YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 14.06.2021 14:00

Výstavba Zwirnu postupuje, podobu získava aj námestie pred Pradiarňou

Prvá etapa projektu Zwirn od developera YIT Slovakia napreduje v realizácii podzemných podlaží. Postupne sa tak realitou stáva prvá časť projektu, ktorý v blízkej budúcnosti prinesie prepojenie staršej časti štvrte Nivy a nového centra mesta – downtownu. Súčasťou projektu bude aj námestie, ktoré sa už začína formovať v susedstve industriálnej pamiatky Pradiareň 1900.

Developer spustil výstavbu v druhej polovici minulého roka a postupne zvyšuje jej tempo. Ako aktuálne oznámil, s dokončovaním zemných prác pokračuje v betonážnych prácach a realizácii zvislých a vodorovných konštrukcií. To v preklade znamená, že pracuje na realizácii podzemných podlaží. Aktuálne by malo ísť o druhé podzemné podlažie. Tretie už je zastropené a v týchto dňoch sa bude už len dobetónovať a hladiť stropná doska.

Už dávnejšie však bola dokončená prístupová rampa do budúcej podzemnej garáže. Vybudovaný bol aj podzemný kruhový objazd – len druhý v Bratislave - z ktorého bude prístup do ďalších podzemných častí v rámci celého developmentu. Dobrou správou je, že viacmenej dobudovaná je garáž, slúžiaca pre kancelársky komplex Pradiareň 1900. Stavebník tak mohol pristúpiť k sadovým úpravám, teda k realizácii dlažby, vytvoreniu zelených záhonov a výsadbe stromov. Vďaka tomu v posledných dňoch pribudlo v okolí Pradiarne až 33 nových platanov.

Ide o mierny ústup od pôvodného konceptu námestia, kedy sa počítalo s väčšou otvorenou plochou. Námestie pri Pradiarni by bolo jedno z najveľkorysejších v Bratislave. Developer však pristúpil k redukcii spevnených plôch v prospech zelene, v dôsledku čoho očakáva väčšie zobytnenie územia. Výsadba väčších stromov už v tejto chvíli znamená, že v čase, kedy bude celý Zwirn dokončený (teda približne v roku 2025), už budú košatejšie a lepšie plniť svoje estetické aj mikroklimatické funkcie. Námestie bude príjemným pobytovým priestorom, nadväzujúcim na blízke Dulovo námestie.

YIT zatiaľ nešpecifikovalo, ako by mohlo vyzerať sochárske dielo, ktoré bude súčasťou verejného priestoru. Využitý má byť nadzemný objekt so vzduchotechnikou pre podzemnú garáž, na ktorého vrchole by sa dielo nachádzalo. Developer zorganizoval vyzvanú súťaž, tá však výsledky nepriniesla. Ďalší postup zatiaľ známy nie je. Ak by ale vzniklo skutočne výnimočné umelecké dielo, z Zwirnu by sa mohla stať nielen oblasť príťažlivá pre obyvateľov projektu a okolia, ale možno aj návštevníkov mesta. Popri obnovenej industriálnej pamiatke, Pradiarni 1900, a peknom verejnom priestranstve, by to bola ďalšia atrakcia.

Samotná Pradiareň, resp. jej rekonštrukcia, bola dokončená už na jeseň minulého roka. V tejto chvíli sa sem sťahujú prví nájomníci a postupne sa otvárajú prvé prevádzky. Je mimoriadnym pozitívom, že viaceré firmy poňali možnosť sídliť vo výnimočnej budove ako výzvu pre kvalitnú dizajnovú úroveň svojich prevádzok či kancelárií. Doplniť by ich mali aj gastronomické zariadenia na obdobnej úrovni, hoci v tejto chvíli ešte nie je známe, kedy.

Hoci je výstavba Zwirnu ešte len v úvodných fázach, pri troche predstavivosti už začína byť zreteľná vízia novej mestskej zástavby, ktorá bude veľmi dobre nadväzovať na urbanistickú štruktúru Nív a zjemní prechod k novým projektom v downtowne. Zrážka mierok medzi staršími štvrťami a novými výškovými budovami bude menej radikálna. Mesto a miesto bude zároveň pôsobiť oveľa súčasnejším, kompaktnejším a príťažlivejším dojmom.

 

 

Na týchto vlastnostiach stavia aj developer, ktorý postupne vypredáva byty v prvej etape projektu. Predaj sa oficiálne spustil na začiatku tohto roka, predpredaj však začal už dávnejšie. Celkovo by tu malo vzniknúť 267 jednotiek (202 bytov a 65 apartmánov) a 490 parkovacích miest. Z tohto počtu tvoria približne polovicu bytov dvojizbové a tretinu trojizbové. V čase spustenia predaja bolo dostupných 137 bytov. Dnes podľa všetkého nie je voľné nič, a to aj napriek sumám, pri ktorých cena za meter štvorcový presahuje aj päťtisíc eur.

YIT si mohlo dovoliť takéto nacenenie, jednak kvôli obrovskému záujmu, ale aj kvôli vyššiemu štandardu vybavenia a vysokému kreditu lokality. Developer upozorňuje na dobrú architektúru, zeleň vo vnútrobloku, dostatok vybavenosti a služieb či dostupnosť cyklodopravy. Projekt mal byť pôvodne určený pre strednú triedu, stavebná náročnosť aj obrovský záujem však vystrelili ceny nahor. Nezdá sa, že by to potenciálnym klientom až tak prekážalo.

Čo je to pravda, sa môže ukázať už v dohľadnej dobe. Tretia etapa developmentu (druhá sa bude realizovať neskôr kvôli komplikáciám pri výklade Územného plánu) by mala obsahovať 156 bytov a 39 apartmánov v dvoch bytových domoch. Vzniknúť má aj výšková dominanta Zwirnu, kancelárska budova Zwirn Offices s 13 nadzemnými podlažiami. Celá tretia etapa má k dispozícii územné rozhodnutie, čaká sa tak už „len“ na stavebné povolenie. Výstavba ďalšej časti projektu by sa mohla spustiť už tento, resp. budúci rok.

Napokon, realizáciu poslednej etapy možno predpokladať približne medzi rokmi 2023 až 2025. Pôjde o najmohutnejšiu časť, čo sa týka počtu bytov – bude tu približne 311 bytov a 103 apartmánov. V parteri bude umiestnených až 23 prevádzok. Druhá etapa bude mať tvar pravidelného štvorcového bloku s vnútroblokom, aké boli typické pre výstavbu miest pred Druhou svetovou vojnou, resp. výrazným nástupom modernizmu v urbanizme. Táto etapa dotvorí námestie aj domoradie pozdĺž Košickej ulice.

Na trh tak pribudnú ešte stovky bytov. Tieto by mali odrážať požiadavky, vyplývajúce z demografie aj pandémie – vzniknúť tak má viac trojizbových bytov alebo byty s pracovnými kútmi. Nedá sa však predpokladať, že by išlo o „dostupné“ bývanie. S každou ďalšou etapou sa silné stránky projektu a lokality ešte viac posilnia, nehovoriac o vývoji cien na trhu. Očakávať tak možno skôr vyššie ceny, aj keď väčší počet bytov a konkurencia iných developmentov (pravdepodobne najmä River Park II) možno bude znamenať, že sa nevypredajú tak skoro.

Čo sa týka kancelárskej budovy, jej úspech bude otázny. Developer bude musieť získať veľkého nájomcu, ktorý obsadí podstatnú časť objektu. Metrážou presahujúcou 10-tisíc metrov štvorcových každopádne nebude najväčšia. Z dostupných vizualizácií zároveň vyplýva, že by v Zwirne mohla vzniknúť jedna z najkrajších nových „výškových“ budov v Bratislave. Svojim hlasovaním to potvrdili aj čitatelia YIM.BA.

 

Námestie v Zwirne. Zdroj: Lokal Architekti

 

Prednedávnom boli odhalené nové vizualizácie projektu, ktoré ďalej približujú podobu projektu. Pochádzajú zo stránky architektonickej kancelárie Lokal, ktorá dodáva realizačnú projektovú dokumentáciu. Nové obrázky už zobrazujú námestie s bujnou zeleňou aj vnútrobloky, ktoré majú byť silnou stránkou rezidenčnej časti Zwirnu. Nádvoria budú do veľkej miery verejne prístupné, pôjde však predsa len o intímnejší priestor oproti rušnej ulici či námestiu.

Celkový koncept Zwirnu je výsledkom medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorú zorganizovalo YIT Slovakia ešte v roku 2015. Víťazom sa stala kancelária Compass, ktorá porotu oslovila práve nadviazaním na charakter územia. Jeden z partnerov kancelárie, Juraj Benetin, sa vtedy vyjadril, že by z oblasti mohli byť „bratislavské Vinohrady“, odkazujúc na príťažlivú pražskú štvrť. Bloková štruktúra je overenou voľbou a v rámci prípravy projektu mal Zwirn oceniť dokonca aj Jan Gehl, uznávaná autorita v oblasti tvorby miest pre ľudí.

Compass aj naďalej na návrhu developmentu pracuje, pričom zúročuje svoje rozsiahle skúsenosti z iných veľkých bratislavských aj nebratislavských zadaní. V prípade Pradiarne 1900 siahol developer po inej overenej voľbe, kancelárii Bouda Masár Architekti, ktorá sa špecializuje na rekonštrukciu pamiatok. Výsledok možno rozhodne označiť za vynikajúci.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že Bratislava získa kvalitný projekt, ktorý prepája industriálnu históriu územia so súčasnosťou, dobre dotvorí lokalitu, pozdvihne územie, prepojí rozdelené priestranstvá, prinesie nové služby a zeleň a naostatok bude aj na dobrej architektonickej úrovni. Ide o dobrú inšpiráciu, ako komplexne pretvárať rozsiahle priestory brownfieldov. Bratislava v nich disponuje obrovským potenciálom. Zwirn ukazuje, že zmeniť priemyselnú zónu na atraktívnu mestskú štvrť je možné a dosiahnuteľné aj v našich pomeroch.

 

Fotografie z 12.6.2021. Pozrite si výstavbu Zwirnu vo fotoalbume

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Lokal Architekti
  • Zdroj: Lokal Architekti
  • Zdroj: Lokal Architekti

Súvisiace články

Druhá etapa Zwirnu konečne postupuje: Projekt získal dôležité rozhodnutie

21.12.2022 13:32:56 Andrej Sárközi

Územie medzi Svätoplukovou, Páričkovou, Košickou a ulicou Mlynské nivy napreduje v písaní nového príbehu premeny na novú štvrť. Postupne tu totiž rastie projekt Zwirn od developera YIT Slovakia. Len nedávno sa kompletne odhalila fasáda domov v prvej etape, vo výstavbe je tretia a bližšie k realizácii je aj druhá - hoci je paradoxne posledná.

Čítať viac

Jedinečná fasáda je kompletne odhalená. Zwirn sa blíži k dokončeniu

13.12.2022 19:15:14 Andrej Sárközi

Zwirn od developera YIT Slovakia postupne mení rozvíjajúci sa okraj bratislavského downtownu. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie a definitívnu podobu začína získavať aj prvá etapa developmentu. Komplex začína potvrdzovať tvrdenia o vzorovom projekte.

Čítať viac

Najväčšia tehlová fasáda na Slovensku. Zwirn odhaľuje svoju tvár

17.10.2022 15:58:41 Adrian Gubčo

Prvá etapa polyfunkčného projektu Zwirn v novom centre mesta začína získavať definitívnu podobu. Postupne sa odhaľuje tehlová fasáda prvého z trojice blokov, ktoré budú po dokončení tvoriť celý development. V krátkom slede by mala nasledovať aj tretia etapa, ktorá je už vo výstavbe. Komplex od developera YIT Slovakia má asociovať industriálnu minulosť lokality.

Čítať viac

Dokončenie Zwirnu je bližšie, postupuje aj posledná etapa

16.06.2022 10:06:01 RED

Atraktívny projekt Zwirn od developera YIT Slovakia postupne rastie. Ožíva Pradiareň 1900, sprístupnené je námestie, dokončená je hrubá stavba prvej rezidenčnej etapy a vo výstavbe je aj tretia etapa s rezidenciami a kancelárskou vežou. Definitívu tak nemá už len druhá etapa, aj tu však nastal postup - projekt je v územnom konaní.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Zwirn 3 je právoplatné, projekt ide do výstavby

28.04.2022 11:42:25 Adrian Gubčo

Už onedlho sa v downtowne rozbehnú ďalšie stavebné práce. Právoplatné stavebné povolenie získala tretia etapa Zwirnu, polyfunkčného súboru, ktorý okrem bytov obsahuje aj kancelársku časť. Čoskoro tak začne pribúdať nový blok, doplnený o administratívnu výškovú dominantu celého projektu. Developerom Zwirnu aj Zwirn Offices je YIT Slovakia.

Čítať viac

Tretia etapa Zwirnu má stavebné povolenie

10.03.2022 13:44:29 Adrian Gubčo

V novom centre Bratislavy sa čoskoro rozbehne ďalšia výstavba. Stavebné povolenie získala tretia etapa projektu Zwirn od YIT Slovakia. Najnovšia časť projektu vznikne na nároží Svätoplukovej, Mlynských nív a Košickej a okrem dvojice bytových domov prinesie aj dominantu v podobe administratívneho objektu. Medzičasom, prvá etapa sa blíži k dosiahnutiu plnej výšky.

Čítať viac

Ďalšia etapa Zwirnu sa blíži k výstavbe

14.01.2022 14:24:29 Adrian Gubčo

Výstavba polyfunkčného komplexu Zwirn od YIT Slovakia rýchlo napreduje. Do areálu pôvodnej Bratislavskej cvernovej továrne sa tak postupne vracia mestská štruktúra. V dohľadnej dobe by sa mohla pridať aj ďalšia etapa – developer spustil kampaň k predaju kancelárií v objekte Zwirn Offices a pripravuje územie pre výstavbu rezidenčných objektov. Výstavba by sa mohla začať už na jar.

Čítať viac

Námestie pri Pradiarni 1900 sa otvára

10.09.2021 14:58:00 Adrian Gubčo

Bratislava získa v týchto dňoch nové námestie. Dobudovaný bol verejný priestor severovýchodne od budovy Pradiarne 1900, ktorý bude hlavným exteriérovým priestranstvom v rámci developmentu Zwirn od spoločnosti YIT Slovakia. Po jeho konečnom dobudovaní pôjde o príťažlivé miesto so zeleňou, umením, obchodmi a reštauráciami a výhľadom na industriálnu kultúrnu pamiatku.

Čítať viac

Zwirn odštartoval oficiálny predaj bytov, podoba umeleckého diela na námestí zatiaľ nie je známa

11.02.2021 12:38:05 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pred niekoľkými dňami oficiálne odštartoval predaj bytov v rozostavanej prvej etape projektu Zwirn, významného developmentu, ktorý mení bývalý brownfield na atraktívnu súčasť nového centra mesta. Ide o ďalšiu novinku po udelení územného rozhodnutia pre tretiu etapu, ako aj ukončení súťaže na sochárske dielo, ktoré má dotvoriť budúce námestie medzi Zwirnom a Pradiarňou 1900.

Čítať viac

Tretia etapa Zwirnu má územné rozhodnutie

26.01.2021 18:06:31 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia opäť pokročil v príprave realizácie ďalších častí projektu Zwirn. Po dokončení rekonštrukcie Pradiarne 1900 a spustení výstavby prvej rezidenčnej etapy získal územné rozhodnutie pre tretiu etapu, zahŕňajúcu bývanie aj kancelársku vežu. Druhá etapa je v príprave taktiež, dobudovaná však bude ako posledná.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 je dokončená, pozrite sa dovnútra

28.10.2020 13:38:00 Adrian Gubčo

Po dlhých rokoch príprav a náročnej realizácii je konečne dokončená rekonštrukcia najikonickejšej časti vznikajúceho developmentu Zwirn – Pradiarne 1900 a Silocentrály, posledných zvyškov bývalej Cvernovky. Budova je už skolaudovaná, priestory sa pripravujú pre klientov a upravujú sa okolité priestranstvá. Developerom je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn ide do výstavby

22.09.2020 11:13:00 Adrian Gubčo

Po piatich rokoch od akvizície areálu sa konečne spúšťa výstavba projektu Zwirn, dôležitého polyfunkčného developmentu, ktorý prepojí nové centrum mesta so staršou štvrťou Nivy. Developer YIT Slovakia získal stavebné povolenie pre prvú trojicu bytoviek, ktorých realizácia sa rozbehne na začiatku októbra.

Čítať viac

Silocentrála v Pradiarni 1900 získava finálnu podobu, Zwirn žiada o stavebné povolenie

17.07.2020 18:00:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn na okraji bratislavského downtownu je opäť o čosi bližšie realite. Kým jeho prvá časť – rekonštrukcia historického objektu pradiarne a susednej silocentrály na kancelársky projekt Pradiareň 1900 – ide do finále, prvá rezidenčná etapa žiada o stavebné povolenie. Developer YIT Slovakia napreduje aj v asanácii administratívnej budovy, ktorá je jedným z posledných zvyškov pôvodnej Cvernovky.  

Čítať viac

Druhá etapa Zwirnu odhaľuje detaily

07.05.2020 11:20:00 Adrian Gubčo

Projekt Zwirn patrí síce k najočakávanejším developmentom v Bratislave, jeho príprava sa však nezaobišla bez komplikácií. Tou najzásadnejšou bol Územný plán, ktorý sťažoval realizáciu polyfunkčného súboru v navrhovanej podobe. Aj preto sa v prípade Zwirnu vyskytla anomália – v projekte, pozostávajúcom z troch etáp, sa len teraz začala posudzovať druhá, kým tretia už získala záverečné stanovisko EIA.

Čítať viac

Ceny bytov v Zwirne sú známe, patrí k najdrahším bratislavským projektom

21.04.2020 17:14:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia spustil predpredaj bytov vo svojom vlajkovom projekte Zwirn už pred niekoľkými týždňami, no detaily k jednotlivým bytom, vrátane cien, odhalené neboli. Medzičasom však tieto informácie na verejnosť predsa len prenikli a ukazujú, že Zwirn patrí k najdrahším aktuálnym projektom v Bratislave. Výstavba sa má spustiť čoskoro, vznikať už začalo budúce námestie.

Čítať viac

Predaj bytov v Zwirne sa spúšťa, koronavírus ho neovplyvní

20.03.2020 15:23:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia po dlhej príprave spustil predaj bytov v prvej etape projektu Ziwrn, veľkého developmentu, ktorý premení celý mestský blok na aktívnu súčasť nového centra Bratislavy. Spustenie predaja bolo naplánované v rovnakej dobe, ako prepukla pandémia koronavíru, developer však napriek tomu v procese pokračuje.

Čítať viac

Výstavba Zwirnu sa blíži, Pradiareň 1900 odhaľuje ďalšie časti obnovenej fasády

21.11.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Komplexná premena celej veľkej zóny na okraji nového centra mesta naberá na obrátkach. Prvý z obytných blokov Zwirnu definitívne získal územné rozhodnutie, pričom bolo prehodnotené riešenie dopravy v oblasti, reagujúc na odpor časti miestnych obyvateľov. Medzičasom, najvýraznejší symbol územia – historický objekt Pradiarne 1900 – postupne odhaľuje svoju novú podobu.

Čítať viac

Pradiareň 1900 začína odhaľovať fasádu, postupuje aj príprava Zwirnu

16.09.2019 10:40:00 Adrian Gubčo

Premena veľkého mestského bloku medzi novým downtownom a ružinovskou štvrťou Nivy, kde sa kedysi nachádzala Bratislavská cvernová továreň, naberá čoraz konkrétnejšie obrysy. Asi najvýraznejší prvok v lokalite – budova niekdajšej Pradiarne – už získava novú fasádu, kým pripravované tri etapy s bývaním a kanceláriami postupujú v povoľovaní. Developerom projektu Zwirn je YIT Slovakia.

Čítať viac

Zwirn sa posúva v povoľovaní, dopravné riešenie vyvoláva odpor

06.05.2019 09:55:00 Adrian Gubčo

Multifunkčný projekt Zwirn je čoraz bližšie k výstavbe. Už nejakú dobu prebieha rekonštrukcia objektu Pradiarne 1900, ešte tento rok by sa mala spustiť realizácia prvého z obytných blokov. Prvé povolenia už získala aj tretia etapa developmentu. Popri prípravách sa však začínajú ozývať kritici, útočiaci na dopravné riešenie.

Čítať viac

Prvá etapa Zwirnu je v územnom konaní

17.04.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Veľký multifunkčný projekt Zwirn od developera YIT Slovakia sa približuje k realizácii. Predpokladom pre to je však získanie všetkých potrebných povolení, predovšetkým územného rozhodnutia. Územné konanie pre prvú etapu projektu spoločne s priľahlou dopravnou a technickou infraštruktúrou sa spúšťa práve v týchto dňoch.

Čítať viac

Rekonštrukcia Pradiarne 1900 sa oficiálne spúšťa

18.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Dnešným dňom spoločnosť YIT Slovakia za účasti zástupcov samosprávy oficiálne spustila rekonštrukciu Národnej kultúrnej pamiatky Pradiareň 1900 spoločne s priľahlým objektom Silocentrály. Budova bude transformovaná na administratívne centrum s multifunkčným eventovým priestorom.

Čítať viac

YIT Slovakia odhaľuje tretiu etapu Zwirnu

09.10.2018 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia v týchto dňoch podáva na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) projekt tretej etapy rozsiahleho developmentu Zwirn, ktorý premení blok po niekdajšom priemyselnom podniku na polyfunkčnú zónu s bývaním, kanceláriami, obchodmi a verejnými priestranstvami. Popri tom sa odhaľujú aj oficiálne vizualizácie.

Čítať viac

Príprava výstavby Zwirnu a rekonštrukcie Pradiarne 1900 napreduje

05.09.2018 12:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Už čoskoro sa spustí rekonštrukcia budovy pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky v lokalite Nivy. Budova bude niesť názov Pradiareň 1900 a premení sa na administratívny komplex, ktorý sa stane súčasťou rozsiahleho projektu Zwirn, ktorý vyplní celý blok kvalitnou mestskou zástavbou. Developerom je spoločnosť YIT Slovakia.

Čítať viac

YIT Slovakia oficiálne potvrdzuje začiatok obnovy Pradiarne

21.08.2018 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia oficiálne oznámil, že spúšťa rekonštrukciu pradiarne v areáli niekdajšej Cvernovky pod názvom Pradiareň 1900. Na YIMBYm som o tom informoval už v čase vydania stavebného povolenia, teraz toto povolenie nadobudlo právoplatnosť. Pôjde o prvú súčasť projektu Zwirn.

Čítať viac

Stavebné povolenie pre Pradiareň 1900 udelené

13.07.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Projekt transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne - Cvernovky, resp. projektu Zwirn - sa dostáva do ďalšej fázy. Mestská časť Ružinov udelila developerovi, spoločnosti YIT Slovakia, stavebné povolenie pre rekonštrukciu historickej budovy Pradiarne, Silocentrály a súvisiacich objektov.

Čítať viac

Príprava Zwirnu napreduje

01.02.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia pokračuje v príprave realizácie projektu Zwirn. Po rekonštrukcii pamiatkovo chránenej Pradiarne a nového námestia, ktoré v rámci projektu vznikne, predložil na posudzovanie EIA aj prvú trojicu bytových domov, ktoré vytvoria prvý z troch blokov, ktoré budú Zwirn po dokončení tvoriť.

Čítať viac

Administratívna budova Bratislavskej cvernovej továrne je minulosťou

16.11.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Hoci nedávno jedna hanba v Bratislave pribudla (viď príspevok z pondelka), ďalšia definitívne zanikla. Developer YIT Slovakia dokončuje asanáciu niekdajšej administratívnej budovy v rámci prípravy na projekt Zwirn.

Čítať viac

Cvernovka sa mení na Zwirn a odhaľuje nové vizalizácie

02.10.2017 11:00:00 Adrian Gubčo

Developer YIT Slovakia napreduje v príprave projektu transformácie areálu niekdajšej Bratislavskej cvernovej továrne (Cvernovky), na ktorý v minulom roku usporiadal medzinárodnú architektonickú súťaž.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube