Author photoAdrian Gubčo 13.11.2018 14:16

BellaVita Residence sa rozbieha

Oblasť malokarpatských svahov čoskoro získa ďalší prírastok. Developer BestWine, s.r.o., rozbieha projekt BellaVita Residence, ktorý rozšíri ponuku bytov v tejto prudko sa meniacej lokalite.

Zdroj: BestWine, s.r.o.

Zdroj: BestWine, s.r.o.

Projekt bol predstavený už pred nejakou dobou, teraz sa však blíži k realizácii. Umiestnený bude medzi Tupého a Sliačskou ulicou, z hľadiska dopravnej obsluhy ide o výhodnú polohu, nevýhodou však je tesný dotyk so železničnou traťou. Na pozemku kedysi rástli vinohrady, k zanedbaniu došlo po výstavbe Tupého ulice.

Samotný polyfunkčný komplex pozostáva z dvoch domov po troch sekciách, z ktorých každá obsahuje 20 bytov. Domy majú maximálne päť nadzemných podlaží a sú osadené v teréne tak, aby vytvorili priestor pre vybudovanie garáží, ale aj zriadenie občianskej vybavenosti či detského a workoutového ihriska. Najvyššie podlažie je ustúpené.

Developer prezentuje byty ako nadštandardné, hoci skutočne nadštandardných riešení je tu málo – napríklad podlahové vykurovanie. Pre niektorých klientov môže byť výhodou, že byty sa ponúkajú aj ako holobyty. Projektu však treba uznať, že sa tu nachádza viacero zaujímavých dispozícii a pomerne priaznivé sú aj ceny. Na to reagujú aj zákazníci, voľných je menej ako polovica bytov.

Architektúrou BellaVita Residence zapadne do okolitého prostredia, kde sa nachádza alebo sa bude nachádzať viacero podobných novostavieb. Nejde síce o niečo, čo bude vyhrávať architektonické ceny, zároveň ale návrh, za ktorým stojí kancelária Metropol Slovakia, neurazí. Z doplnenia občianskej vybavenosti môžu profitovať aj obyvatelia okolia.

Dobudovaním tohto projektu sa viacmenej ukončí zástavba okolia Tupého ulice, ktorá sa v priebehu len niekoľkých rokov totálne transformovala. Na danú záťaž však nebola dizajnovaná, čo vyvolalo v miestnych developeroch snahu problém riešiť spoločnou inicatívou rozšírenia a skvalitnenia ulice. V súčasnosti však nie je jasné, či a kedy by sa mala táto úprava realizovať.

 

Viac vizualizácii projektu na samostatnej podstránke BellaVita Residence.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.
  • Zdroj: BestWine, s.r.o.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube