Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 11.12.2017 14:00

HB Reavis odhaľuje novú vežu v zóne Nivy

Okrem už známych projektov, developer HB Reavis dlhšie pripravuje aj ďalšie zámery, ktoré budú súčasťou vznikajúcej štvrte Nové Nivy. Najnovšie odhaľuje vežu, ktorá vyrastie na nároží ulíc Košická a Mlynské nivy a nielen vďaka hmote, ale aj architektúre, vytvorí skvelú vstupnú bránu do bratislavského downtownu.

Article Big

Zdroj: HB Reavis

Budova bude súčasťou širšieho komplexu kancelárskych budov, ktoré majú svojim členením vytvoriť vo svojom vnútri verejné priestranstvo o veľkosti Hlavného námestia, ktoré bude využívané pre komunitné účely a do ktorého budú orientované komerčné prevádzky. Kancelárske objekty majú ponúknuť zároveň priestory nielen pre etablované spoločnosti, ale aj začínajúce startupy, čím má vzniknúť zaujímavý mix nájomcov, ktorý bude celé územie zároveň oživovať. Projekt by mal vzniknúť v dvoch fázach, dokončovanie je naplánované na roky 2020, resp. 2023. Projekt bude čoskoro predložený na pripomienkovanie EIA.

Projekt bude nepochybne zaujímavý architektúrou, za ktorou stojí mimoriadne kvalitné britské štúdio AHMM, jedno z popredných na ostrovoch. Konečne tak možno konštatovať, že developer prináša do Bratislavy kvalitu, ktorá je porovnateľná s londýnskymi projektami. HB Reavis si tak veľmi dobrým spôsobom môže napraviť imidž, ktorý získal po niektorých neveľmi príťažlivých projektoch v minulosti.

Developer zároveň oznámil aj niekoľko ďalších noviniek. Odhalená bola nová vizualizácia Nivy Tower, z ktorej bude najvyššia administratívna budova na Slovensku s výškou 125 metrov, Twin City Tower je z veľkej časti už prenajatý (nový update už čoskoro) a predovšetkým, HB Reavis stiahol, spoločne s developerom JTRE (J&T Real Estate) žiadosť o významnú investíciu. Viac detailov v samostatnom príspevku už zajtra.

Galéria

  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis
  • Nová podoba Nivy Tower. Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Príprava projektu Mlynské Nivy Košická napreduje

11.05.2020 09:25:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis síce kvôli pandémii koronavírusu pozastavil asanáciu Apollo Business Centra a posunul dátum dokončenia Stanice Nivy, v príprave iných projektov však postupuje aj naďalej. V posudzovaní vplyvov na životné prostredie je prvá časť masívneho zámeru Mlynské Nivy Košická, ktorý dotvorí južnú stranu ulice Mlynské nivy naproti autobusovej stanici.

Čítať viac

Nové Nivy z výšky

18.12.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis, ktorý je v súčasnosti už významným európskym hráčom na poli kancelárskych nehnuteľností, vznikol ako spoločnosť, ktorá postupne budovala jednotlivé projekty na bratislavských Nivách. S rastom korporácie sa však zväčšil aj rozsah developmentu, ktorý dnes pod názvom Nové Nivy mení celú štvrť. Najväčšie zásahy už získavajú finálnu podobu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube