Author photoAdrian Gubčo 15.01.2018 09:00

RC - Rača Centrum doplní zástavbu Rače

V centrálnej časti Rače už rastie polyfunkčný projekt RC-Rača Centrum. Na križovatke Detvianskej a Rustaveliho ulice vznikne komplex, pozostávajúci z obchodno-kancelárskeho a rezidenčného objektu.

Zdroj: EK - Invest

Zdroj: EK - Invest

Ako prvý vzniká obchodno-kancelársky objekt priamo na nároží ulíc, ktorý bude mať tri podlažia. Na prvom podlaží vzniknú priestory pre obchodné prevádzky s výmerou vyše 427 metrov štvorcových, na vyšších dvoch podlažiach zas kancelárie s celkovou výmerou približne 765 metrov štvorcových. Developer, ktorým je spoločnosť EK-Invest, s.r.o., ponúka možnosť prerobenia najvyššieho podlažia na bývanie. Keďže výstavba tejto časti projektu je už pomerne pokročilá, dokončenie sa očakáva v priebehu roku 2018.

Pribudnúť by však mala aj rezidenčná časť, ktorá bude mať sedem podlaží a vznikne hlbšie na Rustaveliho ulici, v dotyku s rozostavaným projektom Mercantino (ktorý vzniká namiesto developerom Grafobal sľubovaného parku). Detaily ešte nie sú veľmi známe, s výnimkou faktu, že predaj sa začína 1.2.2018, ceny bytov sa začnú na 2.200 eurách za meter štvorcový a budú vyhotovované do štádia holobytu. V parteri vzniknú ďalšie obchodné priestory, parkovanie bude riešené v podzemí. Termín kolaudácie sa podľa stránky realitnej kancelárie predpokladá v 3Q 2018, čo sa však zrejme týka len obchodnej časti, keďže bytová časť ešte nezačala ani rásť nad zem.

RC-Rača Centrum je dobrým príkladom, ako pomerne citlivo vytvárať prechod medzi staršou a novšou zástavbou, v tomto prípade medzi nízkopodlažnou starou časťou Rače a novými obytnými celkami z času socializmu, ale aj podobnými súbormi z nedávnej doby (keďže susediaci developer mal vo všeobecnosti veľmi nízke nároky a ešte aj z tých zľavil). Architektonicky nerušiaci objekt z dielne kancelárie Budinský&Partners bude spolu s ďalšími investíciami (predovšetkým po výstavbe kruhového objazdu na križovatke Detvianska-Rustaveliho, plánovanej na tento rok) príjemným oživením svojho okolia a Rače vo všeobecnosti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: EK - Invest
  • Zdroj: EK - Invest
  • Zdroj: EK - Invest
  • Zdroj: EK - Invest
  • Zdroj: EK - Invest

Súvisiace články

Novinky z Rače

21.07.2020 10:30:00 Adrian Gubčo

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube