YIMBA

Rekonštrukcia Jurigovho námestia

Rekonštrukcia Jurigovho námestia
Štvrť
Karlova Ves
Developer
Bratislava - Hlavné mesto SR
Typ
Verejný priestor
Architekt
?
Status
Zámer
Realizácia
?

Rekonštrukcia kľúčového verejného priestoru v rámci sídliska Karlova Ves. Priestor bol doteraz výrazne zanedbaný, hoci ide o jedno z dvoch centier tohto veľkého a kritikmi architektúry oceňovaného sídliska.

Na námestie sa v priebehu roka 2021 koná architektonická súťaž. 


Ďalšie informácie

Construction updates

Články k projektu

Odhaľuje sa budúca podoba Jurigovho námestia

06.12.2021 16:48:31 Adrian Gubčo

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) odhalil víťaznú podobu Jurigovho námestia, ktorú hľadal v architektonickej súťaži. Dlhodobo zanedbaný verejný priestor v srdci sídliskovej zástavby v Karlovej Vsi sa má po obnove premeniť na obľúbené miesto pre trávenie voľného času, vďaka čomu sa posilnia susedské vzťahy. Okrem MIBu súťaž zastrešovalo aj Hlavné mesto a mestská časť Karlova Ves.

Čítať viac

Hlavné mesto vyhlasuje architektonickú súťaž na Jurigovo námestie

12.05.2021 16:05:12 Adrian Gubčo

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB), ako aj mestskou časťou Karlova Ves, spúšťa ďalšiu architektonickú súťaž. Predmetom je obnova Jurigovho námestia, dôležitého verejného priestoru v rámci sídliska Karlova Ves. Samotné sídlisko je pre svoj urbanizmus oceňované, stav centrálneho priestranstva však tomu dlhodobo nezodpovedal.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube