Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 23.08.2018 08:30

Projekt na Žilinskej je dokončený

Po dlhšom zdržaní je konečne dokončený projekt rekonštrukcie a nadstavby domu na nároží Žilinskej ulice a Námestia Slobody. Developerom bol architekt Juraj Jančina.

Article Big

V rámci projektu bol prebudovaný pôvodný funkcionalistický päťpodlažný objekt, ktorý získal trojpodlažnú nadstavbu. Prevažujúcou funkciou sú rezidencie, resp. apartmány, ktorých je 44 a vyznačujú sa menšími metrážami. Cenovky boli nastavené veľkoryso, pričom cena za meter štvorcový presahovala aj iné, nadštandardné projekty, ktoré v tom čase (v roku 2015) vstupovali na trh.

Pravdepodobne aj preto oficiálna webstránka projektu dlhodobo deklarovala, že všetky byty sú voľné. Do toho sa pridali problémy s realizáciou, čo Architektonická kancelária Jančina vysvetľovala porušovaním zmluvných podmienok zo strany generálneho dodávateľa. Projekt tak bol dokončený namiesto jesene 2016 až na začiatku roka 2018.

Čo sa týka architektonického prevedenia, to je akceptovateľné a v danom prostredí vhodné. Architekti zvolili triezvu farebnosť, v rámci ktorej jasne oddelili pôvodnú budovu od novej prístavby a nadstavby. Parter budovy, v ktorej sídlia potraviny a indická reštaurácia, pôsobí moderným a solídnym dojmom. Projekt tak možno, napriek mnohým problémom a zdržaniu, hodnotiť ako prínos pre lokalitu, kde sa takto zmenila opustená a chátrajúca budova.

Priebeh výstavby však svedčí aj o tom, že podnikanie v tomto sektore je veľmi náročné a preto nestačí len dostatok kapitálu, ale aj mimoriadne profesionálne riadenie, ktoré dovedie realizáciu do úspešného konca. To by malo byť poučením pre mnohých dobrodruhov, ktorí chcú využiť priaznivú situáciu a vstúpiť do sveta developmentu.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Architektonická kancelária Jančina

Súvisiace články

Construction update: Žilinská, 19.03.2018

26.03.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Zdá sa, že k definitívnemu dokončeniu sa pomaly blíži projekt rekonštrukcie a dostavby nárožného objektu na Žilinskej, za ktorým stojí spoločnosť TTT Real, prepojená s architektonickou kanceláriou Jančina architekti. Projekt mal v priebehu výstavby problémy a opozdil sa o roky.

Čítať viac

Development nie vždy úspešný

29.09.2015 12:40:00 Adrian Gubčo

Bratislava v súčasnosti prežíva stavebný boom, ktorý nie je nepodobný tomu, ktorý prebiehal v období pred vypuknutím hospodárskej krízy v roku 2008. Na rozdiel od predošlého boomu však kríza očistila trh od rozličných špekulantov, ktorí dúfali v rýchly a ľahký zisk, a development je v súčasnosti v rukách skúsených hráčov, ktorí na trh prinášajú overené a väčšinou dobre nastavené projekty.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube