Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.07.2018 09:20

Construction update: Čerešne & Mamapapa, 05.07.2018

Developer ITB Development nepatrí k najväčším bratislavským developerom, napriek tomu má rozbehnutých viacero rezidenčných projektov. Dva z nich sa nachádzajú aj v mestskej časti Dúbravka a po určitých prieťahoch sa momentálne dostávajú do finálneho štádia výstavby.

Article Big

Čerešne Living

Prvý z nich, Čerešne, je najväčším projektom developera vôbec. Nachádza sa v doteraz len málo rozvinutej lokalite na Poliankach. Pozostáva z dvoch fáz, vo výstavbe je prvá, v rámci ktorej vznikajú dva bloky, spoločne vytvárajúci privátny dvor. Jej súčasťou je aj výšková dominanta s jedenástimi nadzemnými podlažiami, ostatné bloky sú prevažne šesťpodlažné. Celkovo táto etapa výstavby obsahuje 178 bytov, od ulice Polianky navyše vznikne obchodný parter. V druhej etape, ktorá zároveň pracuje aj s novým názvom Čerešne Living a ktorá sa má rozostavať na budúci rok, pribudne ďalších 217 bytov alebo apartmánov. Na pozemku sa zatiaľ nepracuje.

 

Mamapapa

Druhý projekt sa nachádza v blízkosti existujúcej rezidenčnej zástavby Dúbravky, pričom ďalej rozvíja jej charakter. Mamapapa je svojim charakterom viac zameraná na širšie skupiny zákazníkov, keďže poskytuje dostupnejšie byty, napriek tomu sa prezentuje slušným architektonickým štandardom. Mamapapa bude mať maximálne 8 nadzemných podlaží, obsahuje 115 bytov a 136 parkovacích miest. Dokončenie výstavby možno očakávať ešte v priebehu tohto roka, keďže sa už dokončujú fasády na budove.

Zaujímavým prvkom tohto projektu je, okrem strešnej pobytovej terasy pre obyvateľov, komunitné centrum na prízemí, ktoré však bude prístupné aj širokej verejnosti.

ITB Development je jedna zo spoločností prepojená s architektonickým ateliérom, v tomto prípade s Architekti Šebo Lichý. Na realizáciách vidno, že bez ohľadu na celkový štandard sa každý projekt vyznačuje zaujímavým prevedením alebo testovaním rozličných inovatívnych konceptov - napríklad zmieňovaným komunitným centrom v Mamapapa alebo nádvorím v Čerešniach, kde vznikne susedský priestor alebo pavilón, navrhnutý študentmi architektúry. Projekty ITB Development sú spravidla dobre zvládnuté aj po urbanistickej stránke, vďaka čomu skutočne rozvíjajú územie aj svoje okolie.

Developer tak môže slúžiť ako inšpirácia aj pre iné spoločnosti a je dôkazom toho, že tendenčné nadávanie na developerov je absolútne chybné.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Čerešne
 • Čerešne
 • Čerešne
 • Čerešne
 • Fasády na časti zasunutej od cesty sa už finalizujú.
 • Atypický byt v prvej fáze je zaujímavým architektonickým prvkom, ktorými sa projekty od ITB Development mnohokrát vyznačujú.
 • Mamapapa
 • Mamapapa
 • Mamapapa
 • Mamapapa
 • Zaujímavý konštrukčný a architektonický prvok - developer s takouto formou pilierov rád pracuje, čo dokazuje aj pilier v tvare W vo vchode kancelárskej budovy Wallenrod, kde spoločnosť sídli.
 • Čerešne - I. fáza. Zdroj: ITB Development
 • Čerešne po dostavaní celého projektu. Zdroj: ITB Development
 • Mamapapa. Zdroj: ITB Development

Súvisiace články

Druhá etapa Čerešní postupuje, projekt odhaľuje ďalšie novinky

19.05.2021 10:58:14 Adrian Gubčo

Druhá časť dúbravského projektu Čerešne City, nazvaná Čerešne Lake, už získava definitívne kontúry. Hrubú stavbu dosiahlo päť zo šestice rozostavaných objektov. Developer ITB Development tak postupne realizuje víziu obytnej komunity, ktorá nemá byť len obyčajným sídliskom, ale živou mestskou štvrťou. Opierať sa pri tom bude o sériu upravených dvorov aj o silnú orientáciu na rodiny.

Čítať viac

ITB Development odhaľuje ďalšie etapy Čerešní

29.01.2021 10:26:15 Adrian Gubčo

Spoločnosť ITB Development v priebehu včerajšej tlačovej konferencie odhalila plány rozvoja svojho najväčšieho projektu Čerešne. V území na juhovýchodnom okraji Dúbravky by mali pribudnúť minimálne tri ďalšie etapy, ktoré budú obsahovať nielen bývanie, ale aj občiansku vybavenosť a veľkorysé verejné priestory. Koncept má spoločný názov Čerešne City.

Čítať viac

Pokračovanie projektu Čerešne Living napreduje, rastie aj výšková budova

18.01.2021 16:40:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa obytného súboru Čerešne Living v Dúbravke od developera ITB Development začína postupne získavať svoju finálnu podobu. Prvé dva z rozostavanej šestice domov už majú dokončené fasády, jeden ju práve získava, na dvoch ďalších sú dokončené hrubé stavby. Podlažia postupne pribúdajú aj na výškovej dominante developmentu, založeného na aktivácii dvorov medzi budovami.

Čítať viac

Čerešne Living v Dúbravke rastú, ďalšie etapy sú už v príprave

18.08.2020 16:00:06 Adrian Gubčo

Výstavba druhej etapy dúbravského projektu Čerešne Living sa spustila len pred približne rokom, napriek tomu sú už veľmi zreteľné budúce kontúry rozšírenia obytného súboru. Developer ITB Development, ktorý projekt realizuje, popri tom nezaháľa a pracuje na povoľovaní ďalších etáp. Vznik Čerešní zmení túto časť Dúbravky a prinesie aj riešenie jedného z dlho odkladaných problémov.

Čítať viac

Výstavba Čerešní Living postupuje, projekt dostal zelenú aj od bánk

21.04.2020 12:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development má aktuálne rozpracovanú výstavbu dvojice projektov: Kolísky v Záhorskej Bystrici a najmä svoj najväčší development, Čerešne Living v Dúbravke. Realizácia druhej etapy pokračuje aj napriek pandémii a teraz navyše získala dôležitú podporu - developerovi sa podarilo získať úver na jej financovanie.

Čítať viac

Čerešne Living rozbiehajú výstavbu druhej etapy a odhaľujú nové vizualizácie

12.11.2019 17:10:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development naplno rozbehol výstavbu druhej časti svojho najväčšieho projektu Čerešne Living, nachádzajúceho sa v transformačnej oblasti Polianky v Dúbravke. Výrazne sa tým posilní komunitný koncept projektu, čo naznačujú aj nové zverejnené vizualizácie.

Čítať viac

Čerešne Living štartujú druhú etapu

26.09.2019 08:50:00 Adrian Gubčo

Dúbravský projekt Čerešne Living od spoločnosti ITB Development sa rozrastie. Developer obdržal stavebné povolenie pre druhú etapu, ktorá rozvinie koncept, naznačený už v prvej – teda bývanie komunitného charakteru, kde sa spoločenský život rozvíja v sérii dvorov medzi jednotlivými domami. Výstavba by sa mala spustiť už v najbližšej dobe.

Čítať viac

Mamapapa: Farebné komunitné bývanie v Dúbravke (videoprehliadka)

02.08.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Dúbravka bol pred nejakou dobou dokončený bytový dom Mamapapa od spoločnosti ITB Development. Projekt bol kreovaný ako dostupnejšie bývanie, orientované najmä na mladé rodiny, čomu zodpovedal štandard aj koncept. Popritom však priniesol aj určité prvky, ktoré sú v našom prostredí zatiaľ menej tradičné, no inšpiratívne.

Čítať viac

Prvá etapa Čerešne Living je dokončená

11.02.2019 15:45:00 Adrian Gubčo

Prvá časť projektu Čerešne Living od developera ITB Development konečne získala definitívu podobu a blíži sa k ukončeniu výstavby. Po dokončení prvej etapy sa v priebehu tohto roka očakáva spustenie aj druhej etapy, ktorá prinesie ďalšie byty v troch sekciách.

Čítať viac

Prvá etapa projektu Čerešne Living pred dokončením

06.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú prvé časti prvej etapy rezidenčného projektu Čerešne Living a byty sa začínajú odovzdávať klientom. Developer ITB Development týmto projektom spúšťa transformáciu územia na juhovýchodnom okraji mestskej časti Dúbravka, v lokalite Polianky.

Čítať viac

Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

02.11.2018 12:59:00 PR

Čerešne living, moderné rodinné bývanie v bratislavskej Dúbravke, naberá čoraz jasnejšie kontúry. Tvorcovia projektu pozývajú budúcich obyvateľov na Čerešňové slávnosti.

Čítať viac

Čerešne odhaľujú druhú etapu

24.11.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Developer ITB Development, ktorý aktuálne dokončuje prvú etapu rezidenčného projektu Čerešne, odhalil detaily k už dlhšie známemu zámeru rozšíriť obytný súbor o ďalšie domy. Celý projekt zároveň nesie aj nové meno, Čerešne Living.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube