YIMBA

Bytový dom Hradská a Talin

Bytový dom Hradská a Talin
Štvrť
Vrakuňa
Developer
Luxcon, s.r.o.
Typ
Bývanie
Architekt
GutGut
Status
Zámer
Realizácia
?

Projekt nazvaný "Revitalizácia zóny Pentagon" pôvodne pozostával z výstavby dvoch bytových domov, ktoré majú dotvoriť zástavbu v oblasti, a menšej revitalizácie verejných priestranstiev v okolí "Pentagonu", obytného komplexu v Bratislave neslávne známeho zvýšenou drogovou kriminalitou. Aktuálne sa uvažuje len s jednou budovou. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 12
Počet bytov / apartmánov 88
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 79
Náklady 6.100.000

Články k projektu

Hlavné mesto odsúhlasilo projekt revitalizácie okolia Pentagonu

Hlavné mesto odsúhlasilo projekt revitalizácie okolia Pentagonu

15.01.2021 09:00:34 Adrian Gubčo

Pred niekoľkými rokmi vzbudil pozornosť zámer „revitalizácie“ zóny Pentagon, teda výstavby nových bytoviek a obnovy verejných priestorov v dotyku s neslávne známym obytným súborom Pentagon vo Vrakuni. Projekt sa nestretol s veľkou podporou u širokej verejnosti, Hlavné mesto však dáva jeho podstatnej časti zelenú.

Čítať viac

Revitalizácia okolia Pentagonu môže napredovať

Revitalizácia okolia Pentagonu môže napredovať

13.03.2019 09:00:00 Adrian Gubčo

Pred časom vzbudil vášne zámer revitalizácie okolia bytového domu Pentagon, počítajúci nielen s obnovou zelených plôch v dotyku s touto neslávne známou časťou mesta, ale aj s výstavbou dvojice bytových domov. Projekt sa nebude posudzovať v rámci EIA, čo znamená, že môže pokračovať v ďaších stupňoch povoľovania.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube