YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.02.2018 08:30

Construction update: Starý Háj, 6.2.2018

K dosiahnutiu štádia hrubej stavby sa blíži petržalský projekt Starý Háj od developera VI Group. Ide o ďalší z bytových domov v prudko sa meniacej lokalite v severnej časti Petržalky.

Výstavba je aktuálne na úrovni ôsmeho nadzemného podlažia z deviatich. Doskový bytový dom sa skladá so 126 bytov, ktoré sa kompletne vypredali. V parteri vzniknú priestory pre obchodné prevádzky. Parkovanie je riešené v podzemí aj na povrchu. Atraktívnym doplnkom projektu majú byť zelené úpravy v okolí domu vo výmere takmer 3-tisíc metrov štvorcových. Architektonický návrh si developer obstaral vo vlastnej réžii, dokončenie sa očakáva v 4Q 2018.

Starý Háj je jednoduchý, no decentný projekt, ktorý doplní mozaiku podobných realizácii v okolí. Za pár rokov sa územie zmenilo k nepoznaniu - a táto transformácia bude pokračovať. Atraktivita lokality sa nepochybne ďalej zvýši, keď sa vybuduje Nové Lido, ktoré uvažuje s vybudovaním akéhosi zeleného mosta ponad Einsteinovu ulicu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Výstavba Starého Hája je ukončená

08.03.2019 09:20:00 Adrian Gubčo

V severnej časti sídliska Petržalka bola ukončená výstavba ďalšieho projektu. Starý Háj, polyfunkčný dom s prevahou bývania od developera VI Group, doplnil transformujúcu sa lokalitu, kde rýchlo pribúdajú novostavby, odkedy bola vybudovaná električková trať do centra mesta.

Čítať viac

Construction update: Starý Háj, 13.9.2018

27.09.2018 10:00:00 Adrian Gubčo

Petržalský projekt Starý Háj od developera VI GROUP sa rýchlo blíži k dokončeniu. Bytový dom vzniká v prudko sa meniacej lokalite v blízkosti novej trate petržalskej električky, ktorá sa čoskoro premení na kompaktnú mestskú zónu.

Čítať viac

Construction update: Fuxova & Starý Háj, 22.9.2018

26.09.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

V blízkosti vyústenia novej električkovej trate do Petržalky sa darí novým administratívnym, ale aj rezidenčným zámerom. Tieto majú rozličný charakter - okrem tých, ktoré dodržujú striedmu výšku zástavby, sú to aj projekty s obrovskou mierkou, ktoré spolu vytvárajú mimoriadny kontrast. To je prípad susedných projektov, Fuxovej od J&T Real Estate a Starého Hája od VI Group.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube