Author photoAdrian Gubčo 24.08.2017 08:00

Odhaľuje sa Polyfunkčný komplex Seberíniho

Už nejakú dobu prebieha výstavba Polyfunkčného domu Seberíniho, ktorý vyrastá na dlhodobo prázdnom a nevyužívanom pozemku v mestskej časti Ružinov, hoci známe informácie boli len kusé. Teraz však developer, spoločnosť Fundus, s.r.o., prepojený so stavebnou firmou Hornex, spustil prostredníctvom realitnej kancelárie Herrys predaj a zverejňuje ďalšie podrobnosti.

Zdroj: Fundus, s.r.o.

Zdroj: Fundus, s.r.o.

Projekt Polyfunkčného komplexu Seberíniho pozostáva z troch základných objektov - v budove A by malo vzniknúť 29 bytov, v budove B 32 bytov a v najmohutnejšej 14-podlažnej budove C 53 apartmánov. Dokopy tak vznikne 114 bytov a apartmánov, od jednoizbových po štvorizbové a s výmerami od 40,7 metrov štvorcových až po najmohutnejšie byty s viac ako 300 metrami štvorcovými (vrátane terasy). Ceny by mali byť v intervale 99-tisíc až 321-tisíc eur,  v predpredaji sa predalo údajne už 30% bytov. Na prízemí by okrem toho malo vzniknúť niekoľko obchodných jednotiek, predovšetkým v objekte orientovanom do Seberíniho ulice. Parkovanie je z väčšej časti zabezpečené v podzemí, čiastočne na povrchu, developer stanovuje povinnosť kúpy parkovacieho miesta (a pivničnej kobky), miestni obyvatelia sa tak nemusia obávať zaťaženia okolitých parkovacích miest.

Podľa vizualizácii by sa priestor medzi existujúcimi panelákmi a novým projektom mal čiastočne upraviť, priestor západne od komplexu zostane podľa všetkého zatiaľ bez úpravy. Architektúra Polyfunkčného objektu Seberíniho je však na veľmi dobrej úrovni. Developer usporiadal architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazil architekt Peter Moravčík so svojou kanceláriou PMArchitekti, známy vysokou kvalitou svojich návrhov aj realizácii (spomeňme obytné súbory ako Rozadol či Villinki). Dokončenie projektu sa očakáva v priebehu roka 2019.

Hoci je developer projektu predovšetkým stavebnou firmou, je čoraz aktívnejší v realitnom biznise. Okrem projektu na Seberíniho nedávno odhalil svoj zámer vybudovať novú mestskú štvrť v Malackách, pričom aj tu organizoval dobre zastúpenú medzinárodnú architektonicko-urbanistickú súťaž.

Ak bude naďalej pokračovať podobným spôsobom, je jeho aktivita v Bratislave z našej strany mimoriadne vítaná. Priestor pre ďalšie investície ešte stále zostáva aj v mestskej časti Ružinov, ktorý patrí k najpopulárnejším rezidenčným štvrtiam Bratislavy. Pri správnom nastavení projektov sa dokáže zahustenie, aj napriek prvotnému nesúhlasu starousadlíkov, ukázať ako prospešné, preto by sa nemalo bezhlavo odmietať, ako sa to dnes deje v populistických politických kampaniach.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube