YIMBA

Polyfunkčná zóna Janíkov Dvor

Polyfunkčná zóna Janíkov Dvor
Štvrť
Petržalka
Developer
Bratislava - Hlavné mesto SR
Typ
Bývanie, Verejný priestor
Architekt
Architekti BKPŠ
Status
Zámer
Realizácia
2025 - 2027

Polyfunkčný komplex zahŕňa nájomné bývanie, parkovací dom, materskú školu, domov sociálnych služieb alebo verejný priestor. Podľa investora ide o príklad 15-minútového mesta, kde sú do 15 minút chôdcze dostupné všetky služby, potrebné pre život.

Projekt je výsledkom architektonickej súťaže. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 17
Počet bytov / apartmánov 104
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 470
Náklady 32.000.000 EUR

Články k projektu

Ďalšie nájomné byty. Známa je podoba polyfunkčnej zóny Janíkov dvor

04.07.2022 16:57:36 Adrian Gubčo

Hlavné mesto ukončilo ďalšiu architektonickú súťaž na riešenie projektu nájomného bývania. Naplánované je na južnom okraji Petržalky v Janíkovom dvore, v pešej dostupnosti rozostavanej električkovej trate, ale aj Panónskej cesty. To vytvára predpoklad nielen pre vznik obytnej lokality, ale aj prestupného bodu medzi autami a električkou, doplneného o vybavenosť a verejné priestory.

Čítať viac

Mesto štartuje súťaž na ďalšiu nájomnú bytovku aj parkovací dom

09.12.2021 15:43:41 Adrian Gubčo

Hlavné mesto, Metro Bratislava a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) ohlásili štart ďalšej architektonicko-urbanistickej súťaže. Najnovším zadaním je kombinácia nájomného bytového domu s priliehajúcou občianskou vybavenosťou a parkovacieho domu v južnej časti Petržalky. „Polyfunkčná zóna Janíkov dvor“ má prispieť k riešeniu problémov s nízkou dostupnosťou bývania aj dopravou vo vnútornom meste.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube