YIMBA

Floriánske námestie - revitalizácia

Floriánske námestie - revitalizácia
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Mestská časť Bratislava - Staré Mesto
Typ
Verejné priestranstvá
Architekt
Endorfine, Martin Gajdoš
Status
Zámer
Realizácia
?

Ideový projekt rekonštrukcie Floriánskeho námestia si za cieľ kladie zvýšiť pobytovú kvalitu tohto verejného priestoru vylúčením parkovania a rozšírením plôch pre peších a zlepšením podmienok pre cyklistov. 


Ďalšie informácie

Články k projektu

Na Floriánskom námestí sa zaregulovalo parkovanie, komplexná rekonštrukcia je v nedohľadne

23.05.2022 11:05:00 Adrian Gubčo

Regulácia parkovania sa v Bratislave postupne rozširuje, čo prináša v uliciach mesta konkrétne zmeny. Mnohé staršie parkoviská prechádzajú pod kontrolu mesta, ktoré ich prispôsobuje potrebám nového režimu. Ľahká obnova tak prebehla aj na Floriánskom námestí. To je v rozpore s plánmi časti miestnej komunity, ktorá by tu rada videla priestor pre peších a celé Floriánske námestie zrevitalizovala.

Čítať viac

Floriánske námestie sa môže zmeniť, predstavili projekt jeho revitalizácie

18.10.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Floriánske námestie v Starom Meste, pred Blumentálskym kostolom, sa môže zmeniť k lepšiemu. Zámer jeho obnovy a rozšírenia priestoru pre peších a cyklistov predstavili autori myšlienky, architekt a miestny poslanec Martin Gajdoš v spolupráci s ateliérom Endorfine, na podujatí Jesenné Kmeťovanie.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube