YIMBA

Dom na Malom trhu

Dom na Malom trhu
Štvrť
Staré Mesto
Developer
L.B. s.r.o.
Typ
Bývanie, Retail
Architekt
Ateliér obchodu a cestovného ruchu
Status
Zámer
Realizácia
2022 - 2024

Novostavba vznikne na mieste dvojice existujúcich objektov, ktoré budú asanované. Projekt reaguje na tesný pozemok, kam prinesie byty aj obchodné priestory, pričom by mala byť obnovená súčasná populárna jedáleň. Zámer prešiel výraznými zmenami, aby bol v súlade s ÚPZ Dunajská. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 6
Počet bytov / apartmánov 17
Výmera retailu (v m2) 279
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 28

Construction updates

Články k projektu

Zástavba v Starom Meste podrastie, viaceré pozemky zmenia podobu

01.04.2022 18:01:51 Adrian Gubčo

Staré Mesto je s prehľadom najhustejšie zastavanou časťou mesta, kde sa nachádza len minimum voľných pozemkov pre výstavbu. Investori sú tak nútení realizovať iné riešenia – odstraňovať a nahrádzať nehodnotné objekty, prestavovať domy alebo ich nadstavovať. Takýmto spôsobom sa postupne zvyšuje mierka zástavby. V poslednom období sa pohlo hneď niekoľko takýchto projektov.

Čítať viac

Nová podoba mestských prieluk

09.11.2021 14:00:05 Adrian Gubčo

Aktuálna situácia na trhu s nehnuteľnosťami, kedy sa byty v novostavbách v centrálnej časti Bratislavy predávajú za vysoké sumy, praje výstavbe v prielukách. Aj preto sa v poslednom období niekoľko tradičných „dier“ v zástavbe zacelilo a ďalšie napredujú v realizácii. Okrem pozitíva, že dochádza k sceleniu zástavby, sa nové projekty vyznačujú aj dobrou úrovňou architektúry.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube