Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 10.08.2018 13:00

Nemocnica v Boroch čoskoro začne s výstavbou

Bratislava sa čoskoro dočká novej, modernej nemocnice. Spoločnosť Svet zdravia oznámila, že čoskoro rozostavia svoj projekt koncovej nemocnice v lokalite Bory. O novinkách informoval ako prvý portál TREND Reality.

Article Big

Zdroj: Svet zdravia

Podľa stanoviska Sveta zdravia, „...Plánovaná koncová nemocnica novej generácie Svet zdravia Bratislava získala právoplatné stavebné povolenie na konci júla 2018. Stavebné práce budú zahájené už v priebehu najbližších týždňov. Všetky prípravné činnosti idú podľa schváleného plánu. Nová nemocnica by mala privítať prvých pacientov v roku 2021. Celková súkromná investícia má dosiahnuť 200 miliónov eur.“

Nemocnica vyrastie severne od nákupného centra Bory Mall, a slúžiť bude pre pacientov z celej krajiny. Bude obsahovať 400 lôžok, 14 operačných a poskytovať ďaleko vyšší štandard ako v súčasných štátnych nemocniciach. Súčasťou nemocnice bude "pôrodnica a urgentný príjem novej generácie", spoločnosť zároveň tvrdí, že chce do tejto nemocnice pritiahnuť najlepší zdravotnícky personál na Slovensku, pričom tu bude pracovať približne 1200 ľudí. Pôvodne prezentované náklady činili 100 miliónov eur. Na dizajn budovy nemocnice, tvorenej päticou štvorpodlažných pavilónov prepojených spoločným komunikačným jadrom, zorganizoval investor architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazilo špecializované štúdio Dutch Health Architects.

Nemocnica novej generácie Bory môže výrazne zvýšiť štandard nemocničnej starostlivosti pre obyvateľov Bratislavy, ale aj celého Slovenska - resp. minimálne pre tých, ktorí si to budú môcť dovoliť. Úroveň štátnych zariadení zatiaľ klesá, projekt veľkej štátnej nemocnice na Rázsochách zatiaľ napreduje len pomaly. Vysoká úroveň zdravotnej starostlivosti je však základom pre dobrú kvalitu života v akomkoľvek meste, čo znamená, že akékoľvek financie investované do tejto oblasti majú pozitívne účinky pre celú spoločnosť.

Aj s ohľadom na tento fakt možno projekt novej nemocnice v Boroch len vítať.

Galéria

  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia

Súvisiace články

Penta predstavuje detaily Nemocnice novej generácie v štvrti Bory

25.04.2019 16:40:00 Adrian Gubčo

Spoločnosť Penta Investments spoločne so zástupcami siete Svet zdravia dnes predstavila detaily novej bratislavskej nemocnice, ktorá už vzniká v rastúcej štvrti Bory. Podľa predstáv spoločnosti má ísť o najmodernejšie pracovisko na Slovensku s európskou úrovňou, ktoré má vynahradiť nedostatky existujúcich štátnych zariadení.

čítať viac

Nemocnica Svet zdravia rastie, pribudne aj ubytovňa pre personál

16.04.2019 10:35:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate, resp. zdravotnícka divízia spoločnosti Penta, napreduje vo výstavbe novej nemocnice v štvrti Bory. Má ísť o najmodernejšie zdravotnícke zariadenie v metropole s vysoko kvalifikovaným personálom. Aj preto plánuje dcérska spoločnosť Penty vybudovať v priamom susedstve nemocnice ubytovanie pre potreby zamestnancov.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube