YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 13.11.2018 14:16

BellaVita Residence sa rozbieha

Oblasť malokarpatských svahov čoskoro získa ďalší prírastok. Developer BestWine, s.r.o., rozbieha projekt BellaVita Residence, ktorý rozšíri ponuku bytov v tejto prudko sa meniacej lokalite.

Zdroj: BestWine, s.r.o.

Zdroj: BestWine, s.r.o.

Projekt bol predstavený už pred nejakou dobou, teraz sa však blíži k realizácii. Umiestnený bude medzi Tupého a Sliačskou ulicou, z hľadiska dopravnej obsluhy ide o výhodnú polohu, nevýhodou však je tesný dotyk so železničnou traťou. Na pozemku kedysi rástli vinohrady, k zanedbaniu došlo po výstavbe Tupého ulice.

Samotný polyfunkčný komplex pozostáva z dvoch domov po troch sekciách, z ktorých každá obsahuje 20 bytov. Domy majú maximálne päť nadzemných podlaží a sú osadené v teréne tak, aby vytvorili priestor pre vybudovanie garáží, ale aj zriadenie občianskej vybavenosti či detského a workoutového ihriska. Najvyššie podlažie je ustúpené.

Developer prezentuje byty ako nadštandardné, hoci skutočne nadštandardných riešení je tu málo – napríklad podlahové vykurovanie. Pre niektorých klientov môže byť výhodou, že byty sa ponúkajú aj ako holobyty. Projektu však treba uznať, že sa tu nachádza viacero zaujímavých dispozícii a pomerne priaznivé sú aj ceny. Na to reagujú aj zákazníci, voľných je menej ako polovica bytov.

Architektúrou BellaVita Residence zapadne do okolitého prostredia, kde sa nachádza alebo sa bude nachádzať viacero podobných novostavieb. Nejde síce o niečo, čo bude vyhrávať architektonické ceny, zároveň ale návrh, za ktorým stojí kancelária Metropol Slovakia, neurazí. Z doplnenia občianskej vybavenosti môžu profitovať aj obyvatelia okolia.

Dobudovaním tohto projektu sa viacmenej ukončí zástavba okolia Tupého ulice, ktorá sa v priebehu len niekoľkých rokov totálne transformovala. Na danú záťaž však nebola dizajnovaná, čo vyvolalo v miestnych developeroch snahu problém riešiť spoločnou inicatívou rozšírenia a skvalitnenia ulice. V súčasnosti však nie je jasné, či a kedy by sa mala táto úprava realizovať.

 

Viac vizualizácii projektu na samostatnej podstránke BellaVita Residence.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.

Súvisiace články

Čierna stavba, luxus aj priemerná architektúra. Rozvoj Koliby pokračuje

22.11.2022 17:50:11 Andrej Sárközi

Jednou z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy je svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik. Podhorský pás, ktorý patrí k najatraktívnejším lokalitám Bratislavy, sa v čoraz väčšej miere zahusťuje. Obytné domy menia kedysi nezastavené územie a výstavba jednotlivých projektov výrazne napreduje.

Čítať viac

Podhorský pás a Koliba v apríli 2020

06.05.2020 17:47:00 Adrian Gubčo

Jedna z najrýchlejšie sa meniacich častí Bratislavy, svahovité územie v podhorí Koliby a vrchu Vtáčnik, sa postupne v čoraz väčšej miere zahusťuje. Niečo som naznačil už v poslednom príspevku o lokalite, týkajúcom sa projektov Little Koliba a Rezidencia Horizont, v území ich však pribúda oveľa viac. Tzv. Podhorský pás sa mení na intenzívne zastavanú časť metropoly.

Čítať viac

Podhorský pás sa mení: Aká je budúcnosť svahov nad Bratislavou?

07.06.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Časť Bratislavy nazývaná Podhorský pás, zahŕňajúca kopcovité územia na mestskými časťami Staré Mesto, Nové Mesto a Rača, aktuálne prechádza radikálnou premenou. Ešte donedávna išlo o vinohradnícku oblasť, ktorá však postupne zaniká. Na to, aké projekty ju zmenili a aký bude jej ďalší vývoj, sa pozriem v trojici článkov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube