YIMBA

Ružinovský park

Ružinovský park
Štvrť
Ružinov
Developer
Bratislava - Hlavné mesto SR, o.z. ZeBra
Typ
Verejné priestranstvá
Architekt
A1 Architecture
Status
Výstavba
Realizácia
2018 - 2021

Projekt transformuje voľný trávnik v priestore pred Paneurópskou vysokou školou na klasický mestský park. Projekt nebol predmetom architektonickej súťaže. Miestni poslanci rozhodli o pomenovaní parku po Alfrédovi Wetzlerovi, ktorý utiekol z Osvienčimu, aby varoval pred vyhladzovaním európskych Židov. 


Ďalšie informácie

Články k projektu

Ružinov opeknie. Objekt so známou reštauráciou dostane modernú nadstavbu

02.01.2023 14:55:22 Andrej Sárközi

Okrajová časť sídliska v Ružovej doline sa postupne stáva súčasťou širšieho centra Bratislavy. Zaslúžili sa o to najmä bizniscentrá a polyfunkčné developmenty južne od Prievozskej, ale aj rastúca atraktivita mestského života. Lokalitu najnovšie doplní nadstavba a prístavba polyfunkčného objektu, kde sa nachádza známa reštaurácia Astra.

Čítať viac

V Ružinove sa plánuje nový park

08.04.2017 13:00:00 Adrian Gubčo

V priestore medzi Tomášikovou a Ružinovskou ulicou, južne od budovy Paneurópskej vysokej školy, sa plánuje nový park. Jeho idea vychádza z aktivít niekoľkých miestnych poslancov a spriaznených aktivistov, ktorí zámer prezentujú ako unikátny priestor, ktorý nemá v Ružinove obdobu. 

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube