Author photoAdrian Gubčo 11.12.2017 14:00

HB Reavis odhaľuje novú vežu v zóne Nivy

Okrem už známych projektov, developer HB Reavis dlhšie pripravuje aj ďalšie zámery, ktoré budú súčasťou vznikajúcej štvrte Nové Nivy. Najnovšie odhaľuje vežu, ktorá vyrastie na nároží ulíc Košická a Mlynské nivy a nielen vďaka hmote, ale aj architektúre, vytvorí skvelú vstupnú bránu do bratislavského downtownu.

Zdroj: HB Reavis

Zdroj: HB Reavis

Budova bude súčasťou širšieho komplexu kancelárskych budov, ktoré majú svojim členením vytvoriť vo svojom vnútri verejné priestranstvo o veľkosti Hlavného námestia, ktoré bude využívané pre komunitné účely a do ktorého budú orientované komerčné prevádzky. Kancelárske objekty majú ponúknuť zároveň priestory nielen pre etablované spoločnosti, ale aj začínajúce startupy, čím má vzniknúť zaujímavý mix nájomcov, ktorý bude celé územie zároveň oživovať. Projekt by mal vzniknúť v dvoch fázach, dokončovanie je naplánované na roky 2020, resp. 2023. Projekt bude čoskoro predložený na pripomienkovanie EIA.

Projekt bude nepochybne zaujímavý architektúrou, za ktorou stojí mimoriadne kvalitné britské štúdio AHMM, jedno z popredných na ostrovoch. Konečne tak možno konštatovať, že developer prináša do Bratislavy kvalitu, ktorá je porovnateľná s londýnskymi projektami. HB Reavis si tak veľmi dobrým spôsobom môže napraviť imidž, ktorý získal po niektorých neveľmi príťažlivých projektoch v minulosti.

Developer zároveň oznámil aj niekoľko ďalších noviniek. Odhalená bola nová vizualizácia Nivy Tower, z ktorej bude najvyššia administratívna budova na Slovensku s výškou 125 metrov, Twin City Tower je z veľkej časti už prenajatý (nový update už čoskoro) a predovšetkým, HB Reavis stiahol, spoločne s developerom JTRE (J&T Real Estate) žiadosť o významnú investíciu. Viac detailov v samostatnom príspevku už zajtra.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis
  • Nová podoba Nivy Tower. Zdroj: HB Reavis

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube