Author photoAdrian Gubčo 03.04.2018 10:30

Ďalšia staromestská prieluka zaniká

Na Konventnej 6 sa naplno rozbehli práce na výstavbe polyfunkčnej budovy, ktorá vznikne na mieste staršej prieluky. Projekt má obsahovať obchodné priestory, kancelárie a niekoľko bytov.

Zdroj: Architekti BKPŠ

Zdroj: Architekti BKPŠ

Za projektom stojí spoločnosť Invest Product, ktorá už v roku 2011 zorganizovala dvojkolovú súťaž, aby našla čo najkvalitnejšie riešenie. V nej zvíťazili Architekti Kusý&Paňák - BKPŠ so svojím veľmi solídnym návrhom, ktorý napriek jasne modernému charakteru dobre dotvorí staromestské prostredie tejto peknej ulice.

Projekt by mal takmer úplne vychádzať zo súťažného návrhu, budova tak bude bude mať tri a pol podzemných podlaží a sedem nadzemných. V podzemnej časti, ktorej značnú hĺbku vidno aj na fotografii, sa bude nachádzať parkovanie, obchodné priestory budú na prízemí, kancelárie na druhom až štvrtom podlaží a bývanie na najvyšších troch, pričom podľa informácii TREND Reality by malo vzniknúť približne osem bytov. Spustenie predaja či dokončenie výstavby je nateraz ešte predčasné predvídať, informácii o projekte je vo všeobecnosti len veľmi málo.

Konventná 6 však každopádne patrí ku vzorovým spôsobom, ako sa vysporiadať s prielukou v tak atraktívnom prostredí. Developer veľmi rozumne siahol po architektonickej súťaži, z ktorej mu vyšla ako výsledok budova na veľmi dobrej architektonickej úrovni. Niet pochýb, že ak sa podarí zachovať vysoký štandard súťažného projektu aj v realizačnom projekte, Konventná ulica získa príťažlivý objekt, absolútne vhodný do jednej z najprestížnejších lokalít v metropole.

 

Fotografia z 27.3.2018.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Architekti BKPŠ
  • Zdroj: Architekti BKPŠ

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube