YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 24.07.2017 09:30

Nový projekt: Bytový dom Ludwig

Areál a okolie Ludwigovho mlyna, ktorý spoluvytvára charakteristickú panorámu okolia Trnavského mýta, sa čoskoro začne meniť. Menší investor Ludwig, s.r.o., za ktorým stojí spoločnosť Crow, s.r.o., pripravuje rekonštrukciu a prestavbu niekdajšieho skladu, nachádzajúceho sa v areáli priemyselného komplexu, na bytový dom.

Zdroj: Crow, s.r.o.

Zdroj: Crow, s.r.o.

Objekt, ktorý pôjde do rekonštrukcie, sa nachádza západne od charakteristickej budovy sila a je značne zanedbaný. Vďaka konštrukcii, súvisiacej s pôvodnou funkciou, bude možné budovu hmotovo zväčšiť a pridať dve využiteľné podlažia, Ludwig tak dosiahne šesť nadzemných podlaží, a pritom sa nepresiahne výška pôvodného hrebeňa strechy.

Každopádne, konštrukcia sa odrazí na atypických dispozíciách bytov na druhom a treťom nadzemnom podlaží, kde by malo vzniknúť loftové bývanie. Počet bytov celkovo dosiahne 17, ponúkané sú dvoj- až štvorizbové. Developer na svojej stránke zatiaľ deklaruje tri predané byty a tri rezervované, ceny za meter štvorcový sa pohybujú priemerne okolo hodnoty 2,5-tisíc eur. V objekte sa budú nachádzať aj tri nebytové jednotky na prízemí, parkovanie je riešené na povrchu v rámci pozemku. Bytový dom by si mal zachovať industriálny ráz, vďaka použitiu režného muriva na fasádach, hoci v menšej miere oproti omietke. Projektantom projektu je architekt Dušan Ferianc, ktorý sa venuje problematike rekonštrukcií v historickom prostredí. Realizácia bytového domu Ludwig by mala prebehnúť medzi 3Q 2017 a 4Q 2018.

Developer považuje za jednu z kľúčových výhod projektu jeho polohu v blízkosti Trnavského mýta i nákupného centra Central. V rámci mesta ide skutočne o veľmi výhodnú lokalizáciu, zároveň platí, že v súvislosti s postupným stavebným rozvojom mesta sa už podobné lokality začínajú míňať. Developeri sú tak ochotní ísť aj do náročnejších projektov a sústrediť sa na objekty, do ktorých investovať bolo v čase dostatku voľných nezastavaných plôch v iných polohách nevýhodné. Takým prípadom môže byť aj projekt Ludwig, pričom existuje možnosť rekonštrukcie aj sila samotného, čo by malo byť ďalšou etapou projektu. Developer už v tejto chvíli pripravuje podklady pre projekt s možnosťami ďalšieho využitia.

Development v oblasti sa však ešte nekončí, keďže v danej lokalite by sa mal v blízkej budúcnosti spustiť projekt Ludwigov mlyn od developera Imagine Development.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Crow, s.r.o.
  • Zdroj: Crow, s.r.o.
  • Zdroj: Crow, s.r.o.

Súvisiace články

Bytový dom Ludwig je pred dokončením, Ludwigov Mlyn začína rásť

10.01.2020 11:13:00 Adrian Gubčo

Dvojica projektov vznikajúcich v areáli niekdajšieho Ludwigovho mlyna na Metodovej ulici v Ružinove dosiahla významné medzníky – kým Bytový dom Ludwig, ktorý je tvorený prebudovaným bývalým skladom je tesne pred dokončením, projekt Ludwigov Mlyn má vybetónovaná základy a začína rásť jeho konštrukcia. Spoločne prispejú k výraznej zmene lokálneho prostredia.

Čítať viac

Zmeny na Metodovej ulici

21.10.2019 10:08:00 Adrian Gubčo

Metodova ulica patrí k starším a hustejšie zastavaným uliciam v rámci mestskej časti Ružinov, ktorá je z väčšej časti už stavebne dotvorená. Napriek tomu existuje jedna plocha, ktorá prechádza a ešte bude prechádzať transformáciou – areál niekdajšieho Ludwigovho mlyna, ktorý sa postupne premení na polyfunkčnú zónu s novým bývaním.

Čítať viac

Construction update: Bytový dom Ludwig, 4.4.2019

12.04.2019 13:50:00 Adrian Gubčo

Bytový dom Ludwig je jeden z relatívne menších projektov, ktoré sú však súčasťou širšieho trendu transformácie industriálnych objektov alebo areálov. V tomto prípade prechádza premenou niekdajší sklad, z ktorého bude po novom bytový dom.

Čítať viac

Bytový dom Ludwig už rastie

17.01.2019 15:00:00 Adrian Gubčo

Bytový dom Ludwig, alebo aj Byty Metodova, je jeden z dvojice projektov, ktoré menia areál niekdajšieho Ludwigovho mlyna. Predstavený bol dávnejšie a aktuálne je už vo výstavbe. Dom využíva konštrukciu pôvodného objektu, ktorý sa tu nachádzal od roku 1934.

Čítať viac

Spúšťa sa výstavba Bytového domu Ludwig?

18.07.2018 15:00:00 Adrian Gubčo

Nad Metodovou ulicou v blízkosti Trnavského mýta sa v posledných dňoch vznáša prach. V areáli Ludwigovho mlyna sa totiž začali stavebné práce na objekte, o ktorom je dlhšie známe, že sa má zrekonštruovať a zmeniť na Bytový dom Ludwig.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube