Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.11.2018 08:30

Exteriérové plochy okolo Twin City Tower získavajú finálnu podobu

Kým administratívny projekt Twin City Tower od developera HB Reavis je už niekoľko týždňov oficiálne dokončený, na exteriérových plochách v okolí sa ešte stále pracuje. Teraz však idú práce do finále a najmä pešia pasáž medzi Twin City Tower a Twin City prešla veľkou zmenou potom, ako sa tu začali realizovať zelené úpravy.

Article Big

Pasáž tvorí spojnicu medzi Karadžičovou ulicou a Mlynskými nivami a zároveň aj pobytovú a rozptylovú plochu v zázemí tu stojacich administratívnych komplexov. Vďaka faktu, že je do priestoru orientovaná vybavenosť v podobe obchodov a gastronomických zariadení, je predpoklad, že tu vznikne menšia, no atraktívna pešia zóna.  

V rámci aktuálnych prác tu pribudne vyše dvadsiatka stromov, o ktorých developer tvrdí, že sú najväčšími, aké sa na Slovensku kedy inštalovali do verejného priestoru. Sú medzi nimi listnaté aj ihličnaté stromy, vďaka čomu bude priestor zelený počas celého roka. Dreviny budú pravdepodobne doplnené podobnými zelenými úpravami, ako to je v Twin City.

HB Reavis avizuje, že súčasťou priestoru bude aj umenie, mala by tu byť osadená socha od slovenského autora.

Celkové dokončenie týchto úprav sa predpokladá na konci novembra, najneskôr však ešte v priebehu roka. 

Posledné dokončovačky prebiehajú aj v prípade časti budovy orientovanej do Mlynských nív, kde bol pri hlavnom vstupe takisto vysadený strom, dokončená bola cyklotrasa a prebiehajú práce na samotnej ulici, ktoré by mali byť hotové v priebehu niekoľkých týždňov. Vnútri samotnej budovy prebieha zariaďovanie kancelárii, sťahujú sa sem prví nájomníci.

Twin City Tower je najnovším výškovým prírastkom do vznikajúceho bratislavského downtownu. Má 24 nadzemných podlaží a 89 metrov, nachádza sa tu 34,5-tisíca metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Okrem charakteristického zaobleného tvaru budovy sa jej fasáda vyznačuje osadením panelov medenej farby, ktoré majú asociovať históriu lokality, kedy tu sídlila továreň Kablo, kde sa pri výrobe káblov využívala meď.

Architektúru projektu mali na starosti kancelárie Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM. Výstavba sa spustila v roku 2016, maximálnu výšku dosiahla veža na začiatku tohto roka. Hoci nepatrí k najvyšším, v panoráme si našla jednoznačné miesto, ktoré je ešte výraznejšie v noci vďaka špeciálnemu nasvieteniu.

Po blížiacom sa úplnom dokončení Twin City Tower zostane v najbližšom okolí HB Reavisu, aspoň na nejakú dobu, vo výstavbe jediný projekt: Stanica Nivy, jeden z najväčších súkromných developmentov v novodobej histórii Bratislavy. Po jeho dokončení sa z tejto časti mesta stane jedno z komerčných centier metropoly.

V kontexte ďalších projektov od iných developerov však nie je nemiestne ani konštatovať, že pôjde aj o nové centrum mesta ako také. Problematické aspekty rozvoja tohto centra budú výzvou pre vedenie mesta v najbližšom období.

Galéria

 • Pohľad do uličky
 • Vysadené sú aj listnaté aj ihličnaté stromy
 • Pasáž bude určite veľmi príťažlivou časťou nového centra mesta
 • Časť stromov je veľmi vysoká
 • Nový strom pripravený na zasadenie
 • V týchto miestach sa vybuduje priečne spojenie medzi vchodom do Twin City Tower a ostatnými časťami komplexu
 • Ešte značne nedokončená časť pasáže
 • Nočné nasvietenie. Autor: Fanúšička YIM.BA
 • Zdroj: HB Reavis
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Sofora v Ružinove je dokončená a skvele doplnila štvrť Nivy.

Sofora development in Ružinov is completed and it is a perfect addition to Nivy neighborhood

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #sofora #nivy #architecture #modernarchitecture #cavaraarchitects @sadovskyarchitects
Ďalšia skvelá fotka od @_marekzelko_, tentoraz zobrazujúca nové centrum Bratislavy.

Another great picture by @_marekzelko_ presenting the new center of the city.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #eurovea #euroveacity #riverfront #panoramacity #panoramatowers #architecture #modernarchitecture #zahahadid @euroveacity @jtre_sk @penta_real_estate @zahahadidarchitects
Bratislava zo Svätého Jura. Vďaka za vynikajúcu fotografiu famóznemu fotografovi @_marekzelko_

Bratislava from Sv. Jur by @_marekzelko_

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skyline #panorama #city #downtown #metropolis #urbanism #architecture #modernarchitecture #thisisslovakia #slovakia
Na Bratislavskom hrade bol objavený unikátny drevozemný val z 11. storočia. Nález sa bude prezentovať v rámci novej expozície.

An unique wooden palisade from 11th century was found on Bratislava castle. It will be open for public in the new exposition.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #oldbratislava #castle #bratislavacastle #reconstruction #history #architecture #culture #slovakia #kingdomofhungary #boudamasararchitekti
Vízia nového centra Petržalky. 

Vision of the new central part of Petržalka.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petrzalkacity #architecture #modernarchitecture #park #publicspace #iuris @a.m_architects
Na nábreží by mal vzniknúť eventový Pontoon. Dobrý alebo zlý nápad?

A new event space called Pontoon will be located on the riverside. Yay or nay?

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #riverfront #danube #ship #pontoon #river #danube #event #architecture #modernarchitecture @fva_architekti
Pozrieť viac

YouTube