YIMBA

Polyfunkčný dom Biskupice

Polyfunkčný dom Biskupice
Štvrť
Podunajské Biskupice
Developer
RETEP Slovakia
Typ
Bývanie
Architekt
Niveau Architekti
Status
Výstavba
Realizácia
2022 - 2024

Polyfunkčný súbor vyplní dlhodobo nezastavaný pozemok a vytvorí nové prepojenie medzi Kazanskou a Podzáhradnou ulicou. Od Kazanskej bude mať podobný charakter ako séria novostavieb, budovaná postupne od začiatku 21. storočia, smerom do vnútrobloku sa mierka prispôsobuje okolitej zástavbe nízkopodlažných rodinných a bytových domov. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 8
Počet bytov / apartmánov 95
Výmera retailu (v m2) 960
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 110/38
Generálny projektant Niveau Architekti
Náklady 16.000.000

Články k projektu

Podunajské Biskupice - Bronx alebo štvrť budúcnosti?

22.08.2022 17:54:05 Adrian Gubčo

Slovenská metropola má dve najväčšie mestské časti – kým populáciou je jasným lídrom Petržalka, rozlohou sú to Podunajské Biskupice. Z celomestského pohľadu sú nezriedka prehliadané, čo je dané odľahlosťou od centra aj slabším imidžom. Aj tu však prebiehajú zmeny. Od plného naplnenia svojho potenciálu sú však Podunajské Biskupice ešte veľmi ďaleko.

Čítať viac

Pri Kazanskej pribudne Polyfunkčný dom Biskupice

02.09.2021 13:30:57 Adrian Gubčo

Okolie Kazanskej ulice v úseku medzi Ulicou Svornosti a Uzbeckou ulicou prešlo od začiatku 21. storočia veľkým rozvojom. Jeden po druhom tu rástli bytové domy, ktoré premenili obyčajnú, do pôvodnej štruktúry vrazenú ulicu, na mestskú triedu. Dnes ostáva nezastavaných už len niekoľko málo pozemkov – a práve jeden z nich chce využiť spoločnosť DomBytDevelopment pre výstavbu Polyfunkčného domu Biskupice.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube