Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.12.2018 14:00

Discovery Residence má stavebné povolenie

Rezidenčný projekt Discovery Residence sa po niekoľkomesačnom zdržaní konečne blíži k spusteniu výstavby. Mestská časť Ružinov, do ktorej pôsobnosti projekt patrí, totiž vydala stavebné povolenie pre bytový dom, ktorý bude ďalším moderným doplnkom do transformujúcej sa zóny okolo ulice Mlynské nivy.

Article Big

Zdroj: REMAC Properties

Discovery Residence sa nachádza na severnej strane ulice v dotyku s areálom kancelárskeho komplexu Apollo Business Center II či s pripravovaným komplexom Bratislava Business Center VI. Narozdiel od nich však prináša rezidenčnú funkciu, čím prevažne kancelársku zónu obohatí.

Projekt má podobu 22-podlažnej veže, osadenej na mierne vyvýšenom suteréne, kde sa nachádza parking. Pomerne veľká časť pozemku ostáva nezastavaná a parkovo upravená, čím sa dobre dobre prepojí s podobne upravenými plochami v Apollo BC II. S výškou 77 metrov development nadviaže na iné veže, ktoré sa v okolí už nachádzajú, sú vo výstavbe alebo budú čoskoro vybudované.

Developer, ktorým je spoločnosť REMAC Properties, spustil predaj bytov už dávnejšie, podľa oficiálnej stránky je aktuálne predaných 54 bytov z celkového počtu 137. S ohľadom na lokalitu a relatívne dobrý štandard, ako aj pôvodne ponúkané ceny na úrovni 2,2-tisíc eur na meter štvorcový, je to pomerne nízke číslo, hoci stavebné povolenie by mohlo byť impulzom k spusteniu intenzívnejšieho predaja. Projekt okrem bytov obsahuje občiansku vybavenosť vo výmere 778 metrov štvorcových na prvých dvoch nadzemných podlažiach, kapacita parkovania je 199 miest.

Discovery Residence patrí k lepším bratislavským projektom, čo je okrem nastavenia dané aj architektúrou. Po prvotných nepresvedčivých návrhoch od HFD Architects sa projektu chopila kancelária Pantograph, ktorá, aj keď patrí k relatívne novým na scéne, sa ukazuje ako jedna z najvýraznejších v súčasnej slovenskej architektúre. To bude platiť aj o novej veži, ktorá bude príťažlivou súčasťou danej lokality.

Developer plánoval výstavbu pôvodne spustiť už v septembri tohto roku, k aktuálnemu meškaniu sa môže pridať mierne zdržanie v dôsledku chladného počasia. Ak sa však realizácia teraz spustí naplno, ukončená by mohla byť v polovici roku 2021.

 

Zdroj: REMAC Properties

 

Pre okolitú zónu bude Discovery Residence prínos a aj vďaka nej pôjde o jednu z najmodernejších častí Bratislavy. Jej význam a kvalita sa výrazne zvýši po vybudovaní električkovej trate, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí čoraz hlasnejšie.

Radiála, ktorá by prepojila historické centrum mesta so zónou Nivy traťou po Dunajskej ulici a Mlynských nivách, je súčasťou Územného generelu dopravy a v kontexte masívneho realizovaného developmentu sa črtá ako jediná dostupnejšia možnosť riešenia dopravnej obslužnosti. Podľa posledných informácii sa vedenie mesta začalo zaoberať možnosťami jej výstavby.

Ak by k tomu v dohľadnom čase došlo, bol by to zásadný prínos, ktorý by z tejto časti Bratislavy spravil rozšírenie širšieho centra mesta. Zároveň by to nepochybne prinieslo aj výrazné zvýšenie atraktivity štvrte, ktoré by sa odrazilo v intenzívnejšej výstavbe a premene postindustriálnej lokality na aktívnu súčasť mesta – a to je niečo, čo je verejným záujmom.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties
  • Zdroj: REMAC Properties

Súvisiace články

Discovery Residence prechádza zmenami

19.01.2021 11:59:00 Adrian Gubčo

Projekt Discovery Residence v prudko sa transformujúcej časti štvrte Mlynské Nivy by sa mal zásadne upraviť. Stavebný úrad v mestskej časti Ružinov totiž ešte v priebehu minulého roka vydal povolenie k zmene stavby pred dokončením pre developera RMC Properties Slovakia. Úpravy sú pomerne zásadné, investor však ubezpečuje, že kvalita projektu sa tým nezníži.

Čítať viac

Discovery Residence napreduje a získava fasádu

12.10.2020 11:25:30 Adrian Gubčo

Do panorámy Bratislavy preniká ďalšia výšková budova: Discovery Residence pridáva podlažia a blíži sa k dosiahnutiu plnej výšky. Výstavba pokročila natoľko, že sa pod lešením postupne odhaľuje fasáda veže, ktorá na vizualizáciách zaujala eleganciou a decentnosťou. Projekt už čoskoro dotvorí severnú stranu ulice Mlynské nivy, postupne sa meniacej mestskej triedy.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

V novej Palme by sa mohli objaviť aj takéto zaujímavé budovy. Odhalená bola architektonická štúdia areálu, ktorý sa premení na lokálne mikrocentrum v okolí stanice Vinohrady.

In Palma development, several interesting buildings are planned. New study was revealed showing the transformation of the industrial zone onto local centre of the neighborhood.
Štvrť Bory má novú podobu. Jej súčasťou je aj električková trať.

Bory neighborhood has a new look. There is also a new tram track planned.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urbanism #bory

@penta_real_estate
Vajnorská 21 pred dokončením. Výborná rekonštrukcia.

Vajnorská 21 is almost completed. A fine reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #office #work #architecture #contemporaryarchitecture #reconstruction #novemesto

@cakovandpartners @sympatiagroup
Nemocnica Svet zdravia v Boroch je v štádiu hrubej stavby. Plne dokončená bude v roku 2023.

Svet zdravia hospital in Bory is topped out. It will be fully operational in 2023.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #svetzdravia #hospital #nemocnica #health #healthcare #zdravie #bory

@nemocnice.svetzdravia @penta_investments
Nový verejný priestor, ktorý vznikne v okolí veže Discovery Residence.

Now pocket park will be created around Discovery Residence.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #architecture #contemporaryarchitecture #publicspace #urbanism

@pantograph_architects
Čerešne Living aktuálne.

Čerešne Living at the moment.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #dubravka #dúbravka #architecture #contemporaryarchitecture #building #courtyard

@sebolichy @itbdevelopment
Pozrieť viac

YouTube