YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 27.09.2018 10:00

Construction update: Starý Háj, 13.9.2018

Petržalský projekt Starý Háj od developera VI GROUP sa rýchlo blíži k dokončeniu. Bytový dom vzniká v prudko sa meniacej lokalite v blízkosti novej trate petržalskej električky, ktorá sa čoskoro premení na kompaktnú mestskú zónu.

Projekt okrem dopravnej dostupnosti stavil na veľké množstvo zelene, ktorá je prítomná aj na pozemku, ako aj celkovú cenovú dostupnosť. Vďaka tomu sa 126 bytov, ktoré boli v ponuke, vypredalo veľmi rýchlo. Samotná stavba má podobu doskového, 9-podlažného domu, ktorého najvýraznejším architektonickým prvkom je raster vystúpených balkónov a zapustených loggií, spoločne s rozsiahlym použitím tehličkového obkladu, čo domu dodáva teplejší a uchopiteľnejší výraz. V parteri vznikne priestor pre 22 obchodných prevádzok, parkovanie bude riešené v podzemnom podlaží aj na povrchu, dokopy by malo ísť o 190 miest. Developer okrem toho zrekultivuje okolité zelené plochy, smerom k projektu Fuxova má vzniknúť parčík o výmere 2.680 metrov štvorcových s detským ihriskom. Architektom budovy je samotný developer, dokončenie sa očakáva v poslednom kvartáli tohto roku so sťahovaním obyvateľov na začiatku budúceho.

VI Group patrí k menším, no veľmi aktívnym developerom. Okrem tohto projektu nedávno ukončil realizáciu ďalšieho petržalského projektu Panónka a novomestského projektu Kubik (report čoskoro). V realizácii má v Bratislave ďalšie tri projekty: Septimo II, podarený staromestský projekt Vila Ľadová a zatiaľ najväčšie sústo, výškovú budovu Matadorka.

Azda s výnimkou posledného menovaného sa developerovi darí relatívne dobre vstupovať do jednotlivých lokalít a oživovať nevyužité pozemky či budovy. Model VI Group tak výrazne pomáha v snahe o skompaktnenie a efektívnejšie vyplnenie mesta, čo by malo byť (aj) verejným záujmom.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad z električkovej estakády
  • Pohľad z Bosákovej
  • Na fasáde zaujmú veľké plochy tehličkového obkladu
  • Na pozemku sú prítomné vzrastlé stromy, čo projektu veľmi pomôže pri oživovaní exteriérových priestranstiev
  • Pohľad od Černyševského
  • Pohľad z električkovej estakády, severná fasáda
  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Výstavba Starého Hája je ukončená

08.03.2019 09:20:00 Adrian Gubčo

V severnej časti sídliska Petržalka bola ukončená výstavba ďalšieho projektu. Starý Háj, polyfunkčný dom s prevahou bývania od developera VI Group, doplnil transformujúcu sa lokalitu, kde rýchlo pribúdajú novostavby, odkedy bola vybudovaná električková trať do centra mesta.

Čítať viac

Construction update: Starý Háj, 6.2.2018

19.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

K dosiahnutiu štádia hrubej stavby sa blíži petržalský projekt Starý Háj od developera VI Group. Ide o ďalší z bytových domov v prudko sa meniacej lokalite v severnej časti Petržalky.

Čítať viac

Construction update: Fuxova & Starý Háj, 22.9.2018

26.09.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

V blízkosti vyústenia novej električkovej trate do Petržalky sa darí novým administratívnym, ale aj rezidenčným zámerom. Tieto majú rozličný charakter - okrem tých, ktoré dodržujú striedmu výšku zástavby, sú to aj projekty s obrovskou mierkou, ktoré spolu vytvárajú mimoriadny kontrast. To je prípad susedných projektov, Fuxovej od J&T Real Estate a Starého Hája od VI Group.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube