Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 05.02.2018 09:00

Construction update: Galvaniho Dvory, 1.2.2018

Výstavba projektu Galvaniho Dvory, ktorý rastie na Trnávke, pokročila. Nový rezidenčný komplex čoskoro doplní zástavbu nových bytových domov, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú.

Article Big

Bytový komplex bude po dokončení obsahovať 231 obytných jednotiek na maximálne desiatich nadzemných podlažiach. Najvyššia časť bude orientovaná do Galvaniho ulice, najnižšie budú sekcie orientované do nových vnútroblokov, kde vzniknú menšie oddychové priestory, založené na parkovacej platforme.

Štandard je skôr priemerný a odráža lokalitu, v ktorej projekt vzniká - transformačný priestor medzi obytnými štvrťami a priemyselnou časťou Bratislavy. To isté možno povedať aj o architektúre komplexu. V parteri budovy bude absentovať občianska vybavenosť, v prípade ktorej sa developer spolieha na okolie.

Developer Macho Consulting odhaduje ukončenie výstavby na prvý štvrťrok 2019. Vzhľadom na absenciu zástavby na okolitých pozemkoch je možné predpokladať, že Galvaniho dvory neskôr doplnia ďalšie bytové domy pozdĺž tejto potenciálne veľmi významnej ulice.

Galéria

  • Zdroj: Macho Consulting

Súvisiace články

Construction update: Galvaniho dvory, 7.1.2019

09.01.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Prvý tohtoročný update bude patriť ružinovskému bytovému súboru Galvaniho dvory. Projekt od developera Macho Consulting získava finálne kontúry a čoskoro bude dokončený. Pôjde tak o ďalšiu novostavbu v tejto lokalite, kde v nedávnej minulosti vzniklo viacero podobných developmentov.

čítať viac

Construction update: Galvaniho Dvory, 23.8.2018

27.08.2018 08:35:00 Adrian Gubčo

Rezidenčný projekt Galvaniho Dvory v ružinovskej štvrti Trnávka sa blíži k dokončeniu. Prvé časti bytového komplexu už odhaľujú fasádu a developer sa už pomaly začína pripravovať na rozšírenie projektu, ktoré nadviaže na prvú a druhú fázu.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube