Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 06.11.2018 08:00

Prvá etapa projektu Čerešne Living pred dokončením

V týchto dňoch sa dokončujú prvé časti prvej etapy rezidenčného projektu Čerešne Living a byty sa začínajú odovzdávať klientom. Developer ITB Development týmto projektom spúšťa transformáciu územia na juhovýchodnom okraji mestskej časti Dúbravka, v lokalite Polianky.

Article Big

Prvá etapa Čerešní je tvorená ôsmimi blokmi so severozápadno-juhovýchodnou orientáciou, ktoré spoločne zvierajú zazelenený dvor. Prevažná časť objektov má šesť nadzemných podlaží, najvyššia budova má desať podlaží. Na severnej strane dvora sa nachádza jednopodlažná podnož, v ktorej bude lokalizovaná občianska vybavenosť (pravdepodobne škôlka), na tejto strane komplexu sa nachádza aj recepcia a spoločenská miestnosť.

V aktuálnej etape projektu vzniklo 178 bytov, predaných je 165. Vďaka tomu, že projekt sa nachádza v odľahlejšej lokalite, bolo možné mierne zľaviť z cien, čo sa následne odrazilo v možnosti zväčšiť dispozície. V samotných bytoch to je cítiť, vďaka zväčšeniu o niekoľko metrov štvorcových pôsobia jednotlivé byty rozľahlejším a vzdušnejším dojmom.

Najvýznamnejším benefitom projektu má však byť komunitný a rodinný charakter celého developmentu. Developeri z ITB Development tvrdia, že ich cieľom je vytiahnuť deti a rodiny do exteriéru, aby nadväzovali vzťahy a okolo celých Čerešní vznikla súdržná komunita. Zvýraznené to má byť po dopovedaní celého konceptu v podobe dobudovania celého projektu.

Začiatok výstavby druhej fázy, v ktorej vznikne v šiestich blokoch 240 bytov, sa očakáva pravdepodobne na jar 2019. Vzniknúť by mali tri nové dvory, jeden so svahom na sánkovanie, druhý s detským ihriskom a tretí s vodnou lagúnou. Tieto priestranstvá budú privátne pre obyvateľov Čerešní, hoci po severnej strane projektu vznikne verejne prístupný chodník („pešia promenáda“). Vo výsledku by sa z developmentu mala stať akási mikroštvrť. Celkové dokončenie možno v ideálnych podmienkach očakávať ku koncu roka 2020.

Osadenie v lokalite majú zlepšiť určité investície do okolia. ITB Development sa zaviazalo vybudovať cyklotrasu na ulici Polianky v dĺžke približne jeden kilometer, aktuálne prebieha výkup pozemkov. To isté platí o čiastočnom rozšírení Harmincovej ulice. Komunikáciu s okolím zlepší aj občianska vybavenosť, ktorá vznikne predovšetkým v prvej fáze od ulice Polianky.

Čerešne sa jednoznačne vymedzia svojou výraznou a hravou architektúrou, charakteristickou pre architektonický ateliér Architekti Šebo Lichý, ktorý je prepojený s developerom. „Maskotom“ obytného súboru má byť pavilón, navrhnutý študentami architektúry, ktorý bude vybudovaný na streche škôlky. Realizácia sa očakáva ešte do konca roka 2018.

Hoci Čerešne ako také predstavujú jednoznačne pozitívny vstup do danej lokality, ktorá bola doteraz mimo akéhokoľvek záujmu, predsa len nie sú prijímané len s nadšením. Časť klientov sa sťažuje na omeškanie stavby, kde treba pripustiť, že Čerešne Living skutočne meškajú takmer rok. Developer to vysvetľuje súbehom viacerých faktorov, okrem náročnosti projektu daného jeho osobitou architektúrou je to aj problematický prístup k obmedzenej pracovnej sile v rýchlo sa meniacej Bratislave či klimatické podmienky. Teraz sa však zdá, že dlhá cesta je na konci.

Keď opomeniem otázku omeškania, sú Čerešne Living kvalitným projektom, ktorý dobre rozvíja danú lokalitu. Bolo by viac než ideálne, keby sa latka udržala nielen pri zvyšných etapách, ale aj pri iných projektoch, ktoré v blízkom okolí určite ešte vzniknú.

 

Fotografie z 19.10.2018.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Pohľad od ulice Polianky
 • Pohľad do dvora
 • Jeden z blokov Čerešní s peknou fasádou
 • Dvor má byť miestom trávenia voľného času pre komunitu
 • Atrakcie na dvore - workoutové ihrisko
 • Atrakcie na dvore - preliezky
 • Najvyšší objekt má 10 podlaží a ešte sa len finalizuje fasáda
 • Pohľad na dvor
 • Pohľad od ulice Polianky
 • Tzv. Parazit, strešný byt na jednom z objektov
 • Recepcia
 • Spoločenská miestnosť so stolným futbalom či televíziou na spoločné sledovanie športových prenosov
 • Motív čerešní sa objavuje v spoločných priestoroch budovy
 • Prvý z navštívených bytov - trojizbový
 • Zaujala priestorná spálňa
 • Druhý navštívený byt - štvorizbový a zariadený
 • Opäť sa aj tu nachádza priestorná spálňa, väčšia ako v iných projektoch
 • Detská izba
 • Tretí navštívený byt sa vyznačoval veľkorysou obývačkou
 • Rozdiel medzi podlahou a balkónom bol v dvoch navštívených projektoch trochu vysoký
 • Výhľad smerom na Dúbravku, v popredí zimný štadión
 • Neďaleko projektu sa nachádza športový areál s futbalovým ihriskom
 • Pohľad na miesto, kde vznikne druhá etapa
 • Zdroj: ITB Development

Súvisiace články

Druhá etapa Čerešní postupuje, projekt odhaľuje ďalšie novinky

19.05.2021 10:58:14 Adrian Gubčo

Druhá časť dúbravského projektu Čerešne City, nazvaná Čerešne Lake, už získava definitívne kontúry. Hrubú stavbu dosiahlo päť zo šestice rozostavaných objektov. Developer ITB Development tak postupne realizuje víziu obytnej komunity, ktorá nemá byť len obyčajným sídliskom, ale živou mestskou štvrťou. Opierať sa pri tom bude o sériu upravených dvorov aj o silnú orientáciu na rodiny.

Čítať viac

ITB Development odhaľuje ďalšie etapy Čerešní

29.01.2021 10:26:15 Adrian Gubčo

Spoločnosť ITB Development v priebehu včerajšej tlačovej konferencie odhalila plány rozvoja svojho najväčšieho projektu Čerešne. V území na juhovýchodnom okraji Dúbravky by mali pribudnúť minimálne tri ďalšie etapy, ktoré budú obsahovať nielen bývanie, ale aj občiansku vybavenosť a veľkorysé verejné priestory. Koncept má spoločný názov Čerešne City.

Čítať viac

Pokračovanie projektu Čerešne Living napreduje, rastie aj výšková budova

18.01.2021 16:40:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa obytného súboru Čerešne Living v Dúbravke od developera ITB Development začína postupne získavať svoju finálnu podobu. Prvé dva z rozostavanej šestice domov už majú dokončené fasády, jeden ju práve získava, na dvoch ďalších sú dokončené hrubé stavby. Podlažia postupne pribúdajú aj na výškovej dominante developmentu, založeného na aktivácii dvorov medzi budovami.

Čítať viac

Čerešne Living v Dúbravke rastú, ďalšie etapy sú už v príprave

18.08.2020 16:00:06 Adrian Gubčo

Výstavba druhej etapy dúbravského projektu Čerešne Living sa spustila len pred približne rokom, napriek tomu sú už veľmi zreteľné budúce kontúry rozšírenia obytného súboru. Developer ITB Development, ktorý projekt realizuje, popri tom nezaháľa a pracuje na povoľovaní ďalších etáp. Vznik Čerešní zmení túto časť Dúbravky a prinesie aj riešenie jedného z dlho odkladaných problémov.

Čítať viac

Výstavba Čerešní Living postupuje, projekt dostal zelenú aj od bánk

21.04.2020 12:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development má aktuálne rozpracovanú výstavbu dvojice projektov: Kolísky v Záhorskej Bystrici a najmä svoj najväčší development, Čerešne Living v Dúbravke. Realizácia druhej etapy pokračuje aj napriek pandémii a teraz navyše získala dôležitú podporu - developerovi sa podarilo získať úver na jej financovanie.

Čítať viac

Čerešne Living rozbiehajú výstavbu druhej etapy a odhaľujú nové vizualizácie

12.11.2019 17:10:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development naplno rozbehol výstavbu druhej časti svojho najväčšieho projektu Čerešne Living, nachádzajúceho sa v transformačnej oblasti Polianky v Dúbravke. Výrazne sa tým posilní komunitný koncept projektu, čo naznačujú aj nové zverejnené vizualizácie.

Čítať viac

Čerešne Living štartujú druhú etapu

26.09.2019 08:50:00 Adrian Gubčo

Dúbravský projekt Čerešne Living od spoločnosti ITB Development sa rozrastie. Developer obdržal stavebné povolenie pre druhú etapu, ktorá rozvinie koncept, naznačený už v prvej – teda bývanie komunitného charakteru, kde sa spoločenský život rozvíja v sérii dvorov medzi jednotlivými domami. Výstavba by sa mala spustiť už v najbližšej dobe.

Čítať viac

Prvá etapa Čerešne Living je dokončená

11.02.2019 15:45:00 Adrian Gubčo

Prvá časť projektu Čerešne Living od developera ITB Development konečne získala definitívu podobu a blíži sa k ukončeniu výstavby. Po dokončení prvej etapy sa v priebehu tohto roka očakáva spustenie aj druhej etapy, ktorá prinesie ďalšie byty v troch sekciách.

Čítať viac

Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

02.11.2018 12:59:00 PR

Čerešne living, moderné rodinné bývanie v bratislavskej Dúbravke, naberá čoraz jasnejšie kontúry. Tvorcovia projektu pozývajú budúcich obyvateľov na Čerešňové slávnosti.

Čítať viac

Construction update: Čerešne & Mamapapa, 05.07.2018

13.07.2018 09:20:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development nepatrí k najväčším bratislavským developerom, napriek tomu má rozbehnutých viacero rezidenčných projektov. Dva z nich sa nachádzajú aj v mestskej časti Dúbravka a po určitých prieťahoch sa momentálne dostávajú do finálneho štádia výstavby.

Čítať viac

Čerešne odhaľujú druhú etapu

24.11.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development, ktorý aktuálne dokončuje prvú etapu rezidenčného projektu Čerešne, odhalil detaily k už dlhšie známemu zámeru rozšíriť obytný súbor o ďalšie domy. Celý projekt zároveň nesie aj nové meno, Čerešne Living.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube