Author photoAdrian Gubčo 19.11.2018 08:30

Exteriérové plochy okolo Twin City Tower získavajú finálnu podobu

Kým administratívny projekt Twin City Tower od developera HB Reavis je už niekoľko týždňov oficiálne dokončený, na exteriérových plochách v okolí sa ešte stále pracuje. Teraz však idú práce do finále a najmä pešia pasáž medzi Twin City Tower a Twin City prešla veľkou zmenou potom, ako sa tu začali realizovať zelené úpravy.

Pasáž tvorí spojnicu medzi Karadžičovou ulicou a Mlynskými nivami a zároveň aj pobytovú a rozptylovú plochu v zázemí tu stojacich administratívnych komplexov. Vďaka faktu, že je do priestoru orientovaná vybavenosť v podobe obchodov a gastronomických zariadení, je predpoklad, že tu vznikne menšia, no atraktívna pešia zóna.  

V rámci aktuálnych prác tu pribudne vyše dvadsiatka stromov, o ktorých developer tvrdí, že sú najväčšími, aké sa na Slovensku kedy inštalovali do verejného priestoru. Sú medzi nimi listnaté aj ihličnaté stromy, vďaka čomu bude priestor zelený počas celého roka. Dreviny budú pravdepodobne doplnené podobnými zelenými úpravami, ako to je v Twin City.

HB Reavis avizuje, že súčasťou priestoru bude aj umenie, mala by tu byť osadená socha od slovenského autora.

Celkové dokončenie týchto úprav sa predpokladá na konci novembra, najneskôr však ešte v priebehu roka. 

Posledné dokončovačky prebiehajú aj v prípade časti budovy orientovanej do Mlynských nív, kde bol pri hlavnom vstupe takisto vysadený strom, dokončená bola cyklotrasa a prebiehajú práce na samotnej ulici, ktoré by mali byť hotové v priebehu niekoľkých týždňov. Vnútri samotnej budovy prebieha zariaďovanie kancelárii, sťahujú sa sem prví nájomníci.

Twin City Tower je najnovším výškovým prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu. Má 24 nadzemných podlaží a 89 metrov, nachádza sa tu 34,5-tisíca metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Okrem charakteristického zaobleného tvaru budovy sa jej fasáda vyznačuje osadením panelov medenej farby, ktoré majú asociovať históriu lokality, kedy tu sídlila továreň Kablo, kde sa pri výrobe káblov využívala meď.

Architektúru projektu mali na starosti kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. Výstavba sa spustila v roku 2016, maximálnu výšku dosiahla veža na začiatku tohto roka. Hoci nepatrí k najvyšším, v panoráme si našla jednoznačné miesto, ktoré je ešte výraznejšie v noci vďaka špeciálnemu nasvieteniu.

Po blížiacom sa úplnom dokončení Twin City Tower zostane v najbližšom okolí HB Reavisu, aspoň na nejakú dobu, vo výstavbe jediný projekt: Stanica Nivy, jeden z najväčších súkromných developmentov v novodobej histórii Bratislavy. Po jeho dokončení sa z tejto časti mesta stane jedno z komerčných centier metropoly.

V kontexte ďalších projektov od iných developerov však nie je nemiestne ani konštatovať, že pôjde aj o nové centrum mesta ako také. Problematické aspekty rozvoja tohto centra budú výzvou pre vedenie mesta v najbližšom období.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad do uličky
  • Vysadené sú aj listnaté aj ihličnaté stromy
  • Pasáž bude určite veľmi príťažlivou časťou nového centra mesta
  • Časť stromov je veľmi vysoká
  • Nový strom pripravený na zasadenie
  • V týchto miestach sa vybuduje priečne spojenie medzi vchodom do Twin City Tower a ostatnými časťami komplexu
  • Ešte značne nedokončená časť pasáže
  • Nočné nasvietenie. Autor: Fanúšička YIM.BA
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube