YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 18.04.2018 13:00

Karlova Ves začína budovať Lodenicu

Mestská časť Karlova Ves dnes oznámila začiatok výstavby novej lodenice. Hotová by mala byť do 16 mesiacov.

Zdroj: OFFICE 110 Architekti

Zdroj: OFFICE 110 Architekti

„Na začiatok výstavby novej lodenice čaká verejnosť od roku 2007, keď naši predchodcovia predali pozemky v karloveskej zátoke súkromnému investorovi. Úspešne sme zavŕšili verejné obstarávanie. Máme dostatok finančných prostriedkov, odovzdali sme stavenisko a púšťame sa do tejto stavby. Tešíme sa, že športovcom čoskoro odovzdáme nový dôstojný športový stánok,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Výstavbu zabezpečí stavebná spoločnosť Ligneus, ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní s cenou vyše 629-tisíc eur. Architektonický koncept, ktorý pripravilo štúdio OFFICE110, ráta s dvojpodlažnou budovou, kde na prízemí vznikne hangár pre lode a na vyšších podlažiach predajňa, požičovňa vodáckych potrieb či spoločenská miestnosť, ktorá bude slúžiť pre organizáciu rozličných podujatí.

Karlova Ves sa vyznačuje výnimočným vzťahom s Dunajom, ktorý táto investícia ešte viac podporí. Dosiaľ nevyužitý potenciál rieky v Bratislave treba viac zdôrazňovať a podobné projekty sú k tomu vynikajúcim nástrojom. V mestskej časti sa navyše rozšíri možnosť športového vyžitia, keďže stará lodenica ostáva zachovaná. V budúcnosti by sa podobné investície mohli zrealizovať aj na petržalskom brehu Dunaja.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110
  • Zdroj: OFFICE 110

Súvisiace články

Karloveská lodenica je dokončená

07.11.2019 08:08:00 Adrian Gubčo

V mestskej časti Karlova Ves bola definitívne dokončená výstavba novej lodenici v blízkosti Karloveského ramena. Miestna samospráva už našla aj nájomníka, ktorým bude Klub vodných športov v Karlovej Vsi, lodenica však bude prístupná aj pre širokú verejnosť.

Čítať viac

Karloveská lodenica je pred dokončením

04.03.2019 08:45:00 Adrian Gubčo

Hoci mestská časť Karlova Ves v uplynulom období zrealizovala len obmedzený počet významnejších investícii do novej verejnej vybavenosti, predsa len pracuje na väčšom projekte, ktorý bol témou v tejto štvrti dlhé roky – v Karloveskom ramene sa dokončuje výstavba novej lodenice, ktorá prispeje k lepšiemu rekreačnému využitiu rieky Dunaj.

Čítať viac

Výstavba lodenice v Karlovej Vsi napreduje

13.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Jednou z najvýznamnejších investičných akcií v mestskej časti Karlova Ves v poslednom období je výstavba novej lodenice. Tá rastie v zmiešanej športovo-rezidenčnej lokalite v blízkosti Karloveského ramena a dopravného uzlu na Molecovej.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube