Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 26.03.2018 08:30

Construction update: Žilinská, 19.03.2018

Zdá sa, že k definitívnemu dokončeniu sa pomaly blíži projekt rekonštrukcie a dostavby nárožného objektu na Žilinskej, za ktorým stojí spoločnosť TTT Real, prepojená s architektonickou kanceláriou Jančina architekti. Projekt mal v priebehu výstavby problémy a opozdil sa o roky.

Article Big

V rámci prestavby pribudli k pôvodne päťpodlažnému objektu ďalšie tri podlažia. Cieľom developera bolo vytvoriť nadštandardné malometrážne bývanie v centre mesta, vzniklo tak 39 bytov s výmerami od 30 do 50 metrov štvorcových. Projekt onoho času zaujal cenou, ktorá bola v prepočte na štvorcový meter vyššia ako v iných nadštandardných projektoch v centrálnej časti Bratislavy, ale aj slabým predajom, keď developer dlhodobo nepredal ani jeden byt. Klientov nepresvedčili ani technické riešenia v podobe parkovania zakladačovým systémom, vybavenosť v parteri či "moderná architektúra". Dokončenie bolo pôvodne plánované na jeseň 2016, dnes možno dúfať, že to bude v priebehu tohto roka.

Žilinská bola jeden z tých prípadov, keď sa neskúsený investor pokúšal podnikať v náročnom prostredí realitného developmentu. Je pozitívne, že pomaly sa tento príbeh chýli ku koncu, keďže na Žilinskej, ktorá by inak mohla byť mestskou triedou, nebude strašiť polodokončený objekt, na druhej strane by príbeh tohto projektu mal byť mementom pre tých, ktorí si myslia, že je jednoduché stať sa developerom a stačí k tomu mať peniaze navyše.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Jančina architekti

Súvisiace články

Projekt na Žilinskej je dokončený

23.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Po dlhšom zdržaní je konečne dokončený projekt rekonštrukcie a nadstavby domu na nároží Žilinskej ulice a Námestia Slobody. Developerom bol architekt Juraj Jančina.

Čítať viac

Development nie vždy úspešný

29.09.2015 12:40:00 Adrian Gubčo

Bratislava v súčasnosti prežíva stavebný boom, ktorý nie je nepodobný tomu, ktorý prebiehal v období pred vypuknutím hospodárskej krízy v roku 2008. Na rozdiel od predošlého boomu však kríza očistila trh od rozličných špekulantov, ktorí dúfali v rýchly a ľahký zisk, a development je v súčasnosti v rukách skúsených hráčov, ktorí na trh prinášajú overené a väčšinou dobre nastavené projekty.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube