YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 06.03.2018 09:00

Construction update: Bývanie Palisády (Bytový dom Podjavorinskej), 3.3.2018

Tesne pred dokončením je rekonštrukcia domu na Ulici Podjavorinskej, kde vznikol nadštandardný rezidenčný objekt. Developer Technopol International sa napriek umiestneniu rozhodol projekt pomenovať podľa známejšej a prestížnej ulice Palisády.

Pôvodná budova je postavená v novorenesančnom slohu a pochádza z roku 1870. Pôvodne trojpodlažný objekt bol nadstavaný, teraz má 6 podlaží (viditeľných najmä zo zadnej strany), a obsahuje 14 bytov. Výmery dosahujú od 64 do 190 metrov štvorcových, na najvyšších podlažiach vznikli mezonety. Okrem toho, na prízemí vznikli štyri jednotky, klasifikované ako nebytové priestory - apartmány. Parkovanie je riešené v podzemnej garáži. Čo sa týka štandardu, tento má podľa developera zodpovedať lokalite, kde sa projekt nachádza. V súčasnosti je voľných ešte päť bytov a dve nebytové jednotky. 

Bývanie Palisády, resp. rekonštrukcia objektu na Podjavorinskej 5 je jedna z rady rekonštrukcií a dostavieb, ktoré sa realizujú alebo nedávno zrealizovali v tradičnej bratislavskej lokalite, nazývanej Evanjelická štvrť (ďalšie môžete očakávať v ďalších updatoch). Ešte stále tu však zostávajú viaceré schátrané objekty, veľmi nízka je kvalita verejných priestranstiev, napriek ojedinelým investíciám (napr. parčík Svoradova).

Každopádne, v tomto ohľade možno predpokladať zlepšenie, a to vďaka aktivitám o.z. Punkt a mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, ktoré pripravujú Manuál tvorby verejných priestranstiev pre Panenskú a okolie.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Technopol International, a.s.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube