YIMBA

Južná pláž

Južná pláž
Štvrť
Petržalka
Developer
V.D. Lake
Typ
Bývanie, Kancelárie, Retail, Rekreácia
Architekt
Mária Kubečková
Status
Zámer
Realizácia
2022 - 2024

Projekt zahŕňajúci výstavbu polyfunkčných objektov s bývaním a občianskou vybavenosťou, ako aj verejných priestranstiev so športoviskami a rekreačnou vybavenosťou. Zámer rozvíja oddychový charakter okolia Veľkého Draždiaku, populárneho petržalského štrkoviska. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 5
Počet bytov / apartmánov 55
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 130/18

Články k projektu

Južná pláž sa posúva v príprave

20.04.2021 13:04:42 Adrian Gubčo

Predstavenie zámeru Južná pláž, ktorého cieľom je premeniť dnes zanedbaný areál pri petržalskom štrkovisku Draždiak na rekreačno-obytný komplex, vyvolalo množstvo reakcií. Podstatná časť však bola pozitívna. Okolie inak populárnej vodnej plochy je dnes totiž v mimoriadne zlom stave a za posledné roky sa na tom veľa nezmenilo. Zámer teraz odhalil viac detailov.

Čítať viac

Pri Veľkom Draždiaku sa plánuje Južná pláž

14.12.2020 17:05:47 Adrian Gubčo

Pri petržalskom štrkovisku a obľúbenej rekreačnej lokalite Veľký Draždiak sa pripravuje výstavba polyfunkčného projektu s bývaním, retailom a s upravenými verejnými priestranstvami, prispôsobenými oddychovému charakteru územia. Hoci má projekt vydané kladné záväzné stanovisko Hlavného mesta, v Petržalke je v zmysle lokálnej tradície predmetom diskusií.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube