YIMBA

Univerzitné centrum STU

Univerzitné centrum STU
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Slovenská technická univerzita
Typ
Vzdelávanie
Architekt
AK Ľubomír Závodný
Status
Zámer
Realizácia
?

Zámer vytvorenia spoločenského a komunikačného jadra kampusu Slovenskej technickej unverzity (STU) v centrálnej časti Bratislavy. Projekt zahŕňa asanáciu existujúceho objektu Ťažkých laboratórii na nádvorí univerzity a jej nahradenie budovou obsahujúcou jedáleň, kongresové centrum, knižnicu, študovne a nové laboratóriá. Súčasťou projektu je aj revitalizácia vnútrobloku. 

Projekt sa spracovával v troch variantoch. Finálny variant nie je známy. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 2
Výmera kancelárii (v m2) 331
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 495
Náklady 16.600.000 EUR

Články k projektu

STU pokračuje v rekonštrukcii svojich budov a avizuje veľké plány

19.04.2021 13:51:34 Adrian Gubčo

Na kampuse Slovenskej technickej univerzity v centre mesta, konkrétne na Stavebnej fakulte, možno v týchto týždňoch pozorovať stavebné práce na obnove fasády bloku B. Budova získava úplne novú podobu. Okrem toho by obnovou mali prejsť aj ďalšie objekty, a predovšetkým ožíva dlhodobý plán vzniku Univerzitného centra STU, ktorý má byť jadrom života našej najvýznamnejšej technickej školy.

Čítať viac

STU rozbieha rekonštrukciu ďalších budov a predstavuje svoje plány

25.06.2020 09:08:00 Adrian Gubčo

Slovenská technická univerzita je našou najvýznamnejšou technickou vysokou školou s medzinárodnými ambíciami. Úspešnejšiemu etablovaniu medzi špičkovými akademickými inštitúciami jej však bráni, okrem iného, aj fyzická zastaranosť viacerých nehnuteľností. Situácia sa však začína meniť a STU postupne rekonštruuje fakultné aj internátne budovy, kým ďalšie plánuje.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube