Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 25.05.2018 14:00

Construction update: Kesselbauer, 21.05.2018

Na Námestí 1. mája sa už zrejme začínajú prípravné práce pred začiatkom výstavby projektu Kesselbauer. Developer, ktorým je spoločnosť Proxenta, spúšťa asanáciu staršieho objektu, ktorý sa tu nachádzal.

Article Big

Okrem toho sa v blízkej dobe bude asanovať aj relatívne nový objekt na parcele vedľa. Namiesto nich vznikne obytný súbor s ôsmimi podlažiami, ktorý bude obsahovať 130 bytov. Podstatná časť z nich bude orientovaná do vnútrobloku, ktorý bude parkovo upravený a prepojený s vnútroblokom, ktorý vznikol v rámci výstavby susedného projektu Weinhauer od toho istého developera. Parkovanie bude riešené v podzemí, kde vznikne 155 parkovacích miest. Realizácia sa predpokladá medzi rokmi 2018-2020.

Podobné asanácie, zvlášť pokiaľ sa na pozemku nachádzali historizujúce objekty, sú zvyčajne predmetom kritiky zo strany časti verejnosti. Developer sa v tomto prípade však snažil zrejme reagovať na tendencie, požadujúce nekompromisné zachovanie historizujúcich fasád, a preto túto fasádu nanovo vybuduje, čo je pomerne kontroverzné riešenie.

Treba však povedať, že nejde o jediný príklad v Bratislave - niečo podobné realizuje aj developer projektu na Zochovej ulici č. 4. Aj v tomto prípade dochádza k obnoveniu asanovanej fasády, ako aj vybudovaniu nadstavby v konzervatívnom duchu.

Galéria

  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Metropolitan Star už rastie, Kesselbauer bližšie k spusteniu výstavby

04.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Centrum mesta bude už čoskoro výrazne kompaktnejšie a ucelenejšie. Stavba dlhoočakávaného projektu Metropolitan Star už dosiahla úroveň terénu, kým susedný Kesselbauer sa posúva v povoľovaní. Developer druhého projektu okrem toho pripravuje aj vyplnenie prieluky od Banskobystrickej ulice.

Čítať viac

Ako postupovala asanácia VB Leasingu

28.03.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Proxenta pred niekoľkými dňami oficiálne predstavil (pravdepodobne) finálne vizualizácie projektu Kesselbauer a opätovne spustil predaj bytov v tomto centrálne položenom rezidenčnom komplexe. Predtým však musel zasanovať pôvodné objekty, ktoré sa tu nachádzali, medzi nimi budovu VB Leasing z konca 20. storočia.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube