Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.12.2018 14:00

Discovery Residence má stavebné povolenie

Rezidenčný projekt Discovery Residence sa po niekoľkomesačnom zdržaní konečne blíži k spusteniu výstavby. Mestská časť Ružinov, do ktorej pôsobnosti projekt patrí, totiž vydala stavebné povolenie pre bytový dom, ktorý bude ďalším moderným doplnkom do transformujúcej sa zóny okolo ulice Mlynské nivy.

Article Big

Zdroj: REMAC Properties

Discovery Residence sa nachádza na severnej strane ulice v dotyku s areálom kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II či s pripravovaným komplexom Bratislava Business Center VI. Narozdiel od nich však prináša rezidenčnú funkciu, čím prevažne kancelársku zónu obohatí.

Projekt má podobu 22-podlažnej veže, osadenej na mierne vyvýšenom suteréne, kde sa nachádza parking. Pomerne veľká časť pozemku ostáva nezastavaná a parkovo upravená, čím sa dobre dobre prepojí s podobne upravenými plochami v Apollo BC II. S výškou 77 metrov development nadviaže na iné veže, ktoré sa v okolí už nachádzajú, sú vo výstavbe alebo budú čoskoro vybudované.

Developer, ktorým je spoločnosť REMAC Properties, spustil predaj bytov už dávnejšie, podľa oficiálnej stránky je aktuálne predaných 54 bytov z celkového počtu 137. S ohľadom na lokalitu a relatívne dobrý štandard, ako aj pôvodne ponúkané ceny na úrovni 2,2-tisíc eur na meter štvorcový, je to pomerne nízke číslo, hoci stavebné povolenie by mohlo byť impulzom k spusteniu intenzívnejšieho predaja. Projekt okrem bytov obsahuje občiansku vybavenosť vo výmere 778 metrov štvorcových na prvých dvoch nadzemných podlažiach, kapacita parkovania je 199 miest.

Discovery Residence patrí k lepším bratislavským projektom, čo je okrem nastavenia dané aj architektúrou. Po prvotných nepresvedčivých návrhoch od HFD Architects sa projektu chopila kancelária Pantograph, ktorá, aj keď patrí k relatívne novým na scéne, sa ukazuje ako jedna z najvýraznejších v súčasnej slovenskej architektúre. To bude platiť aj o novej veži, ktorá bude príťažlivou súčasťou danej lokality.

Developer plánoval výstavbu pôvodne spustiť už v septembri tohto roku, k aktuálnemu meškaniu sa môže pridať mierne zdržanie v dôsledku chladného počasia. Ak sa však realizácia teraz spustí naplno, ukončená by mohla byť v polovici roku 2021.

 

Zdroj: REMAC Properties

 

Pre okolitú zónu bude Discovery Residence prínos a aj vďaka nej pôjde o jednu z najmodernejších častí Bratislavy. Jej význam a kvalita sa výrazne zvýši po vybudovaní električkovej trate, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí čoraz hlasnejšie.

Radiála, ktorá by prepojila historické centrum mesta so zónou Nivy traťou po Dunajskej ulici a Mlynských nivách, je súčasťou Územného generelu dopravy a v kontexte masívneho realizovaného developmentu sa črtá ako jediná dostupnejšia možnosť riešenia dopravnej obslužnosti. Podľa posledných informácii sa vedenie mesta začalo zaoberať možnosťami jej výstavby.

Ak by k tomu v dohľadnom čase došlo, bol by to zásadný prínos, ktorý by z tejto časti Bratislavy spravil rozšírenie širšieho centra mesta. Zároveň by to nepochybne prinieslo aj výrazné zvýšenie atraktivity štvrte, ktoré by sa odrazilo v intenzívnejšej výstavbe a premene postindustriálnej lokality na aktívnu súčasť mesta – a to je niečo, čo je verejným záujmom.

Galéria

  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties

Súvisiace články

Discovery Residence napreduje a získava fasádu

12.10.2020 11:25:30 Adrian Gubčo

Do panorámy Bratislavy preniká ďalšia výšková budova: Discovery Residence pridáva podlažia a blíži sa k dosiahnutiu plnej výšky. Výstavba pokročila natoľko, že sa pod lešením postupne odhaľuje fasáda veže, ktorá na vizualizáciách zaujala eleganciou a decentnosťou. Projekt už čoskoro dotvorí severnú stranu ulice Mlynské nivy, postupne sa meniacej mestskej triedy.

Čítať viac

Bratislavský downtown sa bude rozširovať, treba sa na to pripraviť

14.07.2020 16:48:00 Adrian Gubčo

V najbližších mesiacoch sa v bratislavskom downtowne, resp. v časti štvrte Nivy medzi Páričkovou a Dunajom, dokončia ďalšie väčšie areály alebo výrazné časti nového centra mesta. S dobudovávaním už povolených alebo pripravovaných projektov sa ťažisko rozvoja začne presúvať na iné smery – predovšetkým na východ do zóny Mlynské Nivy – Západ. Chyby rozvoja prvej časti dowtownu už nemožno zopakovať.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Zlatá hodinka v Sky Parku. Autor Martin Srnák.

Golden hour in Sky Park by Martin Srnák.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture #goldenhour #skyline #slovakia #thisisbratislava

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @vbarchitekten @markoandplacemakers
V Petržalke pri Sade Janka Kráľa sa rozbehla výstavba projektu Liget. Všetko nasvedčuje tomu, že tu vzniknú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

In Petržalka next to Sad Janka Kráľa park began the construction of Liget development. It seems that it will contain some of the most luxurious residences in Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #tower #highrise #park #liget #architecture #contemporaryarchitecture

@liget__novedejinybyvania @dzarchitekti
Lobby v zrekonštruovanej Pradiarni 1900.

Lobby in recently reconstructed Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #pradiaren1900 #zwirn #office #work #city #architecture #historicalarchitecture #design #art

@yitslovakia
Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
Pozrieť viac

YouTube