Author photoAdrian Gubčo 24.07.2017 09:30

Nový projekt: Bytový dom Ludwig

Areál a okolie Ludwigovho mlyna, ktorý spoluvytvára charakteristickú panorámu okolia Trnavského mýta, sa čoskoro začne meniť. Menší investor Ludwig, s.r.o., za ktorým stojí spoločnosť Crow, s.r.o., pripravuje rekonštrukciu a prestavbu niekdajšieho skladu, nachádzajúceho sa v areáli priemyselného komplexu, na bytový dom.

Zdroj: Crow, s.r.o.

Zdroj: Crow, s.r.o.

Objekt, ktorý pôjde do rekonštrukcie, sa nachádza západne od charakteristickej budovy sila a je značne zanedbaný. Vďaka konštrukcii, súvisiacej s pôvodnou funkciou, bude možné budovu hmotovo zväčšiť a pridať dve využiteľné podlažia, Ludwig tak dosiahne šesť nadzemných podlaží, a pritom sa nepresiahne výška pôvodného hrebeňa strechy.

Každopádne, konštrukcia sa odrazí na atypických dispozíciách bytov na druhom a treťom nadzemnom podlaží, kde by malo vzniknúť loftové bývanie. Počet bytov celkovo dosiahne 17, ponúkané sú dvoj- až štvorizbové. Developer na svojej stránke zatiaľ deklaruje tri predané byty a tri rezervované, ceny za meter štvorcový sa pohybujú priemerne okolo hodnoty 2,5-tisíc eur. V objekte sa budú nachádzať aj tri nebytové jednotky na prízemí, parkovanie je riešené na povrchu v rámci pozemku. Bytový dom by si mal zachovať industriálny ráz, vďaka použitiu režného muriva na fasádach, hoci v menšej miere oproti omietke. Projektantom projektu je architekt Dušan Ferianc, ktorý sa venuje problematike rekonštrukcií v historickom prostredí. Realizácia bytového domu Ludwig by mala prebehnúť medzi 3Q 2017 a 4Q 2018.

Developer považuje za jednu z kľúčových výhod projektu jeho polohu v blízkosti Trnavského mýta i nákupného centra Central. V rámci mesta ide skutočne o veľmi výhodnú lokalizáciu, zároveň platí, že v súvislosti s postupným stavebným rozvojom mesta sa už podobné lokality začínajú míňať. Developeri sú tak ochotní ísť aj do náročnejších projektov a sústrediť sa na objekty, do ktorých investovať bolo v čase dostatku voľných nezastavaných plôch v iných polohách nevýhodné. Takým prípadom môže byť aj projekt Ludwig, pričom existuje možnosť rekonštrukcie aj sila samotného, čo by malo byť ďalšou etapou projektu. Developer už v tejto chvíli pripravuje podklady pre projekt s možnosťami ďalšieho využitia.

Development v oblasti sa však ešte nekončí, keďže v danej lokalite by sa mal v blízkej budúcnosti spustiť projekt Ludwigov mlyn od developera Imagine Development.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Crow, s.r.o.
  • Zdroj: Crow, s.r.o.
  • Zdroj: Crow, s.r.o.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube