Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.07.2017 10:30

V Prievoze pribudne Konopná Residence

Na pripomienkovaní EIA sa objavil komorný rezidenčný komplex, ktorý nahradí starý objekt v atraktívnej ružinovskej štvrti Prievoz. Projekt predložila dvojica spoločnosť Konopná residence, s.r.o. za ktorou stojí dvojica developerov, YIT Slovakia a Immocap Group.

Article Big

Zdroj: Konopná Residence, s.r.o. / EIA

Na pozemku sa nachádza staršia administratívna budova, ktorá je podľa predkladateľov zámeru už v nevyhovujúcom stave. Namiesto neho navrhujú trojicu stavebných objektov, ktoré budú spojené polozapustenou garážou, nad ktorými vyrastú dve 6-podlažné budovy, ďalej členené do dvoch sekcií, a jedna 7-podlažná budova členená do troch sekcií.

Prepájacie časti medzi sekciami sú o podlažie nižšie a majú pobytové terasy, kým vyššie časti majú šikmé strechy, ktoré majú lepšie reagovať na okolité prostredie. Priestory medzi jednotlivými domami na mierne vyvýšenom plató budú využité ako zelené dvory, zo západnej strany, od Konopnej ulice, by malo vzniknúť aj menšie námestíčko, do ktorého budú obrátené obchodné jednotky.

Projekt ako taký má obsahovať 140 obytných jednotiek (z toho 90 apartmánov a 50 bytov - dôsledok chorej predstavy detailne predpisovať územiu jeho funkciu), od jednoizbových po štvorizbové, čím sa má dosiahnuť mix rozličných skupín, ktoré by mohla Rezidencia Konopná zaujať. Počet garážových miest predstavuje 171 v podzemnom podlaží a 18 na povrchu.

Za architektúrou stojí štúdio A1 Architecture známeho architekta Branislava Kaliského (autor Eurovey, Blumentalu či Zochovej X), ktorého rukopis je dobre viditeľný. Začiatok realizácie developeri odhadujú v roku 2018, dokončenie projektu v roku 2020. 

Projekt v podobe, ako je predložený, predstavuje veľmi vyvážený a dôstojný návrh, ako zurbanizovať toto územie. Hoci sa v okolí nachádza mnoho rodinných domov oveľa menšej mierky, treba priznať, že zároveň je projekt navrhovaný aj v tesnej blízkosti panelákov podobnej výšky, ako aj v priestore, ktorý má potenciál vytvoriť akési centrum Prievozu vo väzbe na miestny kostol a o niečo ďalej aj na budovu niekdajšej radnice, významnú funkcionalistickú pamätihodnosť.

Konopná Residence by sa dotýkala aj priestranstva, nazvaného Radničné námestie, ktoré v skutočnosti nie je námestím, pričom by vytvárala aspoň aký-taký priestor spoločenského charakteru.

Pozitíva projektu tak výrazne prevyšujú nad jeho možnými negatívami a preto v princípe nevidím dôvod, prečo by sa nemal realizovať v navrhovanej podobe.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Konopná Residence, s.r.o. / EIA
  • Zdroj: Konopná Residence, s.r.o. / EIA
  • Zdroj: Konopná Residence, s.r.o. / EIA

Súvisiace články

Na Konopnej bude namiesto bytov súkromná škola

27.08.2019 14:58:00 Adrian Gubčo

Pred niekoľkými mesiacmi vzbudilo záujem rozhodnutie Hlavného mesta neudeliť kladné záväzné stanovisko projektu prestavby administratívnej budovy na bytový súbor na Konopnej ulici v ružinovskom Prievoze. Developer YIT Slovakia očividne nehodlá čakať na zmenu Územného plánu, namiesto bytoviek tu teda aspoň na určitú dobu bude sídliť medzinárodná škola.

Čítať viac

Hlavné mesto nesúhlasí s projektom na Konopnej a pokračuje v negovaní ružinovských projektov

04.06.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy vydal nesúhlasné záväzné stanovisko k projektu Konopná Residence, pripravovanému na mieste staršej administratívnej budovy v centre Prievozu. Ide o ďalšie z kontroverzných rozhodnutí Hlavného mesta, súvisiacich s Ružinovom, kde dostávajú stopku aj bezproblémové projekty bez relevantných protiargumentov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Ďalší park je v realizácii, tentokrát pod taktovkou developera Lucron v Urban Residence.

Another park is under construction. Developer is Lucron and the park is part of Urban Residence development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #park #publicspace #greenery #verejnypriestor #urbanism #urbanResidence #architecture #contemporaryarchitecture

@compassarchitekti
Možné riešenie kauzy na Drotárskej? Murman Group navrhuje rekreačný areál a výletnú reštauráciu na mieste bývalej Pohody. 

Murman Group has proposed a new recreational area and restaurant instead of former Pohoda Park.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #reconstruction #leisure #recreation #park #restaurant #horskypark
Nová vizualizácia Nového Istropolisu.

New render of New Istropolis.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #office #work #city #urbanism #culture #congress #mice #trnavskemyto #architecture #contemporaryarchitecture #istropolis #novyistropolis

@immocap.sk @kcap.eu @playtime.barcelona
Hlavné mesto plánuje upraviť priestor pred Novou tržnicou, pribudne tu pätica veľkých stromov. Dokončenie projektu je plánované ešte v máji tohto roku.

City of Bratislava intends to revitalize the public space before Nová tržnica (New market). Five big trees will be planted. Project should be completed by the end of May.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #publicspace #greenery #verejnypriestor #trnavskemyto #architecture #design
Stavebná fakulta STU postupne získava novú podobu.

Faculty of Civil Engineering of STU is getting new look.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #stu #school #university #science #reconstruction #architecture #modernarchitecture #modernism
Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Pozrieť viac

YouTube