Author photoAdrian Gubčo 27.12.2018 14:00

Discovery Residence má stavebné povolenie

Rezidenčný projekt Discovery Residence sa po niekoľkomesačnom zdržaní konečne blíži k spusteniu výstavby. Mestská časť Ružinov, do ktorej pôsobnosti projekt patrí, totiž vydala stavebné povolenie pre bytový dom, ktorý bude ďalším moderným doplnkom do transformujúcej sa zóny okolo ulice Mlynské nivy.

Zdroj: REMAC Properties

Zdroj: REMAC Properties

Discovery Residence sa nachádza na severnej strane ulice v dotyku s areálom kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II či s pripravovaným komplexom Bratislava Business Center VI. Narozdiel od nich však prináša rezidenčnú funkciu, čím prevažne kancelársku zónu obohatí.

Projekt má podobu 22-podlažnej veže, osadenej na mierne vyvýšenom suteréne, kde sa nachádza parking. Pomerne veľká časť pozemku ostáva nezastavaná a parkovo upravená, čím sa dobre dobre prepojí s podobne upravenými plochami v Apollo BC II. S výškou 77 metrov development nadviaže na iné veže, ktoré sa v okolí už nachádzajú, sú vo výstavbe alebo budú čoskoro vybudované.

Developer, ktorým je spoločnosť REMAC Properties, spustil predaj bytov už dávnejšie, podľa oficiálnej stránky je aktuálne predaných 54 bytov z celkového počtu 137. S ohľadom na lokalitu a relatívne dobrý štandard, ako aj pôvodne ponúkané ceny na úrovni 2,2-tisíc eur na meter štvorcový, je to pomerne nízke číslo, hoci stavebné povolenie by mohlo byť impulzom k spusteniu intenzívnejšieho predaja. Projekt okrem bytov obsahuje občiansku vybavenosť vo výmere 778 metrov štvorcových na prvých dvoch nadzemných podlažiach, kapacita parkovania je 199 miest.

Discovery Residence patrí k lepším bratislavským projektom, čo je okrem nastavenia dané aj architektúrou. Po prvotných nepresvedčivých návrhoch od HFD Architects sa projektu chopila kancelária Pantograph, ktorá, aj keď patrí k relatívne novým na scéne, sa ukazuje ako jedna z najvýraznejších v súčasnej slovenskej architektúre. To bude platiť aj o novej veži, ktorá bude príťažlivou súčasťou danej lokality.

Developer plánoval výstavbu pôvodne spustiť už v septembri tohto roku, k aktuálnemu meškaniu sa môže pridať mierne zdržanie v dôsledku chladného počasia. Ak sa však realizácia teraz spustí naplno, ukončená by mohla byť v polovici roku 2021.

 

Zdroj: REMAC Properties

 

Pre okolitú zónu bude Discovery Residence prínos a aj vďaka nej pôjde o jednu z najmodernejších častí Bratislavy. Jej význam a kvalita sa výrazne zvýši po vybudovaní električkovej trate, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí čoraz hlasnejšie.

Radiála, ktorá by prepojila historické centrum mesta so zónou Nivy traťou po Dunajskej ulici a Mlynských nivách, je súčasťou Územného generelu dopravy a v kontexte masívneho realizovaného developmentu sa črtá ako jediná dostupnejšia možnosť riešenia dopravnej obslužnosti. Podľa posledných informácii sa vedenie mesta začalo zaoberať možnosťami jej výstavby.

Ak by k tomu v dohľadnom čase došlo, bol by to zásadný prínos, ktorý by z tejto časti Bratislavy spravil rozšírenie širšieho centra mesta. Zároveň by to nepochybne prinieslo aj výrazné zvýšenie atraktivity štvrte, ktoré by sa odrazilo v intenzívnejšej výstavbe a premene postindustriálnej lokality na aktívnu súčasť mesta – a to je niečo, čo je verejným záujmom.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube