YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.11.2018 08:30

Exteriérové plochy okolo Twin City Tower získavajú finálnu podobu

Kým administratívny projekt Twin City Tower od developera HB Reavis je už niekoľko týždňov oficiálne dokončený, na exteriérových plochách v okolí sa ešte stále pracuje. Teraz však idú práce do finále a najmä pešia pasáž medzi Twin City Tower a Twin City prešla veľkou zmenou potom, ako sa tu začali realizovať zelené úpravy.

Pasáž tvorí spojnicu medzi Karadžičovou ulicou a Mlynskými nivami a zároveň aj pobytovú a rozptylovú plochu v zázemí tu stojacich administratívnych komplexov. Vďaka faktu, že je do priestoru orientovaná vybavenosť v podobe obchodov a gastronomických zariadení, je predpoklad, že tu vznikne menšia, no atraktívna pešia zóna.  

V rámci aktuálnych prác tu pribudne vyše dvadsiatka stromov, o ktorých developer tvrdí, že sú najväčšími, aké sa na Slovensku kedy inštalovali do verejného priestoru. Sú medzi nimi listnaté aj ihličnaté stromy, vďaka čomu bude priestor zelený počas celého roka. Dreviny budú pravdepodobne doplnené podobnými zelenými úpravami, ako to je v Twin City.

HB Reavis avizuje, že súčasťou priestoru bude aj umenie, mala by tu byť osadená socha od slovenského autora.

Celkové dokončenie týchto úprav sa predpokladá na konci novembra, najneskôr však ešte v priebehu roka. 

Posledné dokončovačky prebiehajú aj v prípade časti budovy orientovanej do Mlynských nív, kde bol pri hlavnom vstupe takisto vysadený strom, dokončená bola cyklotrasa a prebiehajú práce na samotnej ulici, ktoré by mali byť hotové v priebehu niekoľkých týždňov. Vnútri samotnej budovy prebieha zariaďovanie kancelárii, sťahujú sa sem prví nájomníci.

Twin City Tower je najnovším výškovým prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu. Má 24 nadzemných podlaží a 89 metrov, nachádza sa tu 34,5-tisíca metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Okrem charakteristického zaobleného tvaru budovy sa jej fasáda vyznačuje osadením panelov medenej farby, ktoré majú asociovať históriu lokality, kedy tu sídlila továreň Kablo, kde sa pri výrobe káblov využívala meď.

Architektúru projektu mali na starosti kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. Výstavba sa spustila v roku 2016, maximálnu výšku dosiahla veža na začiatku tohto roka. Hoci nepatrí k najvyšším, v panoráme si našla jednoznačné miesto, ktoré je ešte výraznejšie v noci vďaka špeciálnemu nasvieteniu.

Po blížiacom sa úplnom dokončení Twin City Tower zostane v najbližšom okolí HB Reavisu, aspoň na nejakú dobu, vo výstavbe jediný projekt: Stanica Nivy, jeden z najväčších súkromných developmentov v novodobej histórii Bratislavy. Po jeho dokončení sa z tejto časti mesta stane jedno z komerčných centier metropoly.

V kontexte ďalších projektov od iných developerov však nie je nemiestne ani konštatovať, že pôjde aj o nové centrum mesta ako také. Problematické aspekty rozvoja tohto centra budú výzvou pre vedenie mesta v najbližšom období.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad do uličky
  • Vysadené sú aj listnaté aj ihličnaté stromy
  • Pasáž bude určite veľmi príťažlivou časťou nového centra mesta
  • Časť stromov je veľmi vysoká
  • Nový strom pripravený na zasadenie
  • V týchto miestach sa vybuduje priečne spojenie medzi vchodom do Twin City Tower a ostatnými časťami komplexu
  • Ešte značne nedokončená časť pasáže
  • Nočné nasvietenie. Autor: Fanúšička YIM.BA
  • Zdroj: HB Reavis
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Nové Nivy získali certifikát udržateľnosti

19.10.2020 12:22:00 Adrian Gubčo

Vznikajúca zóna Nové Nivy je jednou z najudržateľnejších nových štvrtí v Európe aj na svete. Aspoň to tvrdí developer HB Reavis, odkazujúc na udelenie certifikátu BREEAM Communities International na úrovni Excellent. Silnými stránkami má byť environmentálny a spoločenský dosah na blízke okolie. Z celomestského hľadiska nie je ale toto hodnotenie celkom presné.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

Čítať viac

HB Reavis odhaľuje definitívnu podobu pešej zóny v Twin City

03.12.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis pracuje na dokončovaní exteriérových plôch v okolí projektu Twin City Tower. Najvýznamnejšou z nich je pešia pasáž medzi vežou a nižšími blokmi Twin City, ktorá vytvorí spojenie medzi Karadžičovou ulicou a Mlynskými nivami. Pôjde zároveň aj o pomyselnú spoločenskú os projektu.

Čítať viac

Projekt Twin City Tower je dokončený, finišuje sa s úpravami okolia

07.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Twin City Tower od developera HB Reavis je najnovším prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu a patrí aj k tým výraznejším, čo je dané nielen rozsahom a výškou budovy, ale aj architektonickým prevedením, vďaka čomu je veža dobre rozpoznateľná v panoráme mesta.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 18.9.2018

20.09.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Ďalší z veľkých bratislavských projektov je tesne pred dokončením: Na administratívnej veži Twin City Tower prebiehajú posledné exteriérové a interiérové práce a pomaly sa do budovy začínajú sťahovať nájomníci. Developerom je HB Reavis.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 4.9.2018

07.09.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Twin City Tower je tesne pred dokončením. Najviditeľnejšie práce aktuálne prebiehajú na exteriérových priestranstvách, administratívny development sa už pripravuje na odovzdanie klientom.

Čítať viac

Construction update: Nivy Tower & Twin City Tower, 2.8.2018

08.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Okolie ulice Mlynské nivy je v súčasnosti asi najrušnejším staveniskom v Bratislave. Vo veľkej blízkosti vedľa seba tu vzniká niekoľko projektov, vrátane budúcej najvyššej budovy Slovenska (snáď dočasne) a najnovšej bratislavskej výškovej budovy. Obe sú súčasťou vízie Nové Nivy od developera HB Reavis.

Čítať viac

Zmeny v doprave na Mlynských Nivách

16.07.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis postupne napreduje vo výstavbe Stanice Nivy a v dokončovaní Twin City Tower. V súvislosti s tým sa mení aj dopravný režim na ulici Mlynské nivy, ktorá prechádza rekonštrukciou na "mestský bulvár".

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 18.6.2018

26.06.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Najnovšia bratislavská veža je už vo fáze, kedy sa v prípade exteriéru pracuje na posledných detailoch a čoskoro sa začne s úpravami okolia. Developer HB Reavis chce projekt dokončiť ešte v priebehu leta.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower a výstavba Stanice Nivy, 20.4.2018

25.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Ani počas návštevy Twin City Tower 20.4.2018 som neodolal a musel som fotiť výhľady. Odfotené sú z 13. podlažia administratívnej budovy Twin City Tower.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 20.4.2018

23.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

HB Reavis, developer projektu Twin City Tower, zorganizoval ďalšiu návštevu najnovšej bratislavskej výškovej budovy. Práce sa už viditeľne chýlia k ukončeniu.

Čítať viac

Výhľady z Twin City Tower

28.02.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

Twin City Tower, 89 metrov vysoká administratívna budova od HB Reavis, má prominentnú polohu priamo v novej časti centra Bratislavy. Vďaka tomu sú výhľady z najvyšších podlaží mimoriadne zaujímavé, o to viac v kontexte radikálnych premien mesta, ktoré možno odtiaľto pozorovať.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 5.2.2018

15.02.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Najnovší prírastok do bratislavského downtownu, Twin City Tower od HB Reavis, sa zahaľuje do fasády. Už čoskoro by táto 89 metrov vysoká kancelárska veža mala byť dokončená.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 10.12.2017

18.12.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Najnovšia bratislavská kancelárska veža, Twin City Tower, už takmer dosiahla plnú výšku. Dôkazom toho je aj výrazná prevaha fotiek orientovaných na výšku.

Čítať viac

Twin City Tower získava miesto v panoráme

04.12.2017 08:30:00 Adrian Gubčo

Nová veža v downtowne, Twin City Tower, čoskoro dosiahne finálnu výšku. Administratívny projekt od developera HB Reavis sa vďaka tomu začína aj významnejšie prejavovať v bratislavskej panoráme.

Čítať viac

Construction update: Twin City Tower, 1.10.2017

06.10.2017 09:30:00 Adrian Gubčo

Kancelárska výšková budova od developera HB Reavis, vznikajúca v rámci nového bratislavského downtownu, patrí k najrýchlejšie rastúcim budovám v meste a rýchlo získava svoju pozíciu v panoráme.

Čítať viac

Úlohy pre (staro)nového primátora, časť 3.: Downtown, nábrežie a nové centrum Bratislavy

09.11.2018 19:00:00 Adrian Gubčo

Už o niekoľko dní budú Komunálne voľby, ktorých výsledok môže zásadne ovplyvniť podobu rozvoja Bratislavy v najbližšom období. Pre primátora (primátorku), ktorý z nich vzíde, ale aj zastupiteľský zbor, vyplýva viacero zásadných úloh, ktoré predstavujem v troch článkoch. Toto je tretí, prvý nájdete tu, druhý tu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube