Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 09.02.2018 13:00

Construction update: Panorama Business III, 5.-6.2.2018

Ďalší z veľkých aktuálnych projektov v rastúcom bratislavskom downtowne je kancelársky komplex Panorama Business III od developera J&T Real Estate (JTRE). Práce napredujú relatívne pomaly, napriek tomu je však dokončenie plánované už na tento rok.

Article Big

Budova má pätnásť nadzemných podlaží, pričom prvých niekoľko podlaží je okrem komerčného parteru venovaných nadzemnému parkovaciemu domu. Objekt poskytne 22.000 štvorcových metrov administratívnych plôch, 380 parkovacích miest v spomínanej garáži a ašpirovať bude na certifikát LEED Gold. Architektúru má na starosti štúdio GFI.

Panorama Business III nebude vysoko pravdepodobne patriť k najpríťažlivejším budovám, jedinou zaujímavosťou je azda len pomerne grandiózny vstup do budovy. Zatiaľ najtraktívnejším projektom developera v oblasti sa javí byť polyfunkčný komplex Triangel, s ktorého návrhom vyhralo v súťaži štúdio Compass Architekti. Nateraz je však veľmi zložité predvídať dátum realizácie, čo je ešte viac posilnené nedávnym zriadením parkoviska na pozemku, kde by mal Triangel vyrásť. 

Galéria

  • Pohľad z Twin City Tower (6.2.2018)
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

V Bratislave bude sídliť Európska pracovná agentúra

13.06.2019 14:10:00 Adrian Gubčo

Hlavnému mestu Slovenska sa konečne podarilo získať sídlo medzinárodnej európskej agentúry. Po neúspechu s Európskou medicínskou agentúrou sa to podarilo pri Európskej pracovnej agentúre. Inštitúcia s približne 140 zamestnancami bude sídliť v Landererovej 12 v novom centre Bratislavy.

čítať viac

Najväčšia LED obrazovka na Slovensku na Landererovej 12 sa už realizuje

09.11.2018 08:00:00 Adrian Gubčo

Administratívny komplex Landererova 12, predtým známy ako Panorama Business III, je už nejakú dobu dokončený a v okolí prebiehajú viacmenej už len finálne úpravy. Tou najzvýznamenejšou z nich je realizácia najväčšej LED obrazovky v krajine, ktorá vznikne na fasáde parkovacej podnože.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube