Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 04.12.2017 08:30

Twin City Tower získava miesto v panoráme

Nová veža v downtowne, Twin City Tower, čoskoro dosiahne finálnu výšku. Administratívny projekt od developera HB Reavis sa vďaka tomu začína aj významnejšie prejavovať v bratislavskej panoráme.

Article Big

Autor: Dalibor Jančík

Po dokončení dosiahne projekt s 24 podlažiami výšku 88 metrov. Poskytne 34.500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov, veža má byť výrazná zaoblenými nárožiami a medenou fasádou, ktorá má odrážať históriu lokality, kde sa kedysi vyrábali káble (z medi). Medzi vežou a prvými fázami projektu Twin City vznikne pasáž so zeleňou a službami. Architektonický koncept spracovala kancelária Siebert + Talaš v spolupráci s John Robertson Architects Ltd a CEPM. Veža bude odovzdaná približne v polovici roku 2018.

Twin City Tower sa zatiaľ črtá sľubne ako elegantná výšková budova, ktorá bude pozitívnym vstupom do obrazu Bratislavy. To dokazujú aj fotky, nafotené z netypických miest, odkiaľ vyzerajú nové pohľady zaujímavo a veža sa nestratí ani v budúcnosti, po dobudovaní iných podobne vysokých budov na okolí.

Za fotografie veľká vďaka skvelému fanúšikovi Daliborovi Jančíkovi.

Galéria

  • Autor: Dalibor Jančík
  • Autor: Dalibor Jančík
  • Autor: Dalibor Jančík
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube