Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.07.2018 09:30

Dokončený projekt: Záhradné Vily

Severný okraj Dúbravky je miestom intenzívnej výstavby, ktorá lokalite dodáva modernejší a o niečo exkluzívnejší charakter, čo je, okrem iného, dané aj vyššou úrovňou architektúry niektorých projektov. Príkladom sú pomerne čerstvo dokončené Záhradné vily.

Article Big

Záhradné Vily patria medzi skupinu projektov developovaných spoločnosťou Archikód, prepojenej s architektonickým štúdiom Vavrica Architekti. Blízky vzťah architektúry a developera sa prejavil v jednoduchom, no solídnom výraze jednotlivých objektov, vhodne dopĺňajúcich lokalitu.

Projekt je tvorený trojicou domov s piatimi až šiestimi podlažiami, ktoré spoločne vytvárajú zelené mikropriestory a využívajú svahovitosť terénu pre osadenie podzemných garáží. V exteriéri vznikol menší parčík, detské ihrisko, či exteriérové športové ihrisko, s ohľadom na lokalitu majú obyvatelia aj priamy prístup do lesa.

Obytný súbor celkovo obsahuje 75 bytov (30+19+26), predané sú s výnimkou jedného všetky, Vila 01 a Vila 02 sú už aj zabývané, do Vily 03 sa obyvatelia postupne sťahujú. Štandard je skôr priemerný. Občianska vybavenosť priamo v domoch absentuje, no bude doplnená po dokončení susedného projektu Pekná Vyhliadka. Parkovanie v počte 129 miest je riešené takmer výlučne v podzemí. Realizácia prebiehala medzi rokmi 2016-2018.

Záhradné Vily sú projektom, ktorý veľmi dobre reaguje na charakter okolia a naplno s ním pracuje. Zákazníci nepochybne hľadali predovšetkým pokojné bývanie s množstvom zelene, a presne to tu aj našli, navyše v príjemnom šate domov s dobrým architektonickým štandardom. Záhradné Vily sa zaradili k postupne budovanej štvrti "Záhradné Mesto" od Archikódu, a sú vhodným doplnkom, vystihujúcim názov celej vízie.

Galéria

  • Zdroj: Archikód

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube