Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 29.11.2017 13:00

Podstata nekvality Národného futbalového štadióna

Na margo "kauzy" sedenia bez výhľadu na "Národnom futbalovom štadióne", možno len ťažko nájsť výrok, ktorý by lepšie zhodnotil situáciu.

Article Big

Zdroj foto: facebook.com/SKSlovanBratislava1919

"Ivan Kmotrík ako investor projektu, ktorý má zaplatiť 60 percent z odhadovaných nákladov, však kritiku odmieta. "Na súťaž nebol čas a my sme vybrali architekta, ktorý je najlacnejší. Ak by sa aj prihlásilo dvesto architektov, i tak by sme vybrali toho najlacnejšieho,“ uviedol pre HN. Autorom projektu národného štadióna je pritom Kmotríkov kamarát, architekt Karol Kállay. To, že súťaž mohla priniesť nižšie ceny, odmieta. „To sú úplne hlúposti, čo hovoria. Nech prídu k nám do ateliéru a povedia, v čom to my máme drahé,“ povedal v rozhovore pre HN."

Vrana k vrane sadá.

 

Citát z článku v Hospodárskych novinách.

Galéria

  • Zdroj foto: facebook.com/SKSlovanBratislava1919

Súvisiace články

Národný futbalový štadión je skolaudovaný

04.12.2019 15:22:00 Adrian Gubčo

Výstavba Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Novom Meste je konečne ukončená. Štadión bol v predčasom užívaní už takmer rok, hoci počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov ešte prebiehali dokončovacie práce. Projekt je spojený s viacerými kontroverziami a s výrazným predražením.

Čítať viac

Tower 5 a Byty Tehelné Pole sú pred dokončením

29.10.2019 11:25:00 Adrian Gubčo

Komplex Národného futbalového štadiónu, zahŕňajúci okrem športového stánku aj kancelársku budovu a rezidenčný súbor, bol s veľkou slávou otváraný už v marci 2019, s prísľubom, že do jesene bude celý development dokončený. Či sa to podarí dodržať, je otázne, navonok sa však zdá, že rezidenčná časť je už pripravená na kolaudáciu, kým kancelárska si ešte nejakú dobu počká.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube