YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.05.2017 08:30

Nový projekt: Byty Bystrická

Na okraji mestskej časti Devínska Nová Ves pribudne ďalší stavebný zámer. Rekonštrukciou a prestavbou staršieho objektu vznikne projekt dostupného bývania Byty Bystrická, ktorý aktuálne spúšťa predaj.

Byty Bystrická vznikajú na rovnomennej ulici v priestore medzi zástavbou rodinných domov a novobudovanými rezidenčnými komplexmi menších mierok, ktoré rozširujú intravilán mestskej časti smerom k priemyselnému areálu Volkswagen.

Po rekonštrukcii dvojpodlažného objektu vznikne 32 bytov a dva apartmány, v ponuke budú 1-izbové až 4-izbové jednotky. Ide pravdepodobne o jeden z najdostupnejších aktuálnych projektov v Bratislave, ceny začínajú na približne 55-tisíc eurách, najdrahší 4-izbový byt je v ponuke za 140-tisíc eur. Byty sa predávajú v štandarde. Developer, ktorým je lokálna firma Byty Opletalova, s.r.o., projekt prezentuje ako "najútulnejšie bývanie v Bratislave". Za architektonickým návrhom stojí kancelária HFD architects (autori pripravovanej Discovery Tower), predaj zabezpečuje realitná kancelária Herrys. Realizácia sa už spustila, dokončenie sa očakáva v marci 2018.

Ide v krátkom čase už o druhý pripravovaný projekt dostupného bývania - len pred pár dňami sme informovali o projekte Smartti od developera YIT Slovakia. Je možné, že developeri pomaly začínajú reagovať na rastúci problém s dostupnosťou bývania v Bratislave, pričom sa začína debatovať o tom, že táto dostupnosť je mimoriadne nízka aj v porovnaní s inými európskymi mestami.

Ak sa daný trend potvrdí, pri absencii podpory nájomného bývania zo strany verejného sektoru to bude znamenať nové zámery, ktoré zasiahnu predovšetkým okrajové štvrte mesta, akou je aj Devínska Nová Ves. Ak zároveň pôjde o podobný prípad ako Byty Bystrická - rekonštrukcie či nové využitie opustených budov a doplnenie zástavby v blízkosti iných projektov, napr. Amber - bude to zabitie viacerých múch jednou ranou.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Byty Opletalova, s.r.o.
  • Zdroj: Byty Opletalova, s.r.o.
  • Zdroj: Byty Opletalova, s.r.o.
  • Zdroj: Byty Opletalova, s.r.o.
  • Zdroj: Byty Opletalova, s.r.o.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube