YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.10.2017 13:00

Bytové domy Mierová sú dokončené

V týchto dňoch prebiehajú posledné práce na dokončovaní druhého z dvojice domov v rámci projektu Bytové domy Mierová, vo výsledku však možno konštatovať, že projekt ako taký je v podstate dokončený.

Podľa developera, ktorým je spoločnosť Memento, s.r.o., ide o "nadštandardné bývanie len na skok od centra v uzavretom kondomíniu". Bytové domy sa v skutočnosti nachádzajú na východnom okraji štvrte Prievoz a do centra je z nich pomerne ďaleko, štandard bytov možno považovať len za priemerný.

V budove A, ktorá je viac zasunutá do dvora, vzniklo 29 bytov, v tejto chvíli je voľných ešte 12, v dome B je z 32 bytov voľných ešte 8. Tretina voľných bytov svedčí o tom, že nie všetci klienti súhlasia s tým, ako developer projekt prezentuje a čo za to žiada.

BD Mierová totiž neprináša výnimočnú architektúru, architekti zo štúdia Niveau architekti neboli schopní priniesť inovatívnejší koncept, štandard vonkajších priestorov znižuje veľký priestor vymedzený povrchovému parkovaniu (aj keď prevažná časť parkovania je riešená v podzemí) a lacné materiály (zámková dlažba), sľubované detské ihrisko či relaxačné zóny ešte v čase fotenia zrealizované neboli. BD Mierová je riešená ako uzavretý areál s prístupom len pre rezidentov.

Projektu toho možno vytknúť ešte viac, napriek tomu treba povedať, že pozemok bol predtým trestuhodne nevyužitý a jeho dobudovanie, a to aj vo forme bytových domov, bolo žiaduce. Vzhľadom na lokalitu sú nároky na štandard nižšie (aj keď to nie je ospravedlnenie pre úplné prúsery) a preto možno privrieť oči aj nad architektúrou budov. Bolo by však užitočné, keby sa takéto projekty stali aktívnym doplnkom štvrte a nie uzavretými komunitami. V tom totiž spočíva skutočná kvalita života v tradičnejších štvrtiach, ku ktorým Prievoz patrí.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Fotografia z 9.10.2017
  • Fotografia z 9.10.2017
  • Fotografia z 9.10.2017
  • Lacné materiály projektu nepomáhajú. Fotografia z 9.10.2017
  • Zdroj: Memento

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube