Author photoAdrian Gubčo 28.05.2018 08:46

Čo vznikne vedľa projektu Kesselbauer?

Po poslednom poste o projekte Kesselbauer prišlo mnoho otázok, aký projekt je nakreslený na susednom pozemku pri Hoteli Tatra, kde je v súčasnosti výrazná preluka. Na tejto parcele má vzniknúť polyfunkčný komplex Metropolitan Star.

Zdroj: Archikód via Pictown

Zdroj: Archikód via Pictown

Projekt bude developovať spoločnosť Archikód, prepojená s architektonickou kanceláriou Vavrica Architekti. Tieto dve firmy už stoja v Bratislave za niekoľkými projektami v Dúbravke, po ktorých dobudovaní prenesú pozornosť na centrum mesta, kde pripravujú okrem Metropolitan Star ešte prestavbu starého domu na Lazaretskej ulici na projekt Lazaretská záhrada.

Metropolitan Star bude obsahovať kancelárie, rezidencie aj obchody, pričom pôvodný projekt rátal so vznikom pasáže, ktorá spojí Námestie 1. mája s Banskobystrickou ulicou, dokonca sa počítalo so vznikom menšieho kina, ktoré malo v tomto území tradíciu. Či to platí aj pre súčasný projekt, nie je známe, keďže ten je ešte stále len v príprave. Z hľadiska vonkajšieho vzhľadu však Archikód využil ešte pôvodný dizajn, navrhnutý architektonickou kanceláriou Ľubomíra Závodného.

Tak či onak, v navrhnutej podobe pôjde o mimoriadne vhodné dotvorenie bloku a vyplnenie tohto dlhodobo prázdneho pozemku. Dátum realizácie ešte známy nie je, projekt však už má stavebné povolenie.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown
  • Zdroj: AML Architecture + Design / Pictown

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube