Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Dom na Malom trhu

Dom na Malom trhu
Štvrť
Staré Mesto
Developer
L.B. s.r.o.
Typ
Bývanie, Retail
Architekt
Ateliér obchodu a cestovného ruchu
Status
Zámer
Realizácia
2022 - 2024

Novostavba vznikne na mieste dvojice existujúcich objektov, ktoré budú asanované. Projekt reaguje na tesný pozemok, kam prinesie byty aj obchodné priestory, pričom by mala byť obnovená súčasná populárna jedáleň. Zámer prešiel výraznými zmenami, aby bol v súlade s ÚPZ Dunajská. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 6
Počet bytov / apartmánov 17
Výmera retailu (v m2) 279
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 28

Construction updates

Články k projektu

Nová podoba mestských prieluk

09.11.2021 14:00:05 Adrian Gubčo

Aktuálna situácia na trhu s nehnuteľnosťami, kedy sa byty v novostavbách v centrálnej časti Bratislavy predávajú za vysoké sumy, praje výstavbe v prielukách. Aj preto sa v poslednom období niekoľko tradičných „dier“ v zástavbe zacelilo a ďalšie napredujú v realizácii. Okrem pozitíva, že dochádza k sceleniu zástavby, sa nové projekty vyznačujú aj dobrou úrovňou architektúry.

Čítať viac

Na nároží Malého trhu a Karadžičovej vznikne nový dom

20.10.2021 12:17:31 Adrian Gubčo

Popri západnej strane Karadžičovej ulice sa do veľkej miery tiahne vyrovnaná, niekoľkopodlažná zástavba. Okrem Ondrejského cintorína predstavuje výnimku len nárožie Karadžičovej s Malým trhom, kde je dvojica nízkych objektov s reštauráciou a vývarovňou. Už čoskoro by sa to ale mohlo zmeniť. Prvé zásadné povolenie získal projekt, ktorý dotvorí mestský blok a prinesie aj revitalizáciu verejného priestoru.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube