Author photoAdrian Gubčo 26.02.2018 08:30

Ďalšie pokračovanie kancelárskeho komplexu BBC na obzore

Developer Immocap sa očividne pripravuje na výstavbu pokračovania série administratívnych komplexov Bratislava Business Center (BBC), tentoraz s poradovým číslom VI. Na projekt sa zorganizovala medzinárodná architektonická súťaž, v ktorej zvíťazil slovenský ateliér DKLN.

Zdroj: DKLN/ ictown

Zdroj: DKLN/ ictown

Súťaž prebehla v roku 2017 a šlo o vyzvanú súťaž, teda pre vopred vybraté architektonické tímy. Víťazom sa stalo štúdio DKLN, ktorého vedúci architekti majú bohaté skúsenosti z iných kancelárskych centier v Bratislave. Na mieste voľnej plochy v dotyku s BBC V, dokončenej v roku 2004, ako aj staršej budovy, ktorá zanikne, tak vznikne dvojica veží, nižšia 13-podlažná a vyššia 17-podlažná (hoci projekt možno pôjde na etapy s nižšou vežou prvou), prepojených základňou s podlubím a zelenou pobytovou strechou. Celková podlažná plocha by mala dosiahnuť 48-tisíc metrov štvorcových. Viac detailov, vrátane termínov výstavby, ešte nie je známych.

Už teraz je však možné povedať, že ak bude projekt vo finále vyzerať naozaj ako víťazný návrh, pôjde o veľmi elegantný kancelársky komplex na vysokej architektonickej úrovni. BBC VI doplní nielen existujúce bizniscentrá, ale aj postupne sa transformujúcu lokalitu, kde pribúdajú a budú ešte pribúdať ďalšie administratívne i rezidenčné kapacity.

Už v blízkej dobe možno čakať predstavenie nového Apolla BC, prípravné práce prebiehajú na projekte Discovery Tower a zrejme aj na rekonštrukcii niekdajšej centrály Orange (kde by mali byť podľa nepotvrdených informácii byty), výstavba napreduje na komplexe Jarabinky. Okrem toho, viaceré developmenty, vrátane BBC VI, orientujú svoje výškové dominanty do ulice Mlynské nivy, čo dodá územiu celistvejší charakter. V kontexte okolia sa však BBC VI, vďaka dobrému návrhu a architektonickej súťaži, rozhodne nestratí.

 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: DKLN/Pictown
  • Zdroj: DKLN/Pictown
  • Zdroj: DKLN/Pictown
  • Zdroj: DKLN/Pictown
  • Zdroj: DKLN/Pictown

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube