Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.08.2018 13:00

Nemocnica v Boroch čoskoro začne s výstavbou

Bratislava sa čoskoro dočká novej, modernej nemocnice. Spoločnosť Svet zdravia oznámila, že čoskoro rozostavia svoj projekt koncovej nemocnice v lokalite Bory. O novinkách informoval ako prvý portál TREND Reality.

Article Big

Zdroj: Svet zdravia

Podľa stanoviska Sveta zdravia, „...Plánovaná koncová nemocnica novej generácie Svet zdravia Bratislava získala právoplatné stavebné povolenie na konci júla 2018. Stavebné práce budú zahájené už v priebehu najbližších týždňov. Všetky prípravné činnosti idú podľa schváleného plánu. Nová nemocnica by mala privítať prvých pacientov v roku 2021. Celková súkromná investícia má dosiahnuť 200 miliónov eur.“

Nemocnica vyrastie severne od nákupného centra Bory Mall, a slúžiť bude pre pacientov z celej krajiny. Bude obsahovať 400 lôžok, 14 operačných a poskytovať ďaleko vyšší štandard ako v súčasných štátnych nemocniciach. Súčasťou nemocnice bude "pôrodnica a urgentný príjem novej generácie", spoločnosť zároveň tvrdí, že chce do tejto nemocnice pritiahnuť najlepší zdravotnícky personál na Slovensku, pričom tu bude pracovať približne 1200 ľudí. Pôvodne prezentované náklady činili 100 miliónov eur. Na dizajn budovy nemocnice, tvorenej päticou štvorpodlažných pavilónov prepojených spoločným komunikačným jadrom, zorganizoval investor architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazilo špecializované štúdio Dutch Health Architects.

Nemocnica novej generácie Bory môže výrazne zvýšiť štandard nemocničnej starostlivosti pre obyvateľov Bratislavy, ale aj celého Slovenska - resp. minimálne pre tých, ktorí si to budú môcť dovoliť. Úroveň štátnych zariadení zatiaľ klesá, projekt veľkej štátnej nemocnice na Rázsochách zatiaľ napreduje len pomaly. Vysoká úroveň zdravotnej starostlivosti je však základom pre dobrú kvalitu života v akomkoľvek meste, čo znamená, že akékoľvek financie investované do tejto oblasti majú pozitívne účinky pre celú spoločnosť.

Aj s ohľadom na tento fakt možno projekt novej nemocnice v Boroch len vítať.

Galéria

  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia
  • Zdroj: Svet zdravia

Súvisiace články

Nemocnica v Boroch rastie, čoskoro začne najímať prvých zamestnancov

30.01.2020 09:45:38 Adrian Gubčo

Výstavba nemocnice Svet zdravia Bory, nazývanej aj Nemocnica novej generácie, rýchlo napreduje a čoskoro dosiahne štádium hrubej stavby. Spoločnosť Svet zdravia, blízka finančnej skupine Penta Investments, zároveň uvádza, že na 1,2-tisíc pracovných pozícií už má rovnaký počet uchádzačov. Sprevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia sa každopádne očakáva až v priebehu roka 2022.

Čítať viac

Nemocnica v Boroch rastie

16.12.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

V Boroch už výrazne rastie nová nemocnica, patriaca do siete Svet zdravia. Má ísť o najmodernejšiu nemocnicu v Bratislave, ktorá bude koncová - minimálne do doby výstavby veľkej štátnej nemocnice na Rázsochách.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube