YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.11.2021 12:53

Do predaja ide ďalší dom vo Vydrici, ceny presahujú aj 10-tisíc eur za meter štvorcový

Stavebné práce na projekte Vydrica sa po prípravnej fáze postupne rozbiehajú a už čoskoro začnú pod Bratislavským hradom rásť prvé domy. Pri tejto príležitosti nasadil developer, spoločnosť Vydrica Development, do predaja byty v ďalšej bytovke. Cenou za meter štvorcový by mali patriť k najdrahším v Bratislave, pričom niektoré z nich prekonali aj „čarovnú“ hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový.

Zdroj: Vydrica Development

Zdroj: Vydrica Development

Nový objekt, nasadený do predaja, je oficiálne označený ako V4 a umiestnený je nad Vodnou vežou – nad budúcim spoločenským jadrom celej Vydrice. Pôjde o doskový dvojsekciový (s dvoma jadrami) dom so šiestimi podlažiami. Prízemie bude, podobne ako pri ostatných domoch, určené pre obchodné prevádzky a služby, na ostatných podlažiach bude 21 bytov. Na jedno jadro tak na podlaží pripadajú väčšinou len dva byty.

Vydrica V4 by mala byť pravdepodobne najexkluzívnejším domom v rámci celého projektu. Okrem malého počtu bytov je to dané aj tým, že všetky budú mať výhľad na Dunaj alebo Vodnú vežu a verejný priestor v jej okolí. Budova sa nenachádza v takej hustej zástavbe ako ostatné objekty a umiestnené tu budú niektoré z atrakcií Vydrice – napríklad prezentácia ľadových jám, nehovoriac o Vodnej veži, kde sa predpokladá vznik príťažlivého kultúrneho zariadenia. Tomu majú zodpovedať ceny, ktoré budú patriť k najvyšším v Bratislave.

Samotný developer síce ceny verejne nezobrazuje, z kuloárov je však potvrdené, že viacero bytov sa nad hranicou 10-tisíc eur za meter štvorcový pohybuje. Okrem exkluzivity k tomu mala investora dohnať aj v súčasnosti rastúca cena stavebných materiálov, v dôsledku čoho sa ceny na trhu vyvíjajú veľmi dynamicky. Byty samozrejme disponujú aj pomerne vysokým štandardom, ktorého súčasťou je vonkajšie tienenie, stropné chladenie alebo podlahové kúrenie. Dispozície sú, s ohľadom na ceny bytov, priemerné (minimálne bez zásahu architektka, ktorý interiér prispôsobí). To ale platí pre celú Vydricu.

Napriek vysokým cenám je záujem klientov evidentný. Z domu V4 je voľných ešte 15 bytov, ostatné domy sú vypredané na niečo vyše polovicu (vo V1A je napríklad voľných 11 bytov z 38, V1B 14 zo 47). Developer tvrdí, že v Bratislave nie je momentálne lepšia štvrť. Vydrica má byť predĺžením pešej zóny historického jadra, od ktorého sa však má líšiť jednoduchším parkovaním, vyššou úrovňou vybavenosti (má tu údajne vzniknúť bratislavská „first street“) a atraktívnejším verejným životom. Vydrica má byť destináciou nielen pre turistov.

Od tohto cieľa je však nová štvrť ešte niekoľko rokov vzdialená. Prvé domy získali stavebné povolenie len v priebehu leta a v týchto chvíľach by mala prebiehať príprava na ich zakladanie. Týka sa to však len budov V1-V3. V4 stavebné povolenie ešte nemá, hoci je už nejakú dobu v stavebnom konaní a developer predpokladá, že počas výstavby ostatné budovy „dobehne“. Pôvodne sa predpokladalo, že možno už v roku 2022 začne mať západná časť Vydrice definitívne rysy, teraz však možno očakávať dokončenie prvej etapy azda na začiatku roka 2024.

Nadviazať sa má druhou etapou, ktorá takmer prepojí oblasť Vodnej veže s historickým jadrom. Vydrica Development zatiaľ vizualizácie nezverejnila, skica na oficiálnom webe, ktorej súčasťou je výberovník bytov, je už ale aktualizovaná a mohla by sa približovať uvažovanej podobe štvrte. Projekt bude obsahovať aj menšiu tretiu etapu. Jej podoba však má závisieť od krokov mesta v prípade transformácie dopravných stavieb a priestoru, súvisiaceho s Mostom SNP. Celkové dobudovanie Vydrice možno optimisticky očakávať v roku 2027.

 

Zdroj: Vydrica Development

 

Ceny vo Vydrici prirodzene vyvolávajú pozornosť. V Bratislave sa nachádza niekoľko projektov, ktoré pravdepodobne tiež atakujú cenovú hranicu 10-tisíc eur za meter štvorcový, minimálne v prípade niektorých bytov (napríklad Liget, Hausberg, možno Zochova 7 či najvyššie podlažia Eurovea Tower). Obraz Bratislavy však zásadnejšie ovplyvní práve Vydrica – možno dokonca viac ako mrakodrap v Eurovei. Napokon, už teraz je dosah masívnych (a finančne náročných) zásahov do Hradného kopca predmetom širokej verejnej diskusie.

Developer však zdôrazňuje, že ochrane životného prostredia, verejnému priestoru a zachovaniu odkazov na minulosť plánuje venovať maximálnu pozornosť. V tomto zmysle podpísal s Hlavným mestom Memorandum o spolupráci, v rámci ktorého bola dosiahnutá dohoda na realizácii zelených opatrení či obnove niektorých reliktov pôvodnej štvrte. Vo Vydrici má vzniknúť viacero parčíkov, zeleň bude umiestnená medzi domami aj na strechách a viaceré riešenia majú podporiť biodiverzitu a ochranu pôvodných druhov. Z artefaktov budú okrem ľadových jám prezentované zvyšky Kempelenovho vodovodu.

Najviac pozornosti však má byť venovanej Vodnej veži. Jeden z najstarších existujúcich stavebných objektov v Bratislave, ktorý chránil dunajské brody, má byť revitalizovaný a integrovaný do verejného priestoru, ktorý má byť akýmsi uzlom celej Vydrice. Pamiatka má mať kultúrno-spoločenské využitie, doplniť má existujúce kultúrne inštitúcie v centre Bratislavy a zameriavať sa má na prezentovanie vizuálneho umenia. Organizovať sa tu ale budú aj podujatia, k čomu má slúžiť uvažovaný nový pavilón. Na prezentáciu histórie má slúžiť prístupné archeologické nálezisko - Archepark s javiskom či amfiteátrom.

Na celkové riešenie Vodnej veže má byť vyhlásená architektonická súťaž v koordinácii s Hlavným mestom a Metropolitným inštitútom Bratislavy. Vodná veža je totiž v majetku mesta. Detaily súťaže však známe nie sú, hoci s ohľadom na vyhlasovateľa pôjde pravdepodobne o otvorenú medzinárodnú súťaž, overenú Slovenskou komorou architektov. Pôjde o pomerne zaujímavé zadanie, a to funkciou aj polohou. Developer sa zaviazal do projektu vložiť takmer 1,5 milióna eur, mesto zatiaľ svoje plány bližšie nepriblížilo.

So vznikom Vydrice sú spojené aj ďalšie úvahy. Práve pred Vodnou vežou a susednou administratívnou budovou V3 by teoreticky mohla vzniknúť električková zastávka (s prestupom na autobusy i lode), diskutuje sa aj o možnom vybudovaní lanovky alebo pozemného výťahu na Bratislavský hrad (o čom sníval už pred vyše storočím urbanista Antal Palóczi, autor prvého komplexného regulačného plánu Bratislavy). Pod Mostom SNP by zas mohol vzniknúť verejný priestor, ktorý by umožnil bezkonfliktné spojenie Hviezdoslavovho námestia s Vydricou. V tejto chvíli však nie sú známe detaily ani jedného z týchto plánov.

Aj bez toho však Vydrica prichádza s prísľubom vzniku kvalitného mestského prostredia, spojeného s významnými slovenskými aj (do istej miery) zahraničnými architektmi. Na tvorbe projektu sa podieľajú kancelárie Compass, Šujan_Stassel, Marko&Placemakers, 2ka landscape architects, Arding Obermeyer Helika alebo Siebert + Talaš. Investor zdôrazňuje, že bude využívať na fasádach domov tradičné materiály, ako sú kameň, tehla či brizolit, všetky objekty budú mať navyše živý parter. Vysokokvalitné majú byť aj povrchy priestranstiev, ktoré budú z kameňa. Úroveň prevádzok zaručí spoločná správa priestorov, čiže by tu mali vzniknúť naozaj príťažlivé koncepty a nie nedôstojné či gýčové predajne so suvenírmi alebo turistické pasce.

Ak sa toto všetko podarí splniť, existuje dobrá šanca, že sa historické centrum Bratislavy skutočne rozšíri a získa atraktívny a živý prírastok. Prepoja sa tým rozdelené časti mesta, jadro sa priblíži k Dunaju a vznikne kompaktná mestotvorná zóna až k bývalému PKO. Ak sa s tým spojí čerešnička v podobe vynikajúco obnovenej Vodnej veže, Vydrica možno začne písať novú kapitolu ako jedna z najkrajších a najlepších štvrtí Bratislavy.

 

Pozrite si doterajší priebeh prípravných prác vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development
  • Zdroj: Vydrica Development

Súvisiace články

Nové Podhradie sa stáva realitou. Vydrica získava kontúry

22.11.2022 13:35:18 Adrian Gubčo

Po dlhých prípravách a desaťročiach predchádzajúcich diskusií prebieha teraz výstavba Vydrice v bratislavskom Podhradí rýchlym tempom. Kým na začiatku roka sa len začali realizovať podzemné časti stavby, dnes už prvé domy dosiahli štádium hrubej stavby. Projekt od spoločnosti Vydrica Development navyše napreduje v príprave ďalších etáp.

Čítať viac

Najznámejšia panoráma Bratislavy má byť ohrozená, developer to odmieta

13.09.2022 14:41:55 Adrian Gubčo

Rozsiahle stavebné práce, ktoré prebiehajú na južnej strane Hradného kopca, sú už dlho predmetom dohadov o celkovej stabilite masívu. Podľa niektorých zdrojov sa po spustení prác začal kopec zosúvať, podľa nedávno publikovaných informácií sa dokonca v poslaneckej ubytovni vyskytli praskliny v stenách. Existujú tak obavy z masívnejších škôd.

Čítať viac

Vydricou to nekončí. Čo ešte vznikne v Podhradí?

05.09.2022 13:25:00 Adrian Gubčo

Aktuálne rozostavaná Vydrica od Vydrica Development si za cieľ kladie prepojiť rozdelené časti Podhradia a do istej miery ukončiť jeho vývoj. Podľa urbanistov, zodpovedných za jej návrh, je obnova pôvodnej podhradskej osady posledným dielikom skladačky. Aj napriek tomu tu však aj po jej celkovom dokončení ostane niekoľko voľných plôch, ktoré by mohli byť časom vyplnené.

Čítať viac

Najdrahší projekt v Bratislave rýchlo rastie, obnoví život v mŕtvej štvrti

16.08.2022 13:27:44 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica na mieste rovnomennej historickej štvrte je jedným z najdôležitejších developmentov v meste. Jeho výstavbou sa prepojí historické jadro s novými štvrťami v Podhradí a rozšíri sa atraktívna časť centra Bratislavy. Po dlhom čakaní sa výstavba rozbehla vo vysokom tempe, na nábreží sa tak začínajú črtať prvé budovy.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ceny všetkých bytov, patria k najdrahším v Bratislave

08.06.2022 15:11:44 Adrian Gubčo

Vydrica v bratislavskom Podhradí postupne rastie a prvé domy už získavajú nadzemné časti. Dlhšiu dobu prebieha aj predaj – podľa developera Vydrica Development je aktuálne predaných 60% bytov z prvej fázy. Spoločnosť teraz pristúpila k nečakanému kroku: zverejnené boli ceny všetkých zostávajúcich bytov. Cieľom má byť uľahčenie výberu vhodného bývania potenciálnym klientom.

Čítať viac

Výsledky súťaže na Vodnú vežu sú odhalené

23.05.2022 15:45:58 Adrian Gubčo

Deštrukcia bratislavského Podhradia priniesla mimoriadne kultúrne a architektonické straty. Búranie prežilo len málo objektov, medzi nimi aj Vodná veža, jedna z najstarších a najvzácnejších stavebných štruktúr v meste. Unikátna stavba by sa mala už čoskoro stať srdcom novej Vydrice, ktorá okolo nej dnes rastie. Jej budúcu podobu odhalila medzinárodná architektonická súťaž.

Čítať viac

Vydrica napreduje a odhaľuje ďalšie vizualizácie

13.04.2022 16:31:58 Adrian Gubčo

Po dlhom čakaní a prípravách sa konečne naplno rozbieha výstavba prvej etapy Vydrice, dôležitého developmentu, ktorý má rozšíriť historického jadro mesta a prepojiť ho lepšie s Hradom a nábrežím. V Podhradí pribúdajú žeriavy a podobu získava aj masívny oporný múr, ktorý dnes vyvoláva veľké kontroverzie. Developer Vydrica Development okrem toho pripravuje spustenie predaja bytov aj v druhej fáze projektu.

Čítať viac

Prvá etapa Vydrice má definitívneho zhotoviteľa, konečne začne rásť

21.02.2022 12:48:58 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development oznámila, že vybrala generálneho dodávateľa pre výstavbu prvej etapy Vydrice. Masívny development v Podhradí bude budovať stavebná firma STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Znamená to, že sa v priebehu niekoľkých dní konečne rozbehnú práce na realizácii podzemných podlaží a Vydrica začne rásť.

Čítať viac

Architektonická súťaž na riešenie Vodnej veže je vyhlásená

15.12.2021 13:10:51 Adrian Gubčo

Spoločnosť Vydrica Development dnes spustila architektonickú súťaž na budúcu podobu národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža, jedného z najstarších a najvzácnejších objektov v historickom centre Bratislavy. V budúcnosti by sa mala stať jadrom developmentu Vydrica, pričom sa tu predpokladá umiestnenie kultúrneho pavilónu. Vyzvanej súťaže sa zúčastnia slovenské a české ateliéry.

Čítať viac

Ďalšie novinky zo Žižkovej: Vydrica a Stengl Campus sa pripravujú na výstavbu, dokončuje sa nová bytovka

29.10.2021 17:56:16 Adrian Gubčo

Žižkova ulica v bratislavskom Podhradí patrí k najviac sa meniacim uliciam v meste. Prvou radikálnou úpravou jej charakteru bol vznik projektu Zuckermandel od J&T Real Estate. Už nejakú dobu sa na jej východnom okraji pracuje na príprave vzniku Vydrice. Medzičasom, v jej strednej časti by malo čoskoro vzniknúť nové sídlo firmy Stengl a dokončuje sa tu aj bytový dom pre zahraničné zastupiteľstvo.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre prvú etapu Vydrice je právoplatné

22.07.2021 13:23:03 Adrian Gubčo

Už v najbližších týždňoch až mesiacoch by mohli začať rásť prvé budovy v dlhoočakávanom projekte Vydrica. Zámer obnovy mestskej štruktúry v kľúčovej polohe v bratislavskom Podhradí čakal na zisk stavebného povolenia a jeho správoplatnenie 16 mesiacov. V prvej etape by sa mal vyplniť priestor medzi Žižkovou ulicou a Vodnou vežou.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa môže konečne spustiť

17.06.2021 14:30:16 Adrian Gubčo

Jeden z najdôležitejších aktuálnych projektov v Bratislave môže konečne odštartovať riadnu výstavbu. Vydrica, polyfunkčný súbor na asi najviac exponovanom pozemku v krajine, je v príprave už dlhšiu dobu, počas ktorej bol odhalený svah hradného kopca. Realizácia nových budov sa však nezačala, keďže projektu stále chýbalo stavebné povolenie. To obdržalo až v posledných dňoch.

Čítať viac

Ako ďalej s Vydricou?

24.02.2021 16:20:00 Adrian Gubčo

ČLÁNOK BOL AKTUALIZOVANÝ O VYJADRENIA DEVELOPERA Keď bola v apríli 2019 odhalená podoba novej Vydrice, spoločnosť Vydrica Development, ktorého súčasťou je aj developer Lucron, predpokladala, že výstavbu spustí v dohľadnej dobe a v druhom kvartáli roku 2022 už bude dokončená prvá etapa. Teraz je začiatok roka 2021 a zatiaľ stále prebiehajú len prípravné práce. Čo sa v bratislavskom podhradí deje?

Čítať viac

Hlavné mesto podpísalo Memorandum o spolupráci pri projekte Vydrice

23.10.2020 11:02:04 Adrian Gubčo

Bratislavskí poslanci na ostatnom Mestskom zastupiteľstve rozhodli o odpredaji dvojice mestských pozemkov v prospech spoločnosti Vydrica Development, ktorá v danom území pripravuje výstavbu novej Vydrice. Okrem predaja bolo s investorom podpísané memorandum, kde sa developer zaväzuje k určitým úpravám v prospech vysokej kvality projektu.

Čítať viac

Vydrica spustila predaj bytov

09.06.2020 10:20:00 Adrian Gubčo

Na nábreží Dunaja v centre Bratislavy postupuje príprava výstavby projektu Vydrica, ktorú nezastavila ani pandémia koronavírusu COVID-19. Podľa developera Vydrica Development táto výrazne neovplyvnila ani predaj bytov pre prvých záujemcov. Investor teraz spúšťa predaj všetkých zvyšných rezidencií a odhaľuje ponuku obchodných priestorov, ktoré majú byť súčasťou rozšíreného bratislavského Korza.

Čítať viac

Vydrica vyvoláva opäť kontroverzie

21.05.2020 17:30:00 Adrian Gubčo

Prípravné práce pred výstavbou novej Vydrice prebiehajú už niekoľko mesiacov, s čím súvisia masívne úpravy svahov hradného kopca. Pre mnohých ľudí ide o šokujúci pohľad, pričom sa ozývajú hlasy, že developer Vydrica Development devastuje historické prostredie. Ten však vysvetľuje, že to nie je pravda, práve naopak, všetky nálezy budú zaznamenané a čiastočne do novej Vydrice aj zapracované.

Čítať viac

Vydrica pokračuje v prípravných prácach aj napriek pandémii

25.03.2020 11:10:00 Adrian Gubčo

Pandémia koronavírusu sa pravdepodobne najviac dotkne najmä projektov, ktorých realizácia sa ešte nespustila alebo sa len spúšťa. Jedným z takých – a zároveň najočakávanejších – je Vydrica, kde už prebiehajú terénne práce, na ktoré nadviaže výstavba, ktorá má obnoviť život v tradičnej bratislavskej lokalite. Nateraz sa však zdá, že realizácia developmentu by sa narušiť nemala.

Čítať viac

Vydrica spúšťa predaj prvých bytov, ide o najdrahší projekt v Bratislave

28.11.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Vydrica, jeden z najvýznamnejších aktuálnych projektov v Bratislave, v rámci ktorého sa obnovuje zástavba na mieste rovnomennej historickej štvrte, je už nejakú dobu v štádiu prípravných prác. Už dlhšie sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o jeden z najdrahších projektov v metropole. So spustením predaja pre prvých záujemcov o bývanie sa tieto slová potvrdzujú.

Čítať viac

Vydrica napreduje v príprave, čoskoro pribudne aj prezentačné centrum

11.11.2019 09:53:00 Adrian Gubčo

Príprava projektu Vydrica, spojená s masívnymi zemnými prácami na exponovanom pozemku priamo v Podhradí, postupuje a prináša mnoho prekvapených reakcií. Rozsah prác je totiž mimoriadny a pre časť verejnosti šokujúci. Developer Vydrica Development však upozorňuje, že ide o normálnu vec a pre zlepšenie informovanosti o projekte pripravuje prezentačné centrum.

Čítať viac

Výstavba Vydrice sa rozbieha

17.09.2019 11:20:00 Adrian Gubčo

Realizácia projektu Vydrica sa postupne začína rozbiehať. Na pozemku v exponovanej polohe priamo na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom už prebiehajú zemné práce, ktoré jednoznačne signalizujú, že Hlavné mesto čoskoro obnoví svoje Podhradie. Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Príprava Vydrice sa spustila

20.08.2019 10:43:00 Adrian Gubčo

Jeden z najvýznamnejších projektov v Bratislave sa rozbieha. V super-exponovanej lokalite pod Bratislavským hradom sa spustili prípravné práce pre prvú časť novej štvrte Vydrica, ktorá má prepojiť nábrežie s historickým jadrom a obnoviť tak zaniknutú urbanistickú štruktúru, ktorá tu existovala niekoľko storočí. Developerom je spoločnosť Vydrica Development.

Čítať viac

Prípravné práce na Vydrici sa čoskoro spustia

23.05.2019 08:35:00 Adrian Gubčo

Projekt Vydrica, ktorý prinesie obnovenie mestskej štvrte pod Bratislavským hradom, sa blíži k realite. Už čoskoro by sa v tejto extrémne exponovanej lokalite mali spustiť prvé práce na príprave územia pre ďalšie etapy výstavby, developer Vydrica Development totiž obdržal stavebné povolenie na hrubé terénne úpravy pozemku.

Čítať viac

Vydrica odhaľuje ďalšie detaily

04.04.2019 12:00:00 Adrian Gubčo

Uplynulé dni patria odhaleniu prvých informácií o projekte Vydrica, ktorý vznikne v jednej z najdôležitejších lokalít v Bratislave, priamo v dotyku s historickým jadrom mesta, areálom Bratislavského hradu a na dunajskom nábreží. Developmentu je preto oprávnene venovaná náležitá pozornosť.

Čítať viac

Projekt Vydrica sa odhaľuje, Bratislava opäť získa svoje Podhradie

03.04.2019 17:00:00 Adrian Gubčo

Po desaťročiach čakania sa definitívne odhaľuje podoba prvej fázy budúcej Vydrice, ktorá vznikne na mieste v minulosti zaniknutej štvrte a vytvorí tak dôležité pokračovanie historického centra mesta západným smerom. Prvé oficiálne informácie a vizuály dnes predstavili zástupcovia spoločností Lucron a Vydrica Development pred poslancami Hlavného mesta.

Čítať viac

Čo čakať od novej Vydrice?

27.11.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Pomaly sa blíži odhalenie jedného z najvýznamnejšíc projektov v Bratislave – novej Vydrice, ktorá vráti život na miesto, kde niekoľko storočí vznikala mestská štvrť, aby bola kompletne zrovnaná so zemou v druhej polovici 20. storočia. Čo v tejto chvíli vieme a ako sa to odrazí na podobe Vydrice?

Čítať viac

Bolo podané odvolanie voči vyhláseniu estakád Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku

08.06.2018 16:20:00 Adrian Gubčo

Na víkend ešte jedna dobrá správa: Portál Bratislava24.sk informuje, že voči vyhláseniu Mosta SNP za Národnú kultúrnu pamiatku, konkrétne jeho estakád, boli podané odvolania zo strany Magistrátu Bratislavy - hlavného mesta SR, mestskej časti Staré Mesto a spoločnosti Vydrica, a.s.

Čítať viac

Vydrica bližšie k realizácii

16.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že dlhé roky spiaci projekt Vydrice sa hýbe dopredu. Ako informovali Hospodárske noviny, potvrdila sa staršia informácia o vstupe developera Lucron do projektu, ktorého cieľom je vrátiť život na miesto, kde sa kedysi nachádzala historická bratislavská štvrť, ktorá zanikla v 60-tych rokoch 20. storočia, aby uvoľnila miesto výstavbe Mostu SNP a nového sídliska.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube