YIMBA

Dostavba areálu VŠMU

Dostavba areálu VŠMU
Štvrť
Staré Mesto
Developer
Vysoká škola múzických umení
Typ
Vzdelávanie
Architekt
Iľja Skoček ml., Danica Ščepková
Status
Zámer
Realizácia
?

Dostavba areálu Vysokej školy múzických umení prinesie rozšírenie a vznik nových kapacít pre výučbu a prevádzkovanie poprednej inštitúcie v oblasti kultúry. Nový objekt má vyplniť prieluku medzi existujúcimi budovami školy. 

Na projekt sa na jeseň 2021 zorganizovala architektonická súťaž. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 5
Výška (v metroch) 18,525
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 14/4
Náklady 4.500.000 EUR

Články k projektu

Výsledky súťaže na dostavbu VŠMU sú odhalené

22.12.2021 12:17:36 Adrian Gubčo

Bratislava píše vynikajúci rok, čo sa týka architektonických súťaží. Po vyhlásení väčšieho počtu kompetícií sa postupne odhaľujú aj výsledky niektorých z nich. Svoju možnú budúcu podobu pozná rozšírenie Vysokej školy múzických umení (VŠMU) na Svoradovej ulici v centre mesta. Inštitúcia čelila nedostatočným priestorovým kapacitám. Nové rozšírenie by malo prekonať tento problém, navyše v architektonicky hodnotnej prístavbe.

Čítať viac

Vysoká škola múzických umení chce dostavať svoj komplex, vyhlásila architektonickú súťaž

07.09.2021 12:30:41 Adrian Gubčo

Vysoká škola múzických umení (VŠMU) je v súčasnosti najväčšou umeleckou školou na Slovensku a dôležitým miestom, odkiaľ pochádza významná časť osobností slovenskej kultúry. Tri fakulty školy sa sústredia najmä v areáli medzi Zochovou, Pilárikovou a Svoradovou ulicou. Požiadavky na zvýšenie kvality inštitúcie ju vedú k nutnosti dobudovania novej budovy. Pre tento účel v spolupráci s 2021 Architektmi vyhlásila VŠMU architektonickú súťaž.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube