YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.08.2017 08:00

Odhaľuje sa Polyfunkčný komplex Seberíniho

Už nejakú dobu prebieha výstavba Polyfunkčného domu Seberíniho, ktorý vyrastá na dlhodobo prázdnom a nevyužívanom pozemku v mestskej časti Ružinov, hoci známe informácie boli len kusé. Teraz však developer, spoločnosť Fundus, s.r.o., prepojený so stavebnou firmou Hornex, spustil prostredníctvom realitnej kancelárie Herrys predaj a zverejňuje ďalšie podrobnosti.

Zdroj: Fundus, s.r.o.

Zdroj: Fundus, s.r.o.

Projekt Polyfunkčného komplexu Seberíniho pozostáva z troch základných objektov - v budove A by malo vzniknúť 29 bytov, v budove B 32 bytov a v najmohutnejšej 14-podlažnej budove C 53 apartmánov. Dokopy tak vznikne 114 bytov a apartmánov, od jednoizbových po štvorizbové a s výmerami od 40,7 metrov štvorcových až po najmohutnejšie byty s viac ako 300 metrami štvorcovými (vrátane terasy). Ceny by mali byť v intervale 99-tisíc až 321-tisíc eur,  v predpredaji sa predalo údajne už 30% bytov. Na prízemí by okrem toho malo vzniknúť niekoľko obchodných jednotiek, predovšetkým v objekte orientovanom do Seberíniho ulice. Parkovanie je z väčšej časti zabezpečené v podzemí, čiastočne na povrchu, developer stanovuje povinnosť kúpy parkovacieho miesta (a pivničnej kobky), miestni obyvatelia sa tak nemusia obávať zaťaženia okolitých parkovacích miest.

Podľa vizualizácii by sa priestor medzi existujúcimi panelákmi a novým projektom mal čiastočne upraviť, priestor západne od komplexu zostane podľa všetkého zatiaľ bez úpravy. Architektúra Polyfunkčného objektu Seberíniho je však na veľmi dobrej úrovni. Developer usporiadal architektonickú súťaž, v ktorej zvíťazil architekt Peter Moravčík so svojou kanceláriou PMArchitekti, známy vysokou kvalitou svojich návrhov aj realizácii (spomeňme obytné súbory ako Rozadol či Villinki). Dokončenie projektu sa očakáva v priebehu roka 2019.

Hoci je developer projektu predovšetkým stavebnou firmou, je čoraz aktívnejší v realitnom biznise. Okrem projektu na Seberíniho nedávno odhalil svoj zámer vybudovať novú mestskú štvrť v Malackách, pričom aj tu organizoval dobre zastúpenú medzinárodnú architektonicko-urbanistickú súťaž.

Ak bude naďalej pokračovať podobným spôsobom, je jeho aktivita v Bratislave z našej strany mimoriadne vítaná. Priestor pre ďalšie investície ešte stále zostáva aj v mestskej časti Ružinov, ktorý patrí k najpopulárnejším rezidenčným štvrtiam Bratislavy. Pri správnom nastavení projektov sa dokáže zahustenie, aj napriek prvotnému nesúhlasu starousadlíkov, ukázať ako prospešné, preto by sa nemalo bezhlavo odmietať, ako sa to dnes deje v populistických politických kampaniach.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.
  • Zdroj: Fundus, s.r.o.

Súvisiace články

Polyfunkčný súbor Seberíniho je skolaudovaný

02.08.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

V centrálnej časti sídliska Ružinov bol v týchto dňoch skolaudovaný polyfunkčný súbor Seberíniho, projekt, ktorý vyplnil dlhodobo nezastavaný pozemok prevažne rezidenčnými objektami, ktoré boli výsledkom architektonickej súťaže. Development dlho meškal kvôli odporu miestnych, dnes je jednou z najpríťažlivejších realizácií v mestskej časti.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 5.12.2018

18.12.2018 12:30:00 Adrian Gubčo

Jeden z najpríjemnejších nových rezidenčných projektov v Ružinove sa začína približovať k finálnej podobe. Všetky stavebné objekty sú už vo fáze hrubej stavby, postupne sa pracuje aj na zateplení a fasáde. Developerom projektu je spoločnosť BUMACO, súvisiaca s aktivitami stavebnej firmy Hornex.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 29.7.2018

06.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Seberíniho predstavuje jeden z príkladov pozitívneho zahusťovania, ktorým prechádza mestská časť Ružinov. Projekt si však v minulosti prešiel peripetiami, kým bol konečne povolený.

Čítať viac

Construction update: Seberíniho, 13.3.2018

20.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

V srdci Ružinova výrazne podrástol rezidenčný projekt Seberíniho, za ktorým stojí spoločnosť BUMACO, s.r.o., patriaca do portfólia firiem vedenia stavebnej spoločnosti Hornex. Po dlhoročných ťahaniciach kvôli spusteniu výstavby ide realizácia teraz veľmi rýchlo.V srdci

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube