Author photoAdrian Gubčo 06.03.2018 13:00

Nový projekt na Starých Gruntoch

V mestskej časti Karlova Ves, v dotyku s ulicou Staré Grunty, by mohol čoskoro vyrásť nový projekt, zatiaľ pomenovaný jednoducho Polyfunkčný objekt Staré Grunty. Informácie o projekte sa objavili na posudzovaní EIA.

Zdroj: SPDe Architekti

Zdroj: SPDe Architekti

Projekt bude pozostávať z troch blokov prepojených spoločnou podnožou so zelenou strechou. Jednotlivé bloky budú mať šesť až sedem nadzemných podlaží, vďaka ich členeniu vznikne náznak normálnej ulice, ako aj poloverejné nádvorie, do ktorého budú orientované prevádzky, ktoré vzniknú v parteri.

Čo sa týka bytov, projekt ich bude obsahovať 82, z toho 14 jednoizbových, 34 dvojizbových, 26 trojizbových a 8 štvorizbových. Každý z bytov by mal obsahovať balkón alebo loggiu. V objektoch bude aj osem nebytových priestorov, okrem komerčných prevádzok tu bude možné umiestniť aj kancelárie. Parkovanie bude riešené z veľkej väčšiny v podzemnej garáži, pri ktorej výstavbe sa využije svahovitý charakter pozemku, na teréne vzniknú len obslužné stojiská. Architektúru projektu má na starosti ateliér SPDe Architekti, developerom je spoločnosť OTYK Invest. Realizácia by mala prebehnúť medzi rokmi 2019-2021.

Na základe zverejnených materiálov pôsobí Polyfunkčný objekt Staré Grunty ako príjemný a do lokality veľmi vhodný projekt. Jeho výsledná podoba je výsledkom rokovaní a konzultácii s miestnou samosprávou, ktorá je známa rezervovaným prístupom k novej výstavbe. V tomto prípade to prinieslo úžitok, keďže daný projekt môže prispieť k premene ulice Staré Grunty zo zanedbanej cesty na normálnu súčasť mesta. Developer okrem toho avizuje, že v rámci výstavby projektu zrevitalizuje aj blízku zeleň medzi budovami a hranicou Cintorína Slávičie údolie.

Dá sa tak konštatovať, že ide o príkladný development aj pre ďalších developerov, ktorí budú v okolí ešte nepochybne nejakú dobu aktívni. Bolo by namieste, keby im sekundovala aj Bratislava - hlavné mesto SR, a komplexne zrekonštruovala celú ulicu, vrátane výstavby chodníkov a zriadenia cyklotrasy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: SPDe Architekti
  • Zdroj: SPDe Architekti
  • Zdroj: SPDe Architekti
  • Situácia. Zdroj: SPDe Architekti

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube