Články k projektu: Bytový dom Lazaretská / Dunajská

zoradiť: podľa dátumu

Výnimočný projekt v ohrození: Domu od špičkového architekta bráni nespokojný sused

04.10.2022, 17:19 Andrej Sárközi

Narušená uličná zástavba a prieluky. To sú charakteristické črty bratislavského vnútorného mesta. V centre metropoly sa však niekoľko tradičných „dier” v zástavbe scelilo a ďalšie napredujú. To je aj prípad plánovaného domu na nároží Dunajskej a Lazaretskej, ktorý ale čelí odporu jednej osoby.

Nová podoba mestských prieluk

09.11.2021, 14:00 Adrian Gubčo

Aktuálna situácia na trhu s nehnuteľnosťami, kedy sa byty v novostavbách v centrálnej časti Bratislavy predávajú za vysoké sumy, praje výstavbe v prielukách. Aj preto sa v poslednom období niekoľko tradičných „dier“ v zástavbe zacelilo a ďalšie napredujú v realizácii. Okrem pozitíva, že dochádza k sceleniu zástavby, sa nové projekty vyznačujú aj dobrou úrovňou architektúry.

Nové projekty v bratislavských prielukách

19.01.2021, 17:12 Adrian Gubčo

Napriek pokroku v posledných rokoch, v bratislavskom vnútornom meste sa ešte stále nachádza veľké množstvo prázdnych priestorov v rámci uličnej zástavby – v prielukách. Ide o najideálnejšie miesto pre výstavbu nových projektov, preto je potešujúce, že sa pripravuje vyplnenie niektorých parciel, ktoré sú v provizórnom stave už roky, až desaťročia.

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube