Author photoAdrian Gubčo 29.01.2018 09:00

Ako by mohla vyzerať Mickiewiczova?

Developer ITB Development a občianske združenie Punkt už nejakú dobu pracujú na vízii humanizácie Mickiewiczovej ulice. Ich predstava spočíva v ukľudnení ulice pre automobilovú dopravu a vytvorení príjemného miesta, z ktorého vznikne prirodzené pokračovanie Obchodnej.

Zdroj: ITB Development

Zdroj: ITB Development

Organizátori iniciatívy teraz predstavia prvé výsledky výskumu, ktorý v okolí prebehol, víziu riešenia dopravy, nadväznosť na ďalšie iniciatívy (napríklad idea transformácie Kollárovho námestia), ako aj odprezentujú podujatie, ktoré by sa tu malo konať 19. mája, teda konferencia WhatCity, v rámci ktorej sa ulica na krátku dobu uzavrie a premení na pešiu zónu s jedlom a diskusiami.

Výsledkom však má byť projekt premeny ulice, najprv len formou jednoduchých zásahov, neskôr aj trvalého riešenia, ktorého predstavu možno vidieť na obrázkoch nižšie.

Konkrétne vízie si možno pozrieť na evente, ktorý prebehne 31. januára o 18:00 priamo na Mickiewiczovej ulici, v Satori Stage.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development
  • Zdroj: ITB Development

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube