YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 16.10.2018 13:30

Zochova 4 sa odhaľuje

Projekt rekonštrukcie, dostavby a nadstavby domu na Zochovej ulici č. 4 začína získavať finálnu podobu. Jedna z možných bratislavských káuz sa môže nakoniec skončiť viacmenej pozitívne.

Article Big

Realizácia svojho času vyvolala nevôľu, lebo zanikol pôvodný historizujúci objekt, aj napriek tomu, že sa mal rekonštruovať a Krajský pamiatkový úrad žiadal zachovanie prednej fasády. Kvôli narušenej statike však developer, spoločnosť BD 3, s.r.o., dom zrovnal zo zemou. Dnes je už zrejmé, že pôvodná fasáda bude obnovená, zároveň bude doplnená štýlovo neutrálnou nadstavbou.

Dom bude mať po dokončení sedem nadzemných podlaží a obsahovať bude 15 bytov. V podzemnej garáži bude 34 parkovacích miest, vzniknúť by tu mali aj kancelárie. Autorom architektonického konceptu je kancelária HFD Architects. Dokončený bude dom v priebehu roka 2019.

O projekte bolo vo všeobecnosti známych len málo informácii, v podstate aj jeho výzor je známy len z vizualizácie na tabuli s označením stavby. Tá prezrádzala, že nadstavba bude mať taktiež viac historizujúci charakter a zatajovala by tak obdobie vzniku. Jej čistejší výraz je však vhodnejší a potvrdzuje pravidlo, že menej je viac. Dom dobre doplní teraz už vyrovnanú výšku zástavby na tejto strane Zochovej ulice a vložením rezidenčnej funkcie prispeje k jej oživeniu.

 

Fotografie z 11.10.2018.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

Súvisiace články

Zochova 4 je takmer dokončená, pôvodná fasáda bola obnovená

29.11.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Na Zochovej ulici č. 4 sa finalizujú práce na prestavbe, nadstavbe a dostavbe historického objektu, ktorý už dlhšie chátral. Projekt vyvolal menšie kontroverzie, keď musela byť zo statických dôvodov odstránená pôvodná fasáda. Jej replika sa však na Zochovu ulicu teraz vrátila.

Čítať viac

Zochova 4 dosiahla hrubú stavbu

23.08.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

Projekt rekonštrukcie, nadstavby a dostavby objektu na Zochovej 4 je v štádiu hrubej stavby. Projekt spôsobil svojho času kontroverzie, keď bola odstránená historizujúca fasáda, ktorá sa mala zachovať. Dnes však možno konštatovať, že sa pôvodná fasáda do Bratislavy vrátila.

Čítať viac

Dobré správy zo Zochovej

28.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Prednedávnom som písal o výstavbe na Zochovej ulici č. 4, kde bol so zemou zrovnaný dom, so zámerom dobudovať prieluku. Pôvodne sa hovorilo o zachovaní uličnej fasády, no historická budova zanikla úplne.

Čítať viac

Čo vzniká na Zochovej 4?

12.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Už nejakú dobu sa pracuje na prestavbe a výstavbe objektu na Zochovej 4. Mal by tu vzniknúť polyfunkčný dom.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre