Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 18.07.2018 15:00

Spúšťa sa výstavba Bytového domu Ludwig?

Nad Metodovou ulicou v blízkosti Trnavského mýta sa v posledných dňoch vznáša prach. V areáli Ludwigovho mlyna sa totiž začali stavebné práce na objekte, o ktorom je dlhšie známe, že sa má zrekonštruovať a zmeniť na Bytový dom Ludwig.

Article Big

Zdroj: Crow, s.r.o

Developerom projektu je spoločnosť Crow, s.r.o., ktorá bola predtým aktívna skôr v poľnohospodárstve. Teraz však plánuje objekt niekdajšieho skladu premeniť na šesťpodlažný polyfunkčný dom so sedemnástimi bytmi.

Predaj je už spustený a časť bytov aj predaná, čo je spôsobené pravdepodobne kombináciou lokality, ceny a industriálneho charakteru - developer totiž láka na možnosť vytvoriť loftové byty, čo je vzhľadom na zánik väčšiny historických industriálnych budov v Bratislave nedostatkový tovar. Na prízemí by mali vzniknúť priestory pre administratívu a služby, upraviť sa má aj okolitá zeleň. Autorom projektu je architekt Dušan Ferianc, realizácia bola pôvodne plánovaná už od 1Q 2018. Pôvodný dátum dokončenia je koniec roka 2019.

Z charakteru stavebných prác sa môže zdať, že budova bude zrovnaná zo zemou, pravdepodobnejšie sa však len odhalí konštrukcia, aby sa zjednodušila výstavba bytov, čo je predsa len odlišná funkcia. Otázne taktiež je, či už možno hovoriť o reálnom začiatku výstavby, alebo len o asanácii a príprave stavby.

V blízkej dobe sa zrejme naštartuje aktivita aj na susednom pozemku, kde developer Imagine pripravuje projekt Ludwigov mlyn. Aj z tohto dôvodu by bolo ideálne, keby sa výstavba spustila čím skôr, aby boli projekty dokončené v podobnom čase a lokalita zaťažená v čo najmenšej miere.

Galéria

  • Zdroj: Crow, s.r.o.

Súvisiace články

Bytový dom Ludwig je pred dokončením, Ludwigov Mlyn začína rásť

10.01.2020 11:13:00 Adrian Gubčo

Dvojica projektov vznikajúcich v areáli niekdajšieho Ludwigovho mlyna na Metodovej ulici v Ružinove dosiahla významné medzníky – kým Bytový dom Ludwig, ktorý je tvorený prebudovaným bývalým skladom je tesne pred dokončením, projekt Ludwigov Mlyn má vybetónovaná základy a začína rásť jeho konštrukcia. Spoločne prispejú k výraznej zmene lokálneho prostredia.

Čítať viac

Zmeny na Metodovej ulici

21.10.2019 10:08:00 Adrian Gubčo

Metodova ulica patrí k starším a hustejšie zastavaným uliciam v rámci mestskej časti Ružinov, ktorá je z väčšej časti už stavebne dotvorená. Napriek tomu existuje jedna plocha, ktorá prechádza a ešte bude prechádzať transformáciou – areál niekdajšieho Ludwigovho mlyna, ktorý sa postupne premení na polyfunkčnú zónu s novým bývaním.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube