Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 28.05.2018 08:46

Čo vznikne vedľa projektu Kesselbauer?

Po poslednom poste o projekte Kesselbauer prišlo mnoho otázok, aký projekt je nakreslený na susednom pozemku pri Hoteli Tatra, kde je v súčasnosti výrazná preluka. Na tejto parcele má vzniknúť polyfunkčný komplex Metropolitan Star.

Article Big

Zdroj: Archikód via Pictown

Projekt bude developovať spoločnosť Archikód, prepojená s architektonickou kanceláriou Vavrica Architekti. Tieto dve firmy už stoja v Bratislave za niekoľkými projektami v Dúbravke, po ktorých dobudovaní prenesú pozornosť na centrum mesta, kde pripravujú okrem Metropolitan Star ešte prestavbu starého domu na Lazaretskej ulici na projekt Lazaretská záhrada.

Metropolitan Star bude obsahovať kancelárie, rezidencie aj obchody, pričom pôvodný projekt rátal so vznikom pasáže, ktorá spojí Námestie 1. mája s Banskobystrickou ulicou, dokonca sa počítalo so vznikom menšieho kina, ktoré malo v tomto území tradíciu. Či to platí aj pre súčasný projekt, nie je známe, keďže ten je ešte stále len v príprave. Z hľadiska vonkajšieho vzhľadu však Archikód využil ešte pôvodný dizajn, navrhnutý architektonickou kanceláriou Ľubomíra Závodného.

Tak či onak, v navrhnutej podobe pôjde o mimoriadne vhodné dotvorenie bloku a vyplnenie tohto dlhodobo prázdneho pozemku. Dátum realizácie ešte známy nie je, projekt však už má stavebné povolenie.

Galéria

  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown

Súvisiace články

Metropolitan Star už rastie, Kesselbauer bližšie k spusteniu výstavby

04.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Centrum mesta bude už čoskoro výrazne kompaktnejšie a ucelenejšie. Stavba dlhoočakávaného projektu Metropolitan Star už dosiahla úroveň terénu, kým susedný Kesselbauer sa posúva v povoľovaní. Developer druhého projektu okrem toho pripravuje aj vyplnenie prieluky od Banskobystrickej ulice.

čítať viac

Metropolitan Star ide do výstavby

12.02.2019 10:20:00 Adrian Gubčo

Dlhoočakávaný projekt Metropolitan Star v prieluke medzi Námestím 1. mája a Banskobystrickou ulicou je konečne vo výstavbe. Polyfunkčný development od developera Archikód mal byť postavený pôvodne už v minulom desaťročí, dnes doplní iné projekty, ktoré v okolí postupne vznikajú.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube