Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 29.11.2017 13:00

Podstata nekvality Národného futbalového štadióna

Na margo "kauzy" sedenia bez výhľadu na "Národnom futbalovom štadióne", možno len ťažko nájsť výrok, ktorý by lepšie zhodnotil situáciu.

Article Big

Zdroj foto: facebook.com/SKSlovanBratislava1919

"Ivan Kmotrík ako investor projektu, ktorý má zaplatiť 60 percent z odhadovaných nákladov, však kritiku odmieta. "Na súťaž nebol čas a my sme vybrali architekta, ktorý je najlacnejší. Ak by sa aj prihlásilo dvesto architektov, i tak by sme vybrali toho najlacnejšieho,“ uviedol pre HN. Autorom projektu národného štadióna je pritom Kmotríkov kamarát, architekt Karol Kállay. To, že súťaž mohla priniesť nižšie ceny, odmieta. „To sú úplne hlúposti, čo hovoria. Nech prídu k nám do ateliéru a povedia, v čom to my máme drahé,“ povedal v rozhovore pre HN."

Vrana k vrane sadá.

 

Citát z článku v Hospodárskych novinách.

Galéria

  • Zdroj foto: facebook.com/SKSlovanBratislava1919

Súvisiace články

Development v okolí NFŠ ide do finále

06.08.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

Jeden z najväčších projektov v Bratislave sa blíži k dokončeniu. Hoci hlavná časť výstavby areálu Národného futbalového štadióna – samotný športový stánok – bola viacmenej dokončená a daná do prevádzky už pred niekoľkými mesiacmi, nemožno zabudnúť ani na kancelársku vežu a rezidenčný komplex, ktorý k NFŠ patria. Tie sú teraz vo finálnej fáze výstavby.

čítať viac

Národný futbalový štadión je už v prevádzke: Hodnotenie nového štadióna

05.03.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

V nedeľu, 3.3.2019, bola súťažným zápasom Fortuna Ligy oficiálne odštartovaná prevádzka futbalového štadióna Tehelné Pole, nazývaného aj Národný futbalový štadión. Ide o dosiaľ najväčší, najmodernejší a najdrahší štadión svojho druhu na Slovensku, zároveň však patrí aj k najkontroverznejším. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vyzerá zvnútra a či je skutočne „pýchou Bratislavy“, ako ho niektorí nazývajú.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube