aj keď patrí k relatívne novým na scéne, sa ukazuje ako jedna z najvýraznejších v súčasnej slovenskej architektúre. To bude platiť aj o novej veži, ktorá bude príťažlivou súčasťou danej lokality.

Developer plánoval výstavbu pôvodne spustiť už v septembri tohto roku, k aktuálnemu meškaniu sa môže pridať mierne zdržanie v dôsledku chladného počasia. Ak sa však realizácia teraz spustí naplno, ukončená by mohla byť v polovici roku 2021.

 

Zdroj: REMAC Properties

 

Pre okolitú zónu bude Discovery Residence prínos a aj vďaka nej pôjde o jednu z najmodernejších častí Bratislavy. Jej význam a kvalita sa výrazne zvýši po vybudovaní električkovej trate, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí čoraz hlasnejšie.

Radiála, ktorá by prepojila historické centrum mesta so zónou Nivy traťou po Dunajskej ulici a Mlynských nivách, je súčasťou Územného generelu dopravy a v kontexte masívneho realizovaného developmentu sa črtá ako jediná dostupnejšia možnosť riešenia dopravnej obslužnosti. Podľa posledných informácii sa vedenie mesta začalo zaoberať možnosťami jej výstavby.

Ak by k tomu v dohľadnom čase došlo, bol by to zásadný prínos, ktorý by z tejto časti Bratislavy spravil rozšírenie širšieho centra mesta. Zároveň by to nepochybne prinieslo aj výrazné zvýšenie atraktivity štvrte, ktoré by sa odrazilo v intenzívnejšej výstavbe a premene postindustriálnej lokality na aktívnu súčasť mesta – a to je niečo, čo je verejným záujmom.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties

Súvisiace články

Najkrajšia veža v Bratislave? Discovery Residence je architektonickým pokladom budúceho bulváru (VIDEO)

16.11.2022 19:15:00 Adrian Gubčo

Discovery Residence je jedným z mnohých bratislavských projektov výškových budov, patrí však k najvydarenejším. Pôvodne pritom malo ísť o nevábnu vežu, po úpravách sa z nej stala skutočná okrasa Mlynských nív. Dnes zanedbaná ulica sa má zmeniť na skutočný bulvár, pričom realizácia od RMC Properties Slovakia bude jej architektonickou dominantou.

Čítať viac

Discovery Residence odhaľuje definitívnu podobu

04.05.2021 10:35:43 Adrian Gubčo

Discovery Residence je ďalším rozostavaným projektom výškovej budovy, ktorý v týchto dňoch odhaľuje definitívnu podobu svojej fasády. Po Klingerke, stojacej len niekoľko stoviek metrov opodiaľ, sa k definitívnemu dokončeniu blíži aj vežiak, ktorý nakrátko vzbudil kontroverzie veľmi výraznými zmenami pred dokončením.

Čítať viac

Discovery Residence prechádza zmenami

19.01.2021 11:59:00 Adrian Gubčo

Projekt Discovery Residence v prudko sa transformujúcej časti štvrte Mlynské Nivy by sa mal zásadne upraviť. Stavebný úrad v mestskej časti Ružinov totiž ešte v priebehu minulého roka vydal povolenie k zmene stavby pred dokončením pre developera RMC Properties Slovakia. Úpravy sú pomerne zásadné, investor však ubezpečuje, že kvalita projektu sa tým nezníži.

Čítať viac

Discovery Residence napreduje a získava fasádu

12.10.2020 11:25:30 Adrian Gubčo

Do panorámy Bratislavy preniká ďalšia výšková budova: Discovery Residence pridáva podlažia a blíži sa k dosiahnutiu plnej výšky. Výstavba pokročila natoľko, že sa pod lešením postupne odhaľuje fasáda veže, ktorá na vizualizáciách zaujala eleganciou a decentnosťou. Projekt už čoskoro dotvorí severnú stranu ulice Mlynské nivy, postupne sa meniacej mestskej triedy.

Čítať viac

Bratislavský downtown sa bude rozširovať, treba sa na to pripraviť

14.07.2020 16:48:00 Adrian Gubčo

V najbližších mesiacoch sa v bratislavskom downtowne, resp. v časti štvrte Nivy medzi Páričkovou a Dunajom, dokončia ďalšie väčšie areály alebo výrazné časti nového centra mesta. S dobudovávaním už povolených alebo pripravovaných projektov sa ťažisko rozvoja začne presúvať na iné smery – predovšetkým na východ do zóny Mlynské Nivy – Západ. Chyby rozvoja prvej časti dowtownu už nemožno zopakovať.

Čítať viac

Discovery Residence prejde úpravami a hlási nový termín dokončenia

27.05.2020 16:50:59 Adrian Gubčo

Projekt rezidenčnej výškovej budovy Discovery Residence prejde menšími zmenami. Developer REMAC Properties podal na ružinovský stavebný úrad žiadosť o zmenu stavby pred dokončením, ktorá spočíva v rozšírení priľahlých zelených plôch alebo aktualizácii dátumu dokončenia. Veža sa postupne stáva súčasťou panorámy transformujúcej sa štvrte Mlynské Nivy.

Čítať viac

Discovery Residence začína výraznejšie rásť, na Nivách pribúda ďalšia výšková budova

26.03.2020 14:03:00 Adrian Gubčo

Projekt Discovery Residence zatiaľ nepatrí k najviditeľnejším a začiatok realizácie bol spojený s meškaním oproti pôvodným plánom. V posledných mesiacoch sa však výstavba naplno rozbehla a na parcele v dynamicky sa meniacej časti Mlynských Nív už rastú prvé podlažia. Discovery Residence bude čoskoro ďalším atraktívnym doplnkom modernej časti Bratislavy.

Čítať viac

Discovery Residence je už vo výstavbe

09.05.2019 17:20:00 Adrian Gubčo

Po niekoľkomesačnom omeškaní sa definitívne spustila výstavba ďalšej bratislavskej výškovej budovy. Veža s názvom Discovery Residence vzniká v zóne Mlynské nivy – západ, ktorá sa transformuje z priemyselnej štvrte na kancelárskou-obytnú časť Bratislavy.

Čítať viac

Discovery Tower rebranduje na Discovery Residence a odhaľuje nový výzor

28.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Už dlhšie je známy zámer výstavby 22-podlažnej výškovej budovy na ulici Mlynské nivy, v dotyku s Apollo Business Center II, ktorá bola pôvodne známa pod názvom Discovery Tower. Developer CKM Reality, s.r.o., však projekt odstúpil blízkej spoločnosti REMAC Properties, patriacej pod český investičný fond ZMJ SICAV, a.s., spojený s podnikateľom Jozefom Brhelom. V rámci vývoja projekt prešiel rebrandingom na Discovery Residence a výmenou architektov, čo bol jednoznačne dobrý krok.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube