Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 07.05.2018 08:30

Construction update: Blumental, 30.04.2018

Doplnenie bloku, nové námestíčko a príťažlivá architektúra pribudli vďaka Blumentalu, vlajkovému projektu developera Corwin Capital. Polyfunkčný development je tesne pred dokončením.

Article Big

Blumental pozostáva z dvoch fáz, prvá je už dokončená nejakú dobu, druhá bude v priebehu niekoľkých týždňov. V rámci prvej fázy vzniklo 115 bytov, doplnených 8-tisíc štvorcovými metrami kancelárskej plochy a obchodnou pasážou s 2.400 štvorcovými metrami. V druhej etape pribudne ďalších 98 bytov a vyše 7,5-tisíca metrov štvorcových kancelárii, koncentrovaných vo výškovej dominante projektu, 12-podlažnej budove. Občianska vybavenosť je naviazaná na nové námestie, pracovne nazývané Námestie Mateja Korvína, a na Radlinského ulicu, kde vznikol pomerne široký a bezpečný chodník. Vnútroblok Blumentalu je riešený ako privátna zeleň pre obyvateľov.

Blumental s architektúrou od A1 Architecture patrí ku vzorovým mestským projektom so správnou hustotou, dobrou mierkou (až na výškovú budovu), kvalitným materiálovým štandardom a dobrým pomerom miešania funkcií. Ide o aspekty, ktoré sú zásadné pri vypĺňaní staromestských prieluk a mali by platiť aj pri ostatných staromestských projektoch.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Nové námestie
  • Nové námestie
  • Vnútroblok.
  • Pohľad zo Šancovej.
  • Zbytočná prieluka od Radlinského.
  • Zdroj: Corwin Capital

Súvisiace články

Blumental je definitívne dokončený a predstavuje príklad mestotvorného projektu

22.02.2019 17:15:00 Adrian Gubčo

Projekt Blumental, vtedy ešte pod názvom Polyfunkčný súbor Mýtna – Radlinského, bol prvým projektom, o ktorom som písal ešte na bývalom blogu. Odvtedy uplynuli vyše štyri roky a celý development je dnes dokončený. Pred niekoľkými dňami som mal možnosť ho navštíviť, pričom nezostáva iné ako konštatovať, že ide o jeden z najmestskejšie pôsobiacich projektov v metropole.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office, február 2019

12.02.2019 16:00:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa Blumental Office patrí k najnovším dokončeným kancelárskym projektom v meste. Výstavba bola ukončená začiatkom roka 2018 a dnes sa budova postupne zapĺňa nájomcami. Okrem dobrej polohy vo vnútornom meste sa výšková dominanta celého komplexu Blumental vyznačuje aj dobrými výhľadmi na neustále sa meniacu panorámu mesta.

Čítať viac

Výhľady z Blumental Office

03.07.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Minulý týždeň ste mohli vidieť update z dokončovaného projektu Blumental. V rámci návštevy projektu sa mi však podarilo dostať aj na najvyššie podlažie kancelárskej budovy Blumental Office, ktorá poskytuje krásne výhľady na Bratislavu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 19.06.2018

27.06.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Pred dokončením je ďalší z väčších bratislavských projektov - Blumental finišuje s prácami na verejných priestranstvách, sadových úpravách či v interiéroch domov. Centrálna časť Bratislavy tak bude čoskoro živšia a kompaktnejšia.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 2.12.2017

07.12.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Polyfunkčný komplex Blumental, vznikajúci medzi Mýtnou a Radlinského ulicou, naberá finálne kontúry. Po dokončení prvej etapy od Mýtnej sa finalizuje aj druhá s bytovým domom orientovaným na Radlinského a kancelárskou budovou, tvoriacou výškovú dominantu komplexu.

Čítať viac

Construction update: Blumental, 22.8.2017

28.08.2017 10:00:00 Adrian Gubčo

Okolie Račianskeho mýta postupne získava stále mestskejší charakter spolu s tým, ako sa dokončujú projekty v jeho blízkosti. Jedným z takých je Blumental, kde sa postupuje na jeho druhej etape, kým prvá etapa medzičasom vhodne doplnila existujúcu zástavbu. Projekt realizuje developerská spoločnosť Corwin Capital.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube