Author photoAdrian Gubčo 04.12.2017 08:30

Twin City Tower získava miesto v panoráme

Nová veža v downtowne, Twin City Tower, čoskoro dosiahne finálnu výšku. Administratívny projekt od developera HB Reavis sa vďaka tomu začína aj významnejšie prejavovať v bratislavskej panoráme.

Autor: Dalibor Jančík

Autor: Dalibor Jančík

Po dokončení dosiahne projekt s 24 podlažiami výšku 88 metrov. Poskytne 34.500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov, veža má byť výrazná zaoblenými nárožiami a medenou fasádou, ktorá má odrážať históriu lokality, kde sa kedysi vyrábali káble (z medi). Medzi vežou a prvými fázami projektu Twin City vznikne pasáž so zeleňou a službami. Architektonický koncept spracovala kancelária Siebert + Talaš v spolupráci s John Robertson Architects Ltd a CEPM. Veža bude odovzdaná približne v polovici roku 2018.

Twin City Tower sa zatiaľ črtá sľubne ako elegantná výšková budova, ktorá bude pozitívnym vstupom do obrazu Bratislavy. To dokazujú aj fotky, nafotené z netypických miest, odkiaľ vyzerajú nové pohľady zaujímavo a veža sa nestratí ani v budúcnosti, po dobudovaní iných podobne vysokých budov na okolí.

Za fotografie veľká vďaka skvelému fanúšikovi Daliborovi Jančíkovi.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Autor: Dalibor Jančík
  • Autor: Dalibor Jančík
  • Autor: Dalibor Jančík
  • Zdroj: HB Reavis

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube